Які програми ставити на новий комп'ютер?

Рекламний блок

Привіт, дорогі читачі блогу F1-IT.ru. Пропоную сьогодні розібрати такий цікавий питання, які ж програми необхідно мати на комп'ютері кожному користувачеві ПК.

Звичайно, можна просто встановити всі програми, які ми тільки знайдемо в інтернеті і сказати, що цих програм буде достатньо. З високою часткою ймовірності це буде дійсно так, але я представлю свій мінімально-необхідний список, програми якого стануть в нагоді будь-якому користувачеві ПК.

Само собою є специфічні програми для вебмайстрів, для програмістів, системних адміністраторів, будівельників, юристів тощо, ми залишимо їх в спокої. Ті, хто ними користуються, і самі знають, що ці програми їм необхідні.

Зізнаюся, цю статтю я роблю як шпаргалку для себе, так як мені часто доводиться встановлювати заново операційну систему на різних комп'ютерах і, відповідно, встановлювати мінімальний набір програм. Кожен раз я задаюся питанням: «чи не забув я ще щось встановити?».

Ось список, який я пропоную:

Архіватор

архиватор 7-zipВ операційних системах windows вже є вбудований архіватор, здатний витягувати zip-архіви, але на цьому його убогий функціонал закінчується. Очевидно, навіть недосвідченому користувачеві цих можливостей не достатньо. Тому я обов'язково встановлюю сторонній архіватор 7-zip.

7-zip є безкоштовним, здатний працювати з багатьма форматами, має безліч необхідних функцій.

Офісний пакет

офисный пакет программ openofficeЯкщо є ліцензія Microsoft Office, тоді, звичайно, встановлюємо його. Якщо ліцензії немає (а це 90% випадків) тоді встановлюємо OpenOffice - набір офісних програм, аналогічних пакету Microsoft Office.

Включає в себе:

 • текстовий редактор Writer;
 • редактор електронних таблиць Calc;
 • програма підготовки презентацій - Impress;
 • векторний графічний ілюстратор - Draw;
 • механізм підключення до СУБД - Base;
 • редактор формул - Math.

 • Даний пакет програм абсолютно безкоштовний, що є його безперечною перевагою. OpenOffice володіє широким функціоналом, якого достатньо для виконання 99% всіх завдань, має простий інтерфейс, схожий з інтерфейсом Microsoft Office 2003, тому навіть тим, хто звик працювати в платному пакеті від Microsoft, розібратися з OpenOffice не складе праці.

  Браузер.


  Браузер

  Зазвичай я встановлюю браузер від компанії Google. Як я вже писав статтю - 7 причин використовувати Chrome, тому не буду повторюватися. Можна поставити і будь-який інший альтернативний браузер, який буде по душі кінцевому користувачеві. Мій вибір залишається за Chrome.

  До речі, якщо ви не пропустили, зовсім нещодавно в інтернеті була новина про те, що браузер Opera також переходить на движок WebKit, на якому побудований Chrome. =)

  Читалки документів

  adobe reader для просмотра pdf файловВ першу чергу мова йде про Adobe Reader - безкоштовною програмою для читання документів у форматі PDF. Альтернативою цій програмі може служити Foxit Reader.

  Є ще достатньо популярний формат електронних книг - djvu. Відповідно ми повинні встановити програму для підтримки формату djvu viewer.

  Музика

  музыкальный проигрыватель aimpДля прослуховування музики я рекомендую Aimp. На мій погляд, це одне з найкращих рішень на сьогодні. Безкоштовний музичний програвач по своєму інтерфейсу, дуже схожий на популярний WinAmp. Підтримує величезну кількість форматів, має широкі можливості щодо роботи зі списками відтворення, підтримує «гарячі клавіші«, має власний аудіоконвертер і багато іншого.

  Відео

  проигрыватель видео kmplayerKMPlayer - програвач що дозволяє переглядати безліч форматів відео (в тому числі у форматі DVD), без установки додаткових кодеків. Це дозволяє уникнути проблеми відсутності звуку при відтворенні відео.

  Незважаючи на те, що практично на всі комп'ютери я встановлюю KMPlayer, я так само не забуваю встановити K-lite Сodec Pack - набір кодеків для обробки відео та звуку, так як багато користувачів звикли використовувати вбудований програвач Windows Media Player. Встановивши набір кодеків, ви уникнете претензій з боку користувача, що у них не відтворюється відео чи ні звуку.

  Запис дисків та образів

  Программа записи на дискиПрограм для роботи з дисками величезна безліч. Я рекомендую використовувати InfraRecorder. Незважаючи на невеликий розмір, вона дозволяє здійснювати всі необхідні операції.

  Також дуже зручна у використанні програма ImgBurn. Як за допомогою ImgBurn записувати образ диска я писав тут.

  Віддалений доступ

  TeamViewer программа для удаленного доступаЗвичайно ж програма TeamViewer поза конкуренцією. Я вже писав статтю про те, як працювати з цією програмою, ознайомитися ній ви можете тут.

  Хтось може поставити запитання, навіщо встановлювати програму віддаленого доступу, адже можна приїхати, полагодити або налаштувати комп'ютер і взяти за це гроші. Абсолютно вірно, але іноді користувачі дзвонять зовсім дріб'язковим питань, з-за яких не тільки їхати, але і вставати з крісла не хочеться. Ось тут і виручає TeamViewer. Можна підключитися, все налаштувати, пояснити, показати за 5 хвилин. І нам добре, і клієнт задоволений, що проблема вирішилася за лічені хвилини.

  До того ж, більшість з них все одно хочуть віддячити за допомогу. Зазвичай все вирішується сумою 50-100 рублів на рахунок телефону. ?? Непогано, враховуючи, що ви не вставали з місця.

  Антивірус

  АнтивирусВ інтернеті величезна кількість сайтів, що поширюють різні віруси. Це можуть бути різні трояни, банери, вимагають грошей за «розблокування» комп'ютера, віруси перенапрявляющие на інші сторінки, клавіатурні шпигуни, сніфери. Вообщем, який тільки зарази не придумали. Без антивіруса зараз просто нікуди.

  В інтернеті можна знайти багато інформації як про платні антивіруси, так і про безкоштовні. Серед платних можна виділити 2-х флагманів: Антивірус Касперського і Dr.Web. З безкоштовних я б виділив: Avira і Avast.

  Я не буду займатися виявленням кращого з них, так як це тема окремої статті і тема для нескінченних суперечок. Скажу лише, що я не перший день знайомий з комп'ютерами і вірусами, і все одно волію використовувати платні продукти. Я купую ліцензію Антивірусу Касперського на один рік. Виходить близько 1000 рублів на два комп'ютера, що, на мій погляд, прийнятні гроші за заощаджений час і нерви.

  Думаю, на цьому я можу закінчити свій список. Якщо у когось є пропозиції змінити його, я із задоволенням розгляну запропонований варіант.

  Рекламний блок