Файл підкачки в Windows 10. Як видалити або збільшити?

Рекламний блок

Як вам напевно вже відомо з попередніх версій операційної системи Windows, файл підкачки – це місце на жорсткому диску вашого комп'ютера, яка спеціально виділяється системою для доповнення до оперативної пам'яті. Тобто, якщо обсяг оперативної пам'яті не вистачає, системі доводиться звертатися до файлу підкачки, щоб мати можливість продовжити виконувати запущені користувачем процеси та завдання.

Тепер простими словами. Якщо комп'ютер гальмує і встановлено мало оперативної пам'яті, то без файлу підкачки ніяк. Відключати його в таких випадках вкрай не рекомендується. За замовчуванням файл підкачки розташовується на тому ж розділі жорсткого диска, на якому встановлена і сама система. Якщо у вас мало місця на системному диску, то файл підкачки можна перенести на інший розділ, якщо немає можливості відключити.

Оптимальний розмір файлу підкачки буде для кожного свій. Деякі надають такий вибір безпосередньо операційній системі. Особисто я думаю, що нічого страшного не буде, якщо ви поставите розмір файлу підкачки в два рази більше обсягу встановленої на комп'ютері оперативної пам'яті.

Ну а тепер давайте перейдемо від теорії до практики і подивимося, де ми можемо керувати файлом підкачки в Windows 10.

Натискаємо правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і з випавшого меню вибираємо пункт «Панель управління»

Далі ставимо «Перегляд: Дрібні значки» і клацаємо за пунктом «Система»:

З лівого боку у вікні натискаємо на пункт «Додаткові параметри системи»

У кладці «Додатково» навпроти розділу «Швидкодія» натискаємо на кнопку «Параметри»

У вікні, що відкрилося, переходимо у вкладку «Додатково» і натискаємо на кнопку «Змінити» (нам там заодно пишуть, що таке файл підкачки і який його обсяг зараз встановлено)

Ось ми і дісталися до віконця управління файлом підкачки. За замовчуванням тут буде стояти пташка навпроти пункту «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки». Якщо ви не сильно економите місце на системному розділі жорсткого диска, то можете все так і залишити. Ну, а якщо ж хочете видалити, змінити або перенести цей файл, то прибирайте пташку:

Для того щоб відключити файл, вибираємо розділ жорсткого диска, на якому він включений, ставимо перемикач в положення «Без файлу підкачки» і натискаємо на кнопку «Задати»

Нас залякає операційна система і видасть наступне повідомлення, але ми не будемо звертати на нього увагу і натиснемо на кнопку «Так»

Якщо ви тепер хочете включити файл на іншому розділі, то виберіть його і поставте перемикач або в положення «Розмір по вибору системи» або вкажіть розмір самостійно. Якщо вказуєте самостійно, дотримуйтеся рекомендацій системи, або, як я вже писав, ставте його в 2 рази більше оперативної пам'яті:

Все, ось ми і розібралися з віртуальною пам'яттю в операційній системі Windows 10. Не бійтеся експериментувати зі своїм файлом підкачки, нічого страшного в цьому немає.

А також дивимося відео по темі:

Рекламний блок