Що таке кодеки ?

Рекламний блок

Что такое кодекиІноді при перегляді фільму або прослуховування музики можуть виникнути якісь проблеми, наприклад, у фільмі показується зображення, а звуку немає, або навпаки: звук йде, а зображення немає. Ці проблеми можуть бути пов'язані з тим, що на Вашому комп'ютері не встановлені кодеки, необхідні для відтворення того чи іншого відео або звукового файлу.

Кодек – це програма, призначена для стиснення і відтворення аудіо та відео файлів. Природно ці файли можуть бути різних форматів, і для коректного відтворення кожного формату необхідний свій кодек. Щоб було зрозуміло, наприклад, взяли CD диск з музикою, де кожна пісня важить по 70 мб і кодуванням переробили все це справа в mp3. Тепер кожна пісня буде важити 7 мб. Нам же для того, щоб нормально відтворювати отримані пісні, необхідний спеціальний кодек, розуміє формат mp3. Те ж саме можна сказати і про фільм, перероблений з формату DVD-video у формат AVI. Ви, напевно, не раз скачували фільми в назві яких була приписка DvdRip. Якість таких фільмів досить гарне, а важать вони набагато менше, ніж DVD (в основному фільми такого формату важать по 1.37 Гб або 2.05 Гб). Щоб відтворювати такі фільми, так само потрібен спеціальний кодек.

Основна функція кодеків – стискати відео і аудіо файлів, забезпечуючи при цьому максимально можливу якість відтворюваного відео і звуку. Існує два види кодеків: з втратами і без втрат. Кодеки з втратами зменшують розмір вихідного файлу, а кодеки без втрат зберігають розмір вихідного файлу, проте збільшують при цьому якість зображення і звуку.

Разом з операційною системою за замовчуванням встановлюється декілька базових кодеків, чого явно не достатньо для комфортного перегляду відео і прослуховування музики. Я не буду заглиблюватися і розписувати, який кодек за що відповідає, і перераховувати їх, оскільки їх величезна кількість, так це і не потрібно особливо ні кому. Нам простим користувачам важливо, щоб все працювало, а всі тонкощі це вже друга справа. Я також не раджу встановлювати все підряд кодеки, які валяються в Інтернеті.

Особисто я встановлюю і сам користуюся пакетом якісних кодеків K-Lite Codec Pack. Якщо у вас не програвалися фільми, або в них пропадав звук, після установки цього пакета ця проблема зникне. Я не викладаю даний пакет кодеків для скачування у себе на сайті, оскільки для певної операційної системи, визначеної розрядності потрібні відповідні кодеки. Ось вам ссилочка на сайт, де ви зможете завантажити саму останню версію кодеків, відповідну саме для вас: http://www.codecguide.com/ .Рекламний блок