Як налаштувати автоматичне вимкнення комп'ютера?

Рекламний блок

Робота за комп'ютером не завжди передбачає постійне сидіння перед монітором, присутність ваших пальців на клавіатурі або періодичне клацання мишкою. Є такі випадки, коли поставлене завдання може виконуватися досить довго і не потребує вашої постійної участі. І саме час піти зайнятися іншими справами або лягти спати, але думка включеному комп'ютері навряд чи додасть вам спокою. Такі ситуації виникають найчастіше, коли відбувається повна перевірка системи антивірусною програмою (особливо якщо на комп'ютері є багато великовагових іграшок...), при інсталяції серйозного об'ємного софта або скачуванні з мережі інтернет великого обсягу інформації (наприклад, кілька сезонів популярного серіалу в HD – якості). Під ці умови також підходять випадки з перекодуванням відео-файлів, створення резервних копій розділів жорсткого диска.

Не стану сперечатися, чи багато програм, які беруть участь у тривалих процесах, мають опцію, яка дозволяє управляти завершенням роботи комп'ютера по їх закінченню. Але що робити і як бути, коли подібна функція в програмі не передбачено або ж у фоновому режимі є ще ряд процесів, що перешкоджають вимикання комп'ютера? В такому випадку не залишається інших варіантів, крім як скористатися автоматичним завершенням роботи комп'ютера. Втілити це можна двома способами: за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (саме цей метод я волію, до речі, про нього буде наступний матеріал) і штатними засобами Windows. Давайте розглянемо, яким чином за допомогою стандартних інструментів операційної системи можна налаштувати автоматичне вимкнення комп'ютера.

У «Панелі управління» Windows (викликається через меню «Пуск») є інструмент під ім'ям «Планувальник завдань». Його параметри – справа абсолютно нескладна, особливо після прочитання цієї статті. Для того, щоб знати, на який момент часу налаштувати завершення роботи, потрібно визначитися, коли ж буде завершено запущений вами тривалий процес. Тут можна орієнтуватися по вбудованим таймерів таких програм, які зазвичай повідомляють приблизний час до закінчення процесу (до нього можна сміливо додати до 30% часу), або ж керуватися досвідом або інтуїцією.
Найпростіше відкрити «Планувальник завдань» можна, задавши пошуковий запит «планувальник» в меню «Пуск», також ви його знайдете в пункті «Адміністрування» в «Панелі управління».

 «планировщик» в меню «Пуск»Стан активних завдань завжди можна подивитися в «Бібліотеці планувальника», а для нашої мети потрібно «Створити просту задачу».


Библиотека планировщика

Библиотеке планировщика однократноСпочатку необхідно дати назву завдання, скажімо, «Power Off», після чого встановлюємо періодичність запуску (якщо завдання буде одноразовим, можна вибрати варіант «Одноразово») і необхідний точний момент часу виконання завдання.

Библиотеке планировщика создание

Библиотеке планировщика точное времяДалі встановлюємо параметр «Запустити програму» і пишемо її ім'я shutdown, аргументи задаємо -s -f. Ключ запуску -f потрібен для примусового завершення програм, що не дозволяють завершити роботу комп'ютера.

nastraivaem-avtomaticheskoe-zavershenie-raboty-windows-6

аргументы -s -f.

Нажимая на «Готово»Натискаючи на «Готово», завершуємо створення завдання, після чого, у відповідності з рисунком, вносимо зміни на вкладці «Тригери».

Триггеры

Триггеры 2

Триггеры 3Якщо вам знадобиться змінити час вимикання комп'ютера, ви завжди зможете знайти це завдання в «Бібліотеці планувальника».

Налаштувати систему на вимкнення через заданий часовий проміжок можна простіше, не вдаючись до використання «Планувальник завдань». Для цього в командному рядку (Win R або «Виконати» в меню «Пуск») необхідно ввести наступну команду: shutdown -s -t 600 (600 – це час в секундах до вимикання). Далі тиснемо Enter.

shutdown -s -t 600По закінченні зазначеного в команді часу, система видасть вікно з повідомленням про завершення роботи і через хвилину комп'ютер буде вимкнено. Для скасування цього таймера скористайтеся командою shutdown -a. І не забувайте, що в одному годині не 1024, a 3600 секунд!

Рекламний блок