Як зробити скріншот (знімок екрану) в Windows 10


Для того щоб сфотографувати екран в операційній системі Windows 10 існує кілька способів. Знадобитися вам це може бути, якщо ви виконуєте якусь курсову або лабораторну роботу, або, може бути, ви граєте в іграшку і хочете сфотографувати яку-небудь дію. Не важливо...

І так, кілька перевірених способів.

Скріншот екрану монітора за допомогою програми «Ножиці»

Є така вбудована утиліта в операційну систему і знайти її можна просто набравши в пошуку (біля кнопки «Пуск») точно таку ж фразу «Ножиці». Клікаємо по відповідному результату:

Вибираємо тип області, яку ми хочемо сфотографувати. Це може бути, як прямокутна, так і довільна область. Або ж це може бути просто активне вікно або весь екран:

Робимо скріншот, дивимося на результат і натискаємо «Файл – Зберегти як», щоб зберегти в потрібне місце нашу картинку:

Робимо знімок екрана за допомогою гарячих клавіш Win Prt Scr

Достатньо просто натиснути поєднання описаних вище клавіш і у вас відразу створиться і зберегтися фотографія екрану. Якщо не знаєте, де розташовуються дані клавіші, то дивіться на картинку:

Для того, щоб знайти папку, де зберігаються дані скріншоти, достатньо просто зайти в «мій комп'ютер», а далі в папці «Зображення». Ви побачите перед собою папку «Знімки екрану». Природно, це вони і є.

Тепер для любителів пограти в ігри і зробити скріншоти саме з них.

Є в Windows 10 додаток xBox, яке підтримує ігрову панель. Саме за допомогою неї ми і можемо робити скріншоти. Для того щоб викликати ігрову панель достатньо просто натиснути поєднання клавіш Win G.

Ігрова панель реагує на програми, запущені в повноекранному режимі і виглядає наступним чином:

Стандартні сполучення клавіш

Prt Scr – робить скріншот всього вікна;
Alt Prt Scr – робить скріншот активного вікна.

Вони не поміщаються в який-небудь окремий файл, а знаходяться в буфері обміну. Вставити їх можна і зберегти за допомогою якого-небудь графічного редактора, наприклад Paint. Досить просто відкрити дану програму і натиснути сполучення клавіш Ctrl V

А також дивимося відео по темі: