Безпечний режим Windows 8

Рекламний блок

Якщо у Вас виникають проблеми з роботою комп'ютера, або якщо операційна система взагалі не завантажується, то можна зайти в безпечний режим і спробувати вирішити проблему, яка стала причиною неробочого стану комп'ютера.

На жаль, увійти в безпечний режим Windows 8 не так просто, як це було в попередніх версіях операційної системи. У багатьох користувачів зробити це стандартним натисканням F8 або Shift F8 не виходить. Як стверджують виробники, це відбувається із-за швидкого завантаження операційної системи.

Тому в статті я розповім кілька різних способів, які допоможуть Вам зайти в безпечний режим на комп'ютері із встановленою операційною системою Windows 8.

Зайти в безпечний режим з допомогою конфігурації системи

Для цього натискаємо комбінацію Win X. Відкриється вікно часто використовуваних команд, виберіть зі списку «Виконати».

У полі «Відкрити» напишіть команду msconfig і натисніть «ОК».

Відкриється вікно «Конфігурація системи». У ньому перейдіть на вкладку «Завантаження», в параметрах завантаження виділіть галочкою «Безпечний режим». Маркер в поле «Мінімальна» – завантажиться звичайний безпечний режим; у полі «Інша оболонка» – безпечний режим з підтримкою командного рядка; у полі «Мережа» – безпечний режим із завантаженням мережних драйверів. Виберіть тип завантаження, найчастіше використовується мінімальна, натисніть «Застосувати» і «ОК».

З'явиться наступне інформаційне віконце. Якщо вибрати «Перезавантаження», комп'ютер відразу перезавантажитися і завантажитися в безпечному режимі. Якщо хочете завершити роботу з усіма відкритими програмами, натисніть «Вихід без перезавантаження». При цьому Ви продовжите роботу на комп'ютері, а коли закінчите, перезавантажте його і він завантажитися в безпечному режимі.

Після того, як Ви попрацюєте з комп'ютером в безпечному режимі, повторіть всі вищеописані дії, і у вікні «Конфігурація системи» приберіть галочку з пункту «Безпечний режим», натисніть «ОК». Якщо цього не зробити, то при кожному перезавантаженні комп'ютера буде заходити в безпечний режим.

Зайти в безпечний режим з допомогою комбінації Shift перезавантаження

Для цього на бічній спливаючій панелі натисніть кнопку «Вимикання», потім затисніть Shift і натисніть «Перезавантаження».

З'явиться вікно «Вибір дії». Клацніть по опції «Діагностика».

Далі перейдіть у розділ «Додаткові параметри».

У наступному вікні нас цікавить пункт «Параметри завантаження».

У наступному вікні з'явиться список з можливими параметрами. Натисніть кнопочку «Перезавантажити».

Після перезавантаження з'явиться список параметрів завантаження з 9 пунктів. Для вибору необхідного натисніть потрібну клавішу від F1 до F9.

F4 – завантажиться звичайний безпечний режим, F5 – з підтримкою мережевих драйверів, у Вас буде доступ в Інтернет, F6 – з підтримкою командного рядка.

Потім Ваш комп'ютер завантажиться у вибраному режимі. Для виходу з безпечного режиму потрібно просто перезавантажити комп'ютер.

Якщо Ви читаєте цю статтю і дивуєтеся, як, мовляв, я можу зайти в безпечний режим з операційної системи, якщо вона у мене не запускається?! То далі мова піде саме про це.

Якщо Windows 8 просто не завантажується, можете спробувати натиснути F8 при завантаженні або Shift F8. На просторах Інтернету вичитала, що для ноутбуків Asus допомагає клавіша F9 або Shift F9 для Acer – Alt F10, Acer Aspire – Ctrl F9, Samsung – Shift F4. Можете спробувати дані комбінації, якщо бажання немає, то переходимо до більш конкретних способів для запуску безпечного режиму.

Зайти в безпечний режим, використовуючи диск відновлення системи

Перший варіант – Ви колись цікавилися цим питанням і раніше створювали диск відновлення системи. Якщо у Вас є такий диск або флешка – зараз вона стане в нагоді.

Другий варіант – такого диска немає, тоді йдемо до одного, у якого на комп'ютері встановлена ОС Windows 8, і створюємо його. Про те, як створити диск відновлення системи Windows 8, можна прочитати в статті, перейшовши за посиланням.

Підключаємо пристрій, диск або флешку до комп'ютера. Тепер треба зайти в BIOS і змінити пріоритетність завантаження пристроїв, щоб завантажився потрібний нам диск або флешка. Як це зробити написано в статті установка Windows 8 з флешки.

Після того, як система завантажиться з флешки, буде запропоновано вибрати мову. Клікніть по невластивому.

У наступному вікні виберіть пункт «Діагностика».

У вікні додаткових параметрів виберіть пункт «Командний рядок». Саме з її допомогою ми зможемо увійти в безпечний режим.

Тепер вибираємо потрібний обліковий запис.

Якщо у Вас стоїть на неї пароль, введіть його і натисніть «Продовжити».

Відкриється вікно командного рядка. Введіть команду

bcdedit /set globalsettings advancedoptions true

і натисніть «Enter». Повинна з'явитися напис «Операція успішно завершена». Закрийте вікно командного рядка і натисніть «Продовжити».

Після цього відкриється вікно «Параметри завантаження». Як було описано вище, натисніть клавішу F4, F5 або F6, і комп'ютер запускається в захищеному режимі.

Щоб надалі це меню не з'являлося, пропишіть в командному рядку

bcdedit /deletevalue globalsettings advancedoptions

Зайти в безпечний режим, використовуючи завантажувальну флешку або диск

Вам знадобиться завантажувальна флешка або диск, на якій записаний образ операційної системи Windows 8. Вставляємо її в комп'ютер. При завантаженні зайдіть в BIOS, натискайте клавішу F2 або Del, і змініть в BIOS пріоритетність завантаження, щоб система запустилася з нашої флешки.

Тепер повинно з'явиться віконце, як і при установці операційної системи. Виберіть мову та натисніть «Далі».

У наступному вікні виберіть пункт «Відновлення системи».

Тепер перейдіть по шляху «Діагностика» – «Додаткові параметри» – «Командний рядок». Далі прописуємо команду, яка була зазначена в пункті вище, і вибираємо завантаження в безпечному режимі.

У статті ми розглянули способи, які допоможуть Вам зайти в безпечний режим з операційної системи Windows 8, і в тому випадку, якщо вона взагалі не завантажується.

Якщо буде цікаво, прочитайте також статтю, як зайти в безпечний режим Windows 10. Там способи не сильно відрізняються, але можливо вони будуть описані для Вас більш наочно.Рекламний блок