Налаштовуємо розмір зображення в Adobe Photoshop

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Графіка

ЛинейкаОднією з основ роботи в графічному редакторі є вміння змінювати розмір редагованого зображення. Саме цей прийом я хочу описати в сьогоднішній статті, тому що знання базових навичок необхідно при подальшому вивченні такої серйозної програми, як Adobe Photoshop.


Отже, першим ділом відкриваємо наш малюнок. Після цього нам знадобиться вкладка Зображення. Там вибираємо пункт Розмір зображення.

Меню размер

Перед нами з'явиться вікно, в якому ми і будемо змінювати розмір зображення.

Окно размер

Зверніть увагу, що у налаштуваннях розміру є два поля – це Розмірність і Розмір відбитку. У чому ж різниця між ними? Розмір відбитку відображає ширину і висоту друкованого документа, тобто при відправці на принтер, ми отримаємо, в даному випадку, зображення на папері, розміром 20,11 х 14,66 см з роздільною здатністю 72 ppi. Але що буде, якщо ми поміняємо дозвіл на 300 ppi? У цьому випадку розмір відбитку не зміниться, а зміниться Розмірність. Тепер вона становить 2375 х 1708 пікс.

Окно размер второго

Поясню, що сталося. Photoshop, використовуючи свої алгоритми, добудував зображення до дозволу на 300 ppi, додавши туди кілька сотень пікселів.

Ясна річ, якість малюнка від цього не покращиться, тобто зображення стане мутнуватим. Але, порівняно, скажімо, з Paint, Photoshop набагато краще справляється з цим завданням – пікселі згладжуються. На малюнку зліва – іконка, збільшена в 10 разів за допомогою Paint, праворуч – за допомогою Photoshop.

Грузовик Paint       Грузовик Photoshop

На всяк випадок нагадаю, що при зменшенні зображення, якість зображення також помітно знижується, як і при збільшенні. Тому, не варто занадто захоплюватися цим інструментом. Виняток – це робота з векторною графікою. У цьому випадку можна змінювати Розмірність як завгодно – якість зображення не постраждає.

Ще один цікавий інструмент Photoshop – це Розмір полотна. Цей інструмент також дозволяє впливати на розмір зображення. З його допомогою можна як відрізати частину малюнка з будь-якої сторони, так і, навпаки, додати кілька пікселів.

Приміром, у нас є ось таке зображення, розміром 120 х 80 пікс.

Сумка большая

З нього ми хочемо отримати іконку, розміром 64 х 64 пікс. Скористаємося інструментом Розмір полотна. Для цього вибираємо в меню Зображення пункт Розмір полотна.

Меню размер холста

У вікні потрібно вказати, зображення якого розміру в пікселях (мм, відсотках, дюймах) ми хочемо отримати. Стрілочками вказуємо, з якого боку необхідно видалити або додати пікселі.

Окно размер холста

У підсумку отримуємо іконку потрібного нам розміру.

Сумка маленькая

На цьому все. Думаю, що ця стаття буде корисна всім, хто починає знайомство з програмою Adobe Photoshop.

Рекламний блок