Який антивірус краще встановити на PC? Огляд п'ятірки кращих

Рекламний блок

Що таке антивірус? Це програмне забезпечення, які відповідають за збереження конфіденційних даних. Найчастіше воно оберігає комп'ютер від шкідливих програм, які можуть порушити стабільність роботи ОС.

Зміст


 • Який антивірус краще?
 • Kaspersky
 • Аvast!
 • Dr.Web
 • NOD32
 • Norton

 • Також захисне ЗА охороняє пошту від хакерських атак і DDoS-атак.

  antivirus

  Незалежно від фірми виробника та інших параметрів, існують 3 базових типи антивірусів:

  1) безкоштовний (пробний, або «триальный» період);

  2) повний (платний);

  3) розширений повний (теж платний).

  Пробну версію можна безоплатно встановити на будь-яку кількість машин. Безкоштовний антивируз періодично підключатися до мережі (якщо така можливість надається) і захищати систему від шкідливого ПО.

  Недолік таких рішень полягає в тому, що їх бази далекі від досконалості і частенько пропускають віруси.

  Друга категорія має ознайомчим періодом, який найчастіше обмежується календарним місяцем. За цей час користувач зможе вирішити для себе, чи підходить продукт, чи ні.

  При купівлі ліцензії дію програми продовжується на рік або два, залежно від умов постачальника.

  Розширена, або професійна версія антивіруса націлена вже на корпоративний сектор. Крім базових завдань, програмне забезпечення захистить пошту, персональні дані і не тільки.

  Часто ви купуєте вже антивірус з файрволом від мережевих зломів, що теж важливо при DDoS-атаках.

  Який антивірус краще?


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Нижче представлений список з 5 найбільш популярних продуктів, які завоювали довіру користувачів Рунета. У кожного свій набір алгоритмів та баз, які і відповідають за якість роботи.

  Оскільки вихідний код З закритий - принцип дії антивірусів вважається "візитною карткою" видавця.

  bypass-antivirus

  Споживання ресурсів індивідуально. Але якщо взяти середній показник, то вийде щось на кшталт:

  1) Windows XP і вище;

  2) 2-ядерний процесор 1 ГГц на ядро;

  3) 512 Мб ОЗП, або більше;

  4) 100-300 Мб вільного місця на вінчестері з запасом на майбутні оновлення;

  5) Доступ до інтернету (бажано).

  Чим вище характеристики, тим швидше буде здійснюватися перевірка.

  повернутися до меню ^

  Kaspersky


  какой антивирус лучше установить

  Почнемо «хіт-парад» з продукту Лабораторії Касперского. Він відмінно справляється з завданнями, інтуїтивно зрозумілий і володіє значними можливостями в частині налаштувань.

  Вбудовані утиліти блокують контент підозрілого і «дорослого» змісту, а також перевіряють надійність будь-якого відвідуваного сайту.

  З мінусів варто відзначити завищену ціну на ліцензію і споживання величезної кількості ресурсів ПК і оперативної пам'яті. Якщо ви здійснюєте глобальну перевірку, багато фонові програми доведеться відключити.

  повернутися до меню ^

  Аvast!

  какой антивирус лучше установить

  Багато хто вважає, що Avast - це найкраще безкоштовне рішення на ринку. Він володіє функціями Sandbox (вхід в систему в безпечному режимі, ізольованому від загальної середовища) і SafeZone (перегляд інтернет-ресурсів в режимі конфіденційності), вбудованим брандмауером і антиспамом.

  Платна і безкоштовна версії практично нерозрізнені як по швидкості роботи, так і щодо можливостей. Але і мінуси теж присутні. Зокрема, продукт не блокує спливаючі банери і поп-апи, а деякі шкідливі програми просто пропускає.

  повернутися до меню ^

  Dr.Web

  какой антивирус лучше установить

  Знаменитий «зелений павук» є одним з перших продуктів у своєму роді. Він одним з перших навчився «лікувати» заражені об'єкти, а не видаляти їх. А оскільки віруси найчастіше вражають саме виконувані і системні файли, ця особливість відіграє програмі на руку.

  Також користувач може абсолютно безкоштовно завантажити фірмову утиліту CureIt!, яка буде працювати навіть на зараженому ПК. При цьому не вимагає установки.

  Мінуси характерні для таких продуктів:

  1) дорога ліцензія, при продовженні якої обов'язково потрібно надати старий ключ.

  2) CureIt! не оновлюється самостійно. Потрібно завантажувати нову версію «з нуля».

  повернутися до меню ^

  NOD32

  какой антивирус лучше установить

  Відмінний продукт, націлений на досвідчених користувачів і тих, хто любить покопатися в налаштуваннях. Не будемо лукавити, плацдарм для конфігурування ПО «під себе» справді величезний.

  Він чудово справляється з блокуванням реклами та спам-листів, захищає інтернет-порти від атак і попереджає про фішингових (підроблених) сайтах і шпигунських програм. Найчастіше такий «софт» навіть не вдасться завантажити.

  Мінуси теж присутні. Почнемо з того, що повністю видалити продукт від ESET неможливо. Залишкові його файли можуть почати конфліктувати з новими антивірусами. До того ж ця програма нерідко ухитряється «відновити» саму себе, завантажуючи файли.

  Вартість ліцензії дуже висока, а на версію «Smart Security» і того більше. Та й перевіряє він довго, непогано навантажуючи процесор і пам'ять.

  повернутися до меню ^

  Norton

  какой антивирус лучше установить

  Надійний антивірус, що забезпечує відмінний показник захисту при слабкій навантаження на апаратну частину ПК. Він з легкістю справляється з блокуванням підозрілих сайтів, маючи в своєму арсеналі потужний спам-фільтр.

  При цьому вартість ліцензії продукту скромніше, ніж у опонентів. Але найцікавіше – технологія «батьківський контроль», що дозволяє створити декілька типів користувачів і обмежити дітей від перегляду тих чи інших ресурсів.

  З недоліків варто відзначити складність інсталяції на заражену систему. До того ж повнофункціональний «контроль» потрібно докуповувати окремо. При цьому антивірус не піддається деяким тестовим програмам, тому визначити якість його роботи об'єктивно – завдання спірна.  Важливо! Перш, ніж встановити антивірус, кілька разів подумайте, які завдання будуть на нього покладені. Також пам'ятайте, що в корпоративному секторі при купівлі декількох продуктів діє знижка на ліцензійні ключі і подальше їх продовження. Подібна практика широко використовується ESET і Лабораторією Касперського.

  Рекламний блок