Чому не працює клавіатура на комп'ютері і що робити?

Рекламний блок

pochemu-ne-rabotaet-klaviatura-na-kompyutere-i-chto-delat

На щастя, на поточний момент клавіатура - настільки популярний пристрій, що купити його можна навіть в звичайному супермаркеті, не кажучи вже про спеціалізованих магазинах. Незважаючи на всю простоту даного гаджета, з них можуть виникати проблеми і негаразди. Одна з найбільш відомих проблем звучить приблизно так: «клавіатура перестала працювати». ось просто перестала і все. Сьогодні я розповім про те, чому це може відбуватися і як можна впоратися з неполадками. Необхідно також додати, що в даному випадку мова піде про комп'ютерній клавіатурі, а про клавіатуру для ноутбука я розсаджені в наступний раз, так як між ними дуже велика різниця.

Причини неполадок і вирішення

З чого варто почати? У першу чергу не можна панікувати. Так, саме так, тому що в 90% випадків ваша проблема дуже легко вирішується.

 • Якщо у вас є домашня тварина, яка дуже любить скрізь лазити, рекомендую вам поглянути на задню стінку системного блоку. Можливо, що проходить повз кішка зачепила штекер клавіатури і він просто випав з гнізда.
 • Наступний можливий варіант - якийсь глюк, який стався в операційній системі. Для таких випадків існує два рішення проблеми. По-перше, від'єднайте штекер на кілька секунд і вставити його назад, а по-друге, можете перезавантажити комп'ютер, якщо перший варіант не допоміг. Після перезавантаження ПК пристрій починає працювати в 90% випадків.
 • Якщо ви використовуєте PS/2 клавіатури, то уважно огляньте сам роз'єм. Справа в тому, що у нього могли погнутися ніжки, які необхідно вирівняти, інакше він не буде працювати. Для цього вам підійде пінцет (в ідеалі) або щось гостре типу спиць.
 • Більшість сучасних клавіатур (як і мишок) підключаються до ПК на основі сучасної USB-системи. Рекомендується поміняти USB-порт і перевірити працездатність пристрою. В ідеалі його працездатність краще перевірити на іншому ПК або ноутбуці.
 • Теоретично можливо, що клавіатура наказала довго жити, іншими словами, прийшла в непридатність. Однак на практиці таке відбувається дуже рідко, до того ж часто з ладу виходить тільки одна або декілька кнопок. Перевірити це просто - підключіть пристрій до іншого комп'ютера або ноутбука.
 • Одна із самих забавних проблем пов'язана з введенням цифр - користувачі скаржаться, що права частина гаджета, де розташовані цифри, не працює. Насправді вона підключається за запитом клавішею Num Lock, яка розташована над цифрами. Це зроблено для того, що б випадково не натиснути на цифри.
 • Нерідко на клавіатурі в тих місцях, де знаходяться кнопки, сповзає, яка знаходиться всередині корпусу. Іноді на неї потрапляють різні крихти та інші невеликі предмети. Що б позбавитися від них, клавіатуру необхідно розібрати і почистити. До речі, великі крихти можуть потрапити під одну з клавіш і вона перестане натискатися. У цьому випадку досить зняти тільки одну клавішу, що, на щастя, робиться дуже легко.
 • Якщо у вас досить дорога клавіатура з безліччю додаткових кнопок, ймовірно, необхідно встановлювати окремі драйвери. Без них клавіатура може бути і буде працювати, але крім окремих кнопок. Необхідно встановити драйвери для пристроїв, які можна знайти на офіційному сайті виробника.
 • До речі, про драйвери. У деяких випадках виникає проблема не з самої клавіатурою, а з драйвером, який відповідає за її роботу. Можливо, він був пошкоджений. Цю проблему можна вирішити двома способами: або оновлюємо драйвера до останньої версії, або ж випробовуємо систему на кілька днів тому, коли клавіатура працювала.
 • Якщо ви тільки придбали комп'ютер і ще жодного разу його не використовували, спробуйте зайти в БІОС - можливо, відключена підтримка клавіатури. У меню Біоса вам необхідно розшукати пункт під назвою USB Keyboard Support і перевести його з положення Disabled в Enabled.
 • У разі, якщо ви використовуєте бездротове пристрій (клавіатуру), що працює від акумуляторів, не забуваємо його заряджати. Ймовірно, воно просто розрядилося, а тому перестало працювати.
 • А ще користувачі часто скаржаться на те, що клавіатура не працює в іграх або програмах. На щастя, в більшості випадків впоратися з цією несправністю легко. Справа в тому, що за замовчуванням управління запрограмовано на певні клавіші, які ви можете змінити на свій розсуд. Для цього необхідно зайти в налаштування гри. Це ж повною мірою стосується і гарячих клавіш.
 • *****

  Наостанок ще раз нагадую, що в більшості випадків проблему з клавіатурою ви можете вирішити самостійно. Ну а якщо вона все-таки відмовилася працювати, то доведеться витратитися на придбання нової, бо ремонт даного пристрою зазвичай невиправдано дорогий.

  Рекламний блок