Як роздати Wi-Fi ноутбука

Рекламний блок

В даний час все більше людей використовують смартфон або планшет в повсякденному житті. Робоче інтернет підключення для цих пристроїв можуть забезпечити: мобільні оператори і Wi-Fi роутер. Але що робити, якщо бажання підключити мобільний інтернет не з'явилося, а точки доступу Wi-Fi, при наявності інтернет з'єднання, немає ні будинку, ні на роботі. У цьому випадку відмінним рішенням стане використання ноутбука в якості точки доступу Wi-Fi.

Роздати Wi-Fi ноутбука можна кількома способами:

- з допомогою вбудованих інструментів операційної системи;
- з використанням командного рядка;
- з допомогою спеціальних програм.

У цій статті розглянемо всі три способи. Врахуйте, що ноутбук повинен бути підключений до Інтернету, адже ми повинні будемо роздавати.

Відразу ж хотілося вам показати, як роздати Wi-Fi з ноутбука за допомогою програми MyPublicWiFi (завантажити MyPublicWiFi). Цей спосіб є найбільш простим, все що вам потрібно – це завантажити та встановити цю програму. Налаштування тут досить прості. У вкладці «Параметри» з випадаючого списку вибираємо то з'єднання, через яку ваш ноутбук на даний момент підключений до Інтернету.

Как раздавать Wi-Fi с ноутбука

Тиснемо кнопку «Set up and start Hotspot»

Перевіряємо, склалося наше з'єднання. Для цього натискаємо правою кнопкою миші по значку Інтернету біля годинника і вибираємо пункт «Центр управління мережами і загальним доступом»

Так, все в порядку, воно є. Тепер можна дістати свій планшет або телефон, або інший ноутбук і спробувати підключитися до Інтернету вже через дане з'єднання по Wi-Fi.

Щоб зупинити роздачу і закрити з'єднання достатньо просто натиснути на кнопку «StopHotspot»


Роздача Wi-Fi засобами Windows

Увага! За допомогою даного способу ви зможете підключити лише інший ноутбук або планшет на операційній системі Windows. Ніякі телефони або планшети на андроїд тут не підключаються. Принаймні у мене не вийшло це зробити.

У всіх сучасних пристроях необхідні функції вбудовані в ОС. Вам потрібно лише переконатися, що на Вашому пристрої встановлено справний бездротової адаптер.

Тепер правою кнопкою миші натискаємо на іконку стан мережевого підключення і вибираємо «Центр управління мережами і загальним доступом».

Далі вибираємо розділ «Настройка нового підключення або мережі».

Із запропонованих варіантів вибираємо «Налаштування бездротової мережі комп'ютер-комп'ютер» і тиснемо «Далі».

Читаємо інформаційне вікно і тиснемо «Далі».

Тепер потрібно ввести ім'я мережі, тип і ключ безпеки. Ім'я вибираємо будь-який, тип безпеки залишаємо WPA2-Personal, а ось ключ безпеки, він же пароль, краще придумати складніша: не менше 8 символів довжиною, що складається з букв і цифр. Далі ставимо галочку «Зберегти параметри цієї мережі» і тиснемо «Далі».

Бездротова мережа створена. Тепер натискаємо «Включити загальний доступ до підключення до Інтернету».

З'являється віконце, що доступ включений, і тиснемо «Закрити».

Далі необхідно виконати настройку параметрів загального доступу. Для цього переходимо до першого віконця центр управління мережами і вибираємо розділ «Змінити додаткові параметри спільного доступу».

Вибираємо рядок «Домашній або робочий» і натискаємо на випадає стрілку. Далі вибираємо пункти, як на картинці нижче, і тиснемо «Зберегти зміни».

Бездротова мережа створена.

Роздача Wi-Fi за допомогою командного рядка

Заходимо в меню «Пуск» і в пошук вводимо або «Командний рядок», або «cmd». Вибираємо «Командний рядок», натискаємо на ній правою кнопкою миші і тиснемо на кнопку «Запуск від імені адміністратора».

Тепер для створення бездротової мережі вводимо наступну команду: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Bogatiri key=12345678 і тиснемо «Enter». «Bogatiri» – назва мережі, ставте на свій розсуд, «12345678» – пароль, довжина повинна бути не менше 8 символів.

Тепер, для запуску мережі вводимо команду: netsh wlan start hostednetwork і тиснемо «Enter». З допомогою команди netsh wlan show settings можна подивитися стан мережі.

Щоб мережа мала доступ до інтернету необхідно виконати деякі налаштування. Заходимо в «Центр управління мережами і загальним доступом», натискаємо на з'єднання, за допомогою якого комп'ютер підключений до інтернету, і заходимо в «Властивості».

На вкладці «Доступ» ставимо галочки, як на картинці, і тиснемо «Ок». У випадаючому списку «Підключення домашньої мережі», вибираємо рядок необхідну Вам.

Щоб правильно вибрати «Підключення домашньої мережі» заходимо на вкладку «Зміна параметрів адаптера».

Тепер дивимося, яке бездротове мережеве з'єднання відповідає назві Вашої нової мережі, у мене це «Бездротове мережеве з'єднання 3». І потім вибираємо «Підключення домашньої мережі», як на картинці .

Закриваємо вікно «Стан-WP». Тепер дивимося в центрі управління мережами, що доступ до інтернету у створеної бездротової мережі Bogatiri – є.

Якщо в командному рядку після введення: netsh wlan start hostednetwork видається помилка: Не вдалося запустити розміщену мережу, то спочатку вводимо команду: netsh wlan set hostednetwork mode=disallow, а потім: netsh wlan set hostednetwork mode=allow. Далі вводимо команди для створення мережі, описані вище: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Bogatiri key=12345678, а потім: netsh wlan start hostednetwork. Тепер Ваша бездротова мережа повинна працювати.

Ось ще список команд, які знадобляться Вам при налаштуванні:

- netsh wlan set hostednetwork [mode=]allowed|disallowed – дозвіл або заборона на використання Wi-Fi мережі;

- netsh wlan set hostednetwork mode=disallow – відключити Virtual Wi-Fi;

- netsh wlan set hostednetwork mode=allow – включити Virtual Wi-Fi;

- netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid= key=

– налаштування параметрів створюваної мережі;

- netsh wlan show settings – відображає властивості і стан мережі;

- netsh wlan show hostednetwork settings=security – параметри безпеки розміщеної мережі, за допомогою цієї команди можна дізнатися пароль на мережу;

- netsh wlan start hostednetwork – запуск Wi-Fi мережі;

- netsh wlan stop hostednetwork – зупинка Wi-Fi мережі.

Тепер Ви зможете роздавати Wi-Fi ноутбука: або використовуючи другий спосіб – роздача Wi-Fi засобами Windows, або третій – за допомогою командного рядка або за допомогою запропонованої мною програми.

А також дивимося відео по темі:

Рекламний блок