Не працює кнопка "Пуск" у Windows 10

Рекламний блок

Ще одним глюком операційної системи Windows 10 є раптово непрацююча кнопка «Пуск». От уявіть собі, що ви працюєте, працюєте, а тут бац – і такий сюрприз вискочив. Пуск перестав працювати через чергових оновлень Windows 10 або із-за того, що ви щось там наплутали в реєстрі, або у реєстрі наплутали не ви, а якась програма. Що ж робити в цьому випадку? Я накидав кілька способів, як можна вирішити цю проблему і змусити працювати меню «Пуск».

Перший спосіб у мене для любителів радикальних заходів. А саме, можна виконати відновлення системи, переходимо по посиланню і читаємо, як це можна зробити.

Другий спосіб допомагає практично в усіх випадках.

Відновлюємо меню пуск за допомогою PowerShell

Щоб довго не розписувати, що до чого, скажу, що PowerShell – це така утиліта схожа на командний рядок, тільки ще крутіше. Як же її запустити, якщо у нас цей самий «Пуск» не працює. Зробити це можна декількома способами.

По-перше, можна натиснути поєднання клавіш Win R і у вікні ввести powershell

Не работает кнопка Пуск в Windows 10

По-друге, зробити це можна через диспетчер завдань. Натискаємо комбінацію клавіш Alt Ctrl Del і заходимо в диспетчер завдань. У нас відкривається віконце, в якому ми тиснемо на «Файл – Запустити нову задачу»

У віконці, ставимо галочку навпроти пункту «Створити завдання з правами адміністратора» і вводимо команду powershell.

У нас з'являється наступне віконечко.

Копіюємо в нього наступний набір команд:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"

Тиснемо на введення. Пішла робота введеного вами «закляття», через кілька хвилин у вас у віконці з'являться помилки, виділені червоним кольором. Після цього можете поклікати по «Пуску» і перевірити його працездатність.

Наступний спосіб відновлення кнопки «Пуск» - перезапуск «Провідника»

Для цього заходимо у вже відомий нам диспетчер завдань та у вкладці «Процеси» перезапускаємо провідник. Клікаємо по відповідному процесу правою кнопкою і з випавшого меню вибираємо пункт «Перезапустити».

Чаклуємо над редактором реєстру

Якщо нічого не допомагає, то звертаємося до реєстру. Для цього натискаємо вже відоме нам поєднання клавіш Win R і у вікні пишемо команду regedit. Тиснемо «ОК».

Далі йдемо по шляху:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

З правого боку віконця дивимося на параметри. Шукаємо EnableXAMLStartMenu, якщо його немає, то створюємо. Для цього клікаєм по порожньому місцю і вибираємо «Створити Параметр DWORD (32 біта)»

Вказуємо значення 0 тільки що створеному параметру.

Якщо у вас даний параметр був, але у нього було інше значення, то необхідно поміняти на 0.

Тепер залишилося тільки перезавантажити комп'ютер і перевірити, а чи працює кнопка Пуск.

Я сподіваюся, ви виправили свою поломку і буду радий, якщо в коментарях ви відпишіться про виконану роботу, а також вкажете, якими ще способами вирішували цю проблему.

А також дивимося відео по темі:

Рекламний блок