Ноутбук вимикається під час гри

Рекламний блок

Досить поширене явище, коли під час роботи з дуже ресурсномістким додатком (часто це саме гра), відбувається раптове вимикання ноутбука. При цьому, перед самим виключенням, швидше за все комп'ютер дуже сильно нагрівається, чути шум системи охолодження і відчувається потік гарячого повітря. Це все свідчить саме про перегрів вашого ноутбука. При цьому, щоб уникнути виходу з ладу електронних компонентів, всі аварійно вимикається відразу ж, як буде досягнута небезпечна температура.

Чому ноутбук так сильно гріється і вимикається?

Найбільша проблема всіх ноутбуків – це охолодження. Адже прогрес рухається, виробники випускають все більш потужні деталі і поміщають їх у набагато менші корпуси, в яких дуже важко налагодити ефективний теплообмін. Велика продуктивність призводить до великим виділенням тепла, іноді це призводить до серйозного перегріву і цілком передбачуваного вимикання.

Враховуючи конструктивні особливості таких комп'ютерів, щоб уникнути перегріву, потрібно дотримуватися нескладного правила: не ставте ноутбук на м'яку поверхню (ковдру, диван) і навіть на свої коліна, це може знизу перекрити отвори для системи охолодження. Краще всього використовувати ноутбук на рівній, твердій поверхні (наприклад, звичайний стіл).

У момент перегріву можна спостерігати деяке «гальмування» системи, в критичному випадку – системою захисту від перегріву виконується повне відключення ноутбука. Якщо трохи почекати, поки все охолоне, можна буде знову включити комп'ютер, який буде працювати в звичайному режимі до наступного перегріву).


Існують спеціальні утиліти, які здатні відстежувати робочу температуру заліза в ноутбуці. За допомогою однієї з таких утиліт можна легко переконатися в тому, що система дійсно відключається через перегрів. У даному прикладі ми пропонуємо використовувати Open Hardware Monitor, скачати її можна з цього ресурсу.

Ця утиліта хороша тим, що її можна використовувати абсолютно безкоштовно. Тут можна буде відслідковувати зміни температури на всіх наявних датчиках, а також контролювати швидкість обертання вентиляторів, та визначати значення напруги, що подається і багато іншого.выключается ноутбук сам по себе

Вам необхідно лише встановити цю утиліту, запустити її і потім включити гру (або програми), за якої відбулося виключення. Утиліта буде фіксувати всі показники, за якими ви зможете визначити, чи був причиною виключення перегрів чи ні.

Як зробити, щоб ноутбук не перегрівався?

Для цієї проблеми, одним з найбільш кращих рішень, служить використання спеціальної охолоджуючої підставки. Вона являє собою платформу з декількома охолоджуючими кулерами, зверху на яку ставиться ноутбук. Крім охолоджуючої функції, такі поставки часто можуть комплектуватися і підключаються колонками, разветвителями портів і багатьма іншими зручностями. Так що підставка може виявитися корисною в багатьох випадках. Тим більше ціни на них досить демократичні і кожен може підібрати собі що-небудь підходяще.

При бажанні, можна навіть самостійно зібрати охолоджуючу підставку. Тут особливо нічого й не треба лише парочка вентиляторів охолодження, будь-який підручний матеріал для каркаса і трохи зайвих проводів. А далі вільний політ фантазії, де ви зможете реалізувати будь-які свої дизайнерські ідеї. Проблемою може бути тільки харчування кулерів, для них доведеться або організовувати окремий блок живлення, або придумувати спосіб виводу живлення від самого ноутбука.

Якщо ви вже використовуєте охолоджуючу підставку, але все одно відбуваються відключення то, по всій видимості, необхідно виконати чистку всіх нутрощів від пилу. Пил, дуже шкідлива штука і може серйозно нашкодити вашому ноутбуку. Якщо вже закінчився гарантійний термін, то можна все почистити ноутбук від пилу самостійно. А у всіх інших випадках, особливо якщо ви не володієте таким досвідом, краще звернутися до фахівців в сервісний центр, де за копійки все легко почистять.

Рекламний блок