Як скинути налаштування роутера?

Рекламний блок

Бездротовий маршрутизатор - штука дуже зручна. З її допомогою ви можете «роздавати» інтернет хоч всьому під'їзду, головне, що б можливості пристрою дозволяли це робити. Найчастіше користувачі, налаштувавши девайс один раз, забувають про нього рівно до того моменту, поки не пропаде інтернет. Тут-то і починається найцікавіше - інтерфейс роутера не потрапити, тому що ви самі змінили пароль від адмінки, але забули його записати. Бувають і інші випадки, наприклад, коли ви купуєте вже настроєне, пароль в якому був змінений. От тільки вам ніхто ці дані не спромігся розповісти. Вихід один - необхідно скинути налаштування девайса на дефолтні, інакше в інтерфейс потрапити не вийде.

Абсолютно у кожного маршрутизатора, будь то точка доступу чи модем з вай-фай режимом, на задній частині корпусу знаходиться маленька дірочка, розгледіти яку на темному пластиці може бути проблематично. Поруч з нею зазвичай знаходиться напис Reset, хоча нерідко написи відсутні зовсім. Як би там не було, саме це невеликий отвір використовується для так званої «жорсткої» перезавантаження роутера. Варто відзначити, що дірочка зроблена такої маленької неспроста - якщо пристрій упаде на підлогу або на нього запрыгнет кіт, то до кнопки Reset він не дотягнеться навіть при бажанні, що захищає налаштування з поза.

Що б це зробити Hard Reset, необхідно взяти що-небудь тоненьке і довге. Попереджаю одразу - голку використовувати не можна! Рекомендую взяти ручку або жорстку дріт, тоді пошкодити роутер у вас не вийде. Увімкніть девайс в розетку, візьміть дріт, вставте в отвір до упору і тримайте її в такому положенні, поки на передній панелі не згаснуть лампочки і не спалахнуть знову - це говорить про те, що налаштування повернуті до початкового стану. Як правило, сама операція займає не більше секунд, після якої роутер повинен перезавантажитися, що займе ще кілька хвилин.

Після цього ви можете зайти в адмінку свого маршрутизатора. В якості прикладу візьмемо украй популярну модель D-Link DIR-300. Для того, що б потрапити в інтерфейс, необхідно відкрити будь-який браузер і прописати наступний адреса: 192.168.0.1. Далі вводимо логін та пароль: admin/admin (на більшості моделей використовуються однакові дані за замовчуванням), їх можна знайти в посібнику користувача або на нижній частині роутера. Опинившись в панелі управління, ви можете налаштовувати гаджет під свій інтернет, змінювати паролі і т. д.

Між іншим, скинути налаштування можна безпосередньо з її інтерфейсу. Тут вам необхідно знайти пункт «Заводський налаштування» або Reset Settings (можуть бути інші англійські слова), якщо у вас система англійською мовою. Натисніть на посилання і через деякий час налаштування повернутися до заводських. Це займає кілька хвилин. Така можливість присутня на будь-якому роутері.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО! Не забувайте про те, що після «жорсткої» перезавантаження у вас, швидше за все, перестане працювати інтернет, оскільки налаштування були скинуті і необхідно встановити їх заново. Сподіваємося, що ви вмієте це робити, інакше вам доведеться звертатися за допомогою до свого провайдера або як мінімум до Гуглу.

Мимовільний скидання налаштувань

Досить часто користувачі скаржаться на те, що налаштування маршрутизатора скидаються на дефолтні. Дійсно, така проблема існує, а от як вирішити її, не завжди зрозуміло. В першу чергу зайдіть на форум свого провайдера, якщо такий є, і спробуйте знайти проблему, схожу з вашою. Цілком можливо, що ви такий не один. В цьому випадку зазвичай радять змінити прошивку, причому не обов'язково на останню - навпаки, іноді рекомендують відкотити її до більш раннього стану, коли девайс працює без збоїв.

В інших випадках винні постійні перепади напруги, з якими може зіткнутися абсолютно будь-який користувач. Порадити щось в цьому випадку важко, однак можна спробувати скористатися безперебійним блоком живлення, який дозволить забути про скачках. Або, на крайній випадок, купите якісний мережевий фільтр.

Рекламний блок