Як підключити жорсткий диск від ноутбука до комп'ютера

Дане питання Вас міг зацікавити з кількох причин. По-перше, Ви хочете скинути великий обсяг інформації з ноутбука на комп'ютер. По-друге, Ви практично не користуєтеся ноутбуком або купили дешевий ноут з робочим жорстким диском, і хочете збільшити обсяг пам'яті на комп'ютері. У будь-якому випадку потрібно зрозуміти, як правильно підключити жорсткий диск від ноутбука до комп'ютера.

Відразу зауважу, якщо Ви не горите бажанням розбирати комп'ютер і ноутбук, то передати інформацію Ви можете, просто з'єднавши їх між собою за допомогою кабелю. Докладніше про те, як це зробити, написано в статті: як підключити ноутбук до комп'ютера.

Якщо Ви просто хочете перекинути частину інформації з ноутбука на комп'ютер, через брак місця, то раджу прочитати статтю: як підключити жорсткий диск від комп'ютера до ноутбука.

А тепер давайте повернемося до нашого питання.

Для початку необхідно покласти ноутбук дном до себе і витягти батарею. Потім потрібно відкрутити пластмасову кришку, яка закриває жорсткий диск.

Как подключить жесткий диск от ноутбука к компьютеру

Жорсткий диск може бути прикріплений до корпусу гвинтами, відкрутіть їх. Потім посуньте диск в протилежну сторону від контактів, як показано на малюнку, і вийміть його.

Інтерфейс підключення жорстких дисків в ноутбуках – SATA. IDE-інтерфейс вже вважається застарілим, і зустрічається досить рідко, тому далі ми його розглядати не будемо.

Після вилучення жорсткого диска з ноутбука, приступаємо до системного блоку. Знімаємо з нього бокову кришку: ззаду необхідно відкрутити шурупи, потім ковзаючим рухом зрушити кришку на задній частині системного блоку.

Тепер шукаємо на материнській платі вільний SATA-порт.

Далі нам знадобитися SATA-кабель, яким будуть передаватися дані. Виглядає він таким чином.

Підключаємо штекер з одного кінця кабелю до материнської плати, інший кінець кабелю підключаємо до жорсткого диска ноутбука. Штекерів кабелю з двох сторін однакові, тому переплутати і підключити неправильно Ви не зможете.

Потім шукаємо вільний штекер на кабель, що виходить з блоку живлення, і підключаємо його до жорсткого диска.

Жорсткий диск від ноутбука до комп'ютера ми підключили. Тепер включаємо комп'ютер, жорсткий диск буде відображатися як звичайний локальний диск, і копіюємо всю необхідну інформацію.

Якщо Ви хочете, щоб жорсткий диск ноутбука, так і був встановлений в системному блоці, буде потрібно придбати спеціальні санчата, щоб була можливість закріпити його там. Санчата потрібні тому, що розмір жорсткого диска ноутбука 2.5", а стандартний розмір осередків у системному блоці, в які встановлюється диск, розрахований під комп'ютерні жорсткі диски, розмір яких 3.5".

Прикручуємо жорсткий диск ноутбука до внутрішніх боків, потім вставляємо його в клітинку системного блоку для жорстких дисків і кріпимо його там.

Підключити жорсткий диск від ноутбука до комп'ютера Ви також зможете, використовуючи спеціальний бокс.

Він має вигляд невеликого контейнера для жорсткого диска. Просто вставте в нього диск, приєднавши до контактів, і закрийте бокс. Підключається до комп'ютера через USB-кабель. Іноді в комплекті з боксом йде і блок живлення. Він може стати в нагоді, якщо жорсткому диску не вистачає живлення, одержуваного через USB-порт. Подібні «чохли» для жорсткого диска дуже зручні. Тепер його можна використовувати і як звичайний зовнішній жорсткий диск.

Думаю, прочитавши статтю, у Вас вийде підключити жорсткий диск від ноутбука до комп'ютера. Просто виберете спосіб, який підходить саме Вам.

А також дивимося відео по темі: