Дефрагментація диска Windows 10

Рекламний блок

Як ви напевно вже знаєте, якщо активно використовувати один з розділів жорсткого диска (або всі), особливо системний, то через деякий час система починає працювати повільніше. Тобто що я маю на увазі. Ви встановлюєте, видаляєте різні програми перемістити файли і так протягом тривалого часу, це не дуже добре позначається на розміщення кластерів жорсткого диска і вінчестер починає працювати повільно. Допомагає вирішити цю проблему дефрагментація диска. В операційній системі Windows 10 вона називається «Оптимізація». Так вже склалося, що за замовчуванням дефрагментація Windows 10 виконується за розкладом.

У даній статті я розповім, як відключити розклад і виконати дефрагментацію вручну, а також, як можна налаштувати даний розклад.
Способів виконати дефрагментацію кілька. Перший з них – це через провідник або властивості диска.

І так, відкриваємо «Провідник», після «Цей комп'ютер», вибираємо розділ жорсткого диска. У провіднику вгорі переходимо у вкладку «Управління» і тиснемо на кнопочку «Оптимізувати»

Точно так само до дефрагментації ми можемо дістатися трохи іншим шляхом. Натискаємо правою кнопкою миші по розділу жорсткого диска і з випавшого меню вибираємо пункт «Властивості».

Після переходимо у вкладку «Сервіс» і натискаємо на кнопку «Оптимізувати»

Тепер з приводу того, який з розділів дефрагментувати. Взагалі то зазвичай необхідно виконувати дану операцію на диску, тому що саме на ньому відбуваються основні бої. Однак, якщо ви активно вилучали або встановлювали різні файли, програми та на іншому розділі, то рекомендується виконати дефрагментацію і на ньому.

І так перед нами відкрилося віконце дефрагментації дисків. Ми можемо пройтися по кожному з розділів і натискати на кнопочку «Аналізувати». Дивимося на параметр «Поточний стан». Якщо подивитися на мій скріншот, то можна побачити, що на диску F фрагментоване 16 відсотків і на ньому потрібно виконати дефрагментацію. Це можна зробити, натиснувши кнопочку «Оптимізувати». На всіх же інших розділах все в порядку і оптимізувати їх не потрібно.

Також ми бачимо, що включена оптимізація за розкладом, ми можемо її відключити або змінити, натиснувши кнопку «Змінити параметри»:

Після натискання кнопки «Змінити розклад», у нас відкривається віконце з налаштуваннями розкладу. Можемо взагалі його вимкнути, прибравши галочку навпроти пункту «Виконувати за розкладом».

Якщо не хочете відключати розкладу, то можете змінити його частоту або вибрати диски, на яких буде виконуватися оптимізація за розкладом. Для того, щоб вибрати розділи необхідно натиснути на кнопку «Вибрати» навпроти розділу «Диски»

Ставимо пташки навпроти необхідних розділів і тиснемо на кнопку «ОК»

З першим способом ми закінчили, тепер перейдемо до другого.

Дефрагментація диска Windows 10 за допомогою командного рядка

Натискаємо правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і з випавшого меню вибираємо пункт «Командний рядок (адміністратор)»

Далі за допомогою відповідних команд нам необхідно подивитися список розділів жорсткого диска, які нам видасть саме командний рядок.

Вводимо diskpart тиснемо Enter;

Вводимо команду list volume тиснемо Enter;

Перед нами з'являється список розділів, який вам необхідно порівняти зі списком розділів у провіднику операційної системи.

Якщо все збігається, то тоді можна дефрагментувати який-небудь розділ. Для цього вводимо команду defraq C: /O

Замість З: вводиться будь-який інший розділ жорсткого диска, який ви хочете дефрагментувати.

Все, на цьому статтю за дефрагментації в десятці я закінчую.

А також дивимося відео по темі:

Рекламний блок