Держпослуги Онлайн! Як зробити закордонний паспорт — Покрокове керівництво

Рекламний блок

Кілька років тому у Росії запрацював офіційний портал, що надає різні можливості електронного уряду, такі як зробити закордонний паспорт через онлайн-послуги, заплатити за комунальні платежі, оформлення соціальних допомог та інше.

У західних країнах, подібне явище існує вже багато років, але для багатьох росіян подібні можливості стали справжнім одкровенням.

Про безкрайніх чергах, плутанини з документами, непрофесіоналізм чиновників та подібних не дуже приємних явища складаються цілі легенди.

Зміст:


 • Реєстрації аккаунта на порталі електронного уряду Росії
 • Подання заявки на закордонний паспорт

 • Тому навіть часткове перенесення бюрократичних процедур у віртуальну реальність стало для багатьох реальним показником роботи урядових органів.

  Как сделать загран паспорт онлайн через госуслуги

  Однак на території РФ дотепер залишаються мільйони людей, які не мають навіть елементарних навичок комп'ютерної грамотності, для яких використання елементарного функціоналу онлайн-заявок пов'язане зі значними труднощами.

  Саме на них розрахована дана стаття. Але в ній не будуть розглянуті всі можливості електронного уряду, так як подібне керівництво могло б перетворитися на повноцінну книгу.

  Тут буде запропонована докладна інструкція про реєстрацію закордонні паспорти для громадян РФ, як однієї з найбільш популярних ресурсів на сайті держпослуг.

  Рекомендуємо прочитати ще ці статті:

 • Як зменшити pdf розмір файлу: Adobe Acrobat Reader та онлайн
 • Онлайн перекладач Multitran — Дійсно такий хороший?
 • Яндекс.Гроші – повна інструкція по відкриттю гаманця
 • Реєстрації аккаунта на порталі електронного уряду Росії


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Перш ніж почати оформлення будь-яких документів на даному ресурсі доведеться пройти обов'язкову реєстрацію, яка дещо відрізняється від подібної процедури на звичайних сайтах.

  Справа в тому, що кожному аккаунту на єдиному порталі держпослуг повинна відповідати реальна особистість, тому при його створенні доведеться вказати безліч персональних даних.

  Для початку необхідно перейти на сайт електронного уряду, який знаходиться за адресою www.gosuslugi.ru.


  №1. Главная страница Единого портала госуслуг


  №1. Головна сторінка Єдиного порталу держпослуг.


  У правому верхньому куті клікаємо по кнопці реєстрації, після чого вибираємо вкладку Громадяни РФ і натискаємо Далі.


  №2. Выбор юридического статуса.

  №2. Вибір юридичного статусу.


  На наступній сторінці наведені витяги з різних законів, що регулюють процедуру оформлення електронних державних послуг. Цей текст є аналогом угоди, яке нерідко можна зустріти і на інших сайтах.

  Після прочитання активуємо чекбокс Підтвердити і тиснемо Далі.


  №3. Информации о регистрации граждан на портале госуслуг.

  №3. Інформації про реєстрацію громадян на порталі держпослуг.


  На наступному етапі користувачеві буде запропоновано вибрати один з трьох способів верифікації власної особистості за допомогою коду активації. Перший спосіб полягає в отриманні листа на пошті, яке може прийти через пару днів, так і через місяць.

  Другий варіант передбачає візит до найближчого відділення Ростелекома, яка є державним комунікаційним монополістом. Третій спосіб найтехнологічніший: особистість можна підтвердити відразу ж за допомогою індивідуального електронного підпису.

  Але це не заощадить вам багато часу, так як видається така підпис в одному з акредитованих Минкомсвязью центрів.


  №4. Способы подтверждения личности.

  №4. Способи підтвердження особи.


  Далі необхідно буде заповнити свої анкетні дані, а саме: ПІБ, дату народження, стать, номер СНІЛС, адреса електронної пошти та телефон, за яким з вами може зв'язатися модератор або виконавче особа, у разі виникнення яких-небудь проблем.

  У самому низу вказується пароль і контрольне питання/відповідь, що використовується у випадку втрати пароля.  Рада! СНІЛС – документ про наявність пенсійного страхування. Його можна отримати у відділенні Пенсійного фонду за місцем проживання.
  №5. Указание личных данных в анкете.

  №5. Зазначення особистих даних до анкети.


  Надалі користувачеві буде запропоновано пройти підтвердження контактних даних за допомогою двофакторної аутентифікації, що використовує номер телефону та поштову скриньку.

  Після отримання листа і SMS з кодом підтвердження їх необхідно буде ввести у відповідні поля.


  №6. Процедура верификации.

  №6. Процедура верифікації.


  На цьому реєстрація закінчується. Залишається тільки дочекатися коду, який буде отримано одним з обраних на попередніх етапах шляхом.  Рада! Найшвидшим спосіб отримання коду є відвідування офісу Ростелекома. Така процедура займе всього кілька днів.

  Після отримання необхідного пароля, на головній сторінці порталу необхідно натиснути кнопку вхід і ввести комбінацію і номер свідоцтва про реєстрацію в Пенсійному фонді (СНІЛС), а також зазначити чекбокс Реєстрація громадянина РФ.

  Підтвердивши всі свої персональні дані, можна почати користуватися сайтом електронного уряду, для чого необхідно перейти в свій особистий кабінет.

  Вам також повинні сподобається статті:

 • Яндекс.Пошта – вхід, реєстрація, налаштування
 • Qiwi гаманець реєстрація безкоштовно – секрети використання
 • повернутися до меню ^

  Подання заявки на закордонний паспорт


  Пройшовши обов'язкову реєстрацію можна почати користуватися будь-якими з десятків державних послуг. Для цього необхідно перейти в розділ Електронні послуги і вибрати органи виконавчої влади, які будуть займатися оформленням документів.

  Конкретно нам знадобитися федеральна міграційна служба, так як саме вона займається видачею закордонних паспортів громадянам.

  Кожне посилання в цьому розділі являє собою випадає список, клацнувши по якому можна ознайомитися з усіма можливими послугами, які можна замовити в електронному вигляді у цього міністерства чи служби.


  №7. Список профильных министерств и служб.

  №7. Список профільних міністерств і служб.


  Вибравши потрібний пункт з випадаючого списку, переходимо на сторінку створення електронного заяви. Для початку нам запропонують ознайомитися з довідковою інформацією про вибрану послугу, розділеної на кілька категорій.

  Отримавши всі необхідні відомості, клікаємо по кнопці Отримати послугу.


  №8. Справочная информация о процедуре получения загранпаспорта.

  №8. Довідкова інформація про процедуру отримання закордонного паспорта.


  Далі нам буде запропоновано вибрати зразок (чернетка) заяви. Для закордонного паспорта існує лише один можливий варіант, його і вибираємо і тиснемо кнопку Продовжити.


  №9. Черновик заявления на получения загранпаспорта.

  №9. Чернетка заяви на отримання закордонного паспорта.


  Надалі нам належить процедура надання інформації для оформлення необхідного документа. На самому початку потрібно вказати місце, де користувач хоче отримати закордонний паспорт.

  Варто пам'ятати, що необов'язково отримувати цей документ за місцем прописки, всі необхідні послуги вам зможуть надати за місцем фактичного проживання в найближчому представництві уповноважених органів виконавчої влади.


  №10. Выбор места получения государственной услуги.

  №10. Вибір місця отримання державної послуги.


  Інтерфейс в цьому розділі досить продуманий: є інтерактивна карта, на якій можна вибрати будь-який можливий пункт, і по кожному з них надається детальна інформація – ім'я керівника, адреса, телефон, електронна пошта, сайт і навіть графік роботи.


  №11. Карточка представительства ведомства и интерактивная карта.

  №11. Картка представництва відомства та інтерактивна карта.


  Сам процес заповнення заяви розділений на кілька кроків, на кожному з яких заявнику належить відповісти на кілька запитань.

  На першому етапі необхідно буде підтвердити вибір представництва Міграційної служби, в якому ви хочете отримати готовий закордонний паспорт.


  №12. Подтверждение выбранного представительства.

  №12. Підтвердження обраного представництва.


  Потім потрібно буде ввести стандартний персональні дані, такі як Ф. В. О., дата і місце народження, контактні дані (телефон та адреса електронної пошти).

  Також тут необхідно зазначити дати позитивну/негативну відповідь на питання про зміну даних Ф. В. О. і наявності другого громадянства (зазначаються чекбоксами).


  №13. Сведения о получателе госуслуги.

  №13. Відомості про одержувача держпослуги.


  На третій вкладці вводяться серія та номер паспорта, дата його видачі, повна назва установи, яка видала паспорт і код.

  Після в поле Оформлення вибирається причина подання заявки (оформлення першого паспорта, додаток до нього, заміна втраченого, зіпсованого або простроченого).

  І в самому кінці додаткові питання про мету отримання закордонного паспорта та наявності у користувача чинного міжнародного документа, що посвідчує особу.


  №14. Указание данных паспорта и загранпаспорта.

  №14. Зазначення даних паспорта та закордонного паспорта.


  На четвертому етапі необхідно відповісти на одне-єдине питання: де буде отриманий закордонний паспорт (за місцем прописки або фактичного проживання).


  №15. Выбор типа обращения.

  №15. Вибір типу поводження.


  Далі від нас вимагатиме вказати обставини, які можуть послужити причиною відмови у видачі закордонного паспорту.

  Сюди відносяться доступ до секретної інформації, підписані договору, що перешкоджають виїзду за кордон, військова служба (у тому числі терміновий), наявність судимості та судових обмежувальних рішень (домашній арешт, підписка про невиїзд) та інше.

  Вказувати неправдиву інформацію тут не слід, так як вона в будь-якому випадку буде перевірена, а за спробу обдурити органи виконавчої влади можна отримати адміністративна або навіть кримінальна покарання.


  №16. Обстоятельства по которым гражданин не получить загранпаспорт и покинуть территорию РФ.

  №16. Обставини за яких громадянин не отримати закордонний паспорт і покинути територію РФ.


  Останні анкетні дані, які потрібні від заявника, це інформація про місце роботи або навчання впродовж останніх десяти років. Якщо в який період ви не працювали, то необхідно вказувати свою домашню адресу.


  №17. Данные о профессиональной и учебной деятельности.

  №17. Дані про професійної та навчальної діяльності.


  Завершальним кроком у наданні необхідних особистих даних є завантаження фотографії. Незважаючи на безліч зазначених вимог, це зображення не буде розміщено в закордонному паспорті.

  Він використовується для внутрішньої ідентифікації документа заявника. В подальшому все одно доведеться приносити фотокартки у відповідні інстанції.

  Також варто зазначити, що процедура отримання закордонного паспорта нового зразка передбачає необхідність фотографуватися саме в УФМС, а не в звичайному ательє.


  №18. Загрузка фотографии заявителя.

  №18. Завантаження фотографії заявника.


  Залишається тільки вибрати метод відстеження процедури оформлення закордонного паспорта. Можна вибрати SMS, email або Push-сповіщення (спливаючі повідомлення на смартфоні, потребують встановлення окремого додатка).


  №19. Выбор метода отслеживания заявления.

  №19. Вибір методу відстеження заяви.


  Після відправки заявки вона спочатку обробляється модератором, який повинен впевнитися у правильності заповнення всіх форм. Така перевірка може тривати від півгодини до декількох днів, залежно від завантаженості перевіряючого персоналу.

  У разі відсутності помилок заявник отримати таке повідомлення:


  №20. Уведомление о принятии онлайн-заявки.

  №20. Повідомлення про прийняття онлайн-заявки.


  Також на пошту надсилається лист з проханням зробити фотографію в органах УФМС. Для цього буде потрібно паспорт, завірена юристом копія трудової книжки, а також сума у 2500 рублів для оплати державного мита.

  Після цього залишається лише дочекатися повідомлення про можливість забрати свій новий закордонний паспорт, яке також приходити на вказану електронну адресу.

  Можливість користуватися порталом держпослуг значно полегшує та прискорює процедуру отримання закордонного паспорта. При цьому єдина складність полягає в необхідності отримати код підтвердження особисто при реєстрації на даному ресурсі.

  Рекламний блок