Термінальний клієнт

Рекламний блок


Ви коли-небудь самостійно збирали термінальний клієнт? Ні? Тоді ця стаття - для Вас :)

Але спочатку - кілька слів і вражень про відпустку, якими я хочу з Вами поділитися. Був я на Азовському морі в курортному селищі Кирилівка. При нагоді - рекомендую. Дуже навіть непогано: море дрібне і прозоре, такого приємного для ока бурштинового відтінку. Сама інфраструктура у селищі - на рівні (є куди піти і на що подивитися, атракціони там всякі, більярд тощо). Ось фотка з відпочинку (це, правда, - Ялта, екскурсійний маршрут) :)


Сам себе админ

Ось вийшов на роботу пару днів тому. І що Ви думаєте? Скучили руки комп'ютерника з професійної діяльності :) Заходжу в кабінет, а там - комп'ютери не робочі по столах розкидані (накопичилося за відпустку). У цього - одне не працює, у того - іншого. І так я захопився процесом їх ремонту що займався цим перші два робочих дні практично постійно. Є вільних пів години - чиним комп'ютер. Обідня перерва? - А що там у нас було ооон з тим ось системним блоком? :)

Зізнаюся, як кажуть, - «накрило»! До того прямо, що в кінці всієї цієї бурхливої діяльності у мене в кабінеті соорудилась ось така конструкція:


Терминальные клиенты

У кожному з цих комп'ютерів була якась апаратна проблема (а деяких навіть взагалі не було в проекті). Ті комп'ютери на фото, які ближче до нас і на яких є стікери з написом «TS» (скорочення від анг. «thinstation» - тонкий клієнт) це і є ті самі термінальні клієнти, про яких ми з Вами таки будемо розмовляти сьогодні :)

Перш за все розберемося з самим поняттям «термінальний клієнт». Термінальний клієнт - окреме апаратний пристрій (або ж - малопотужний комп'ютер), основне завдання якого зводиться до того, щоб установити сеанс зв'язку з сервером терміналів. Далі - користувач вводить свій мережевий логін і пароль, реєструючись таким чином на термінальному сервері мережі, і далі всю роботу виконує безпосередньо на ньому, в режимі доступу до віддаленого робочого столу.

Таким чином, навіть застарілі комп'ютери, сконфігуровані як термінальний клієнт служб терміналів отримують «друге життя». Повірте мені, коли в нашому випадку я кажу "застарілі", я дуже лагідно висловлююся про тій конфігурації, яка надає своїм користувачам всі переваги дистанційного використання операційної системи Microsoft Windows Server 2003 :)

Для наочності, давайте я продемонструю для Вас на реальному прикладі, як у нашому IT відділі збирається (з того, що під рукою) черговий термінальний клієнт. Для початку, я йду на склад і серед іншого комп'ютерного добра знаходжу стару материнську плату, яка викликає у мене підозри щодо того, що вона робоча :) Ось, наприклад, таку:


Плата для терминального клиента

Потім підбираю до неї такий же застарілий процесор та інші комплектуючі. Береться блок живлення стандарту «AT». Збирається все це «господарство» поки без корпусу на який-небудь діелектричної поверхні (наприклад - на дерев'яному столі). Запускається, тестується, замінюються неробочі комплектуючі. У процесі цієї роботи майбутній термінальний клієнт може виглядати наступним чином:


Собираем клиент для служб терминалов

Рада! для того, щоб слухати сигнали динаміка не підключаючи кожен раз вмонтовувану плату до системного блоку можна "повісити" на неї ось таке пристосування:


PC Speaker - системный динамик

Чесно кажучи, не знаю, як його правильно назвати. Ну, це (наскільки я розумію) щось начебто п'єзо-кристалічного елементу. Їх іноді можна виявити в комплекті поставки материнської плати. Ми підключаємо його (так як зображено на фото вище) і наш термінальний клієнт уже "пищить" нам не через динамік системного блоку, а безпосередньо через цей нехитрий пристрій :)

Хтось після цього фото може «кинути камінь в мій город і сказати що термінальні клієнти це - бездискові станції, які не мають своєї операційної системи і працюють виключно в режимі віддаленої клавіатури. І він буде правий!

Але в нашому випадку (для убыстрения процесу ініціалізації та економії на мережевих картах, які на апаратному рівні підтримують функції завантаження по мережі) ми при складанні термінального клієнта часто використовуємо спеціально розроблений для таких цілей міні-образ операційної системи Linux, який записується на старий жорсткий диск невеликого обсягу.

Окремо хочу звернути Вашу увагу на кнопку, якою подається живлення на всю конструкцію. Для старих блоків живлення стандарту «AT» вона виглядає саме так. Правда вона розташовується за лицьовій кришкою корпуса комп'ютера, але так її видно краще. :) В разі ж нашого робочого стенду ми підключили її окремо.

Увага: у разі блоків живлення стандарту «AT» неправильне підключення живлення (як на самій кнопці, так і на материнській платі) може призвести до «КЗ» (короткого замикання) в електричній мережі! Коротше, в кращому випадку - виб'є пробки :)

Ось вона наша кнопка запуску термінального клієнта крупним планом:


Кнопка включения AT блока питания

Схема підключення тут така: «чорний» - «коричневий» в паралель до них «синій» - «білий» проводи. Але це - окрема історія і тема для розмови :)

Таким чином ми тестуємо нашу конфігурацію майбутнього термінального клієнта на працездатність. Зараз нам треба переконатися у стабільній роботі всієї апаратної частини системи і домогтися успішного з'єднання тонкого клієнта з нашим термінальним сервером.


Тестируем тонкий клиент

На фото вище ми можемо спостерігати на моніторі процес завантаження міні-образу системи Linux, фінал якої повинен закінчитися вікном введення мережного логіна і пароля для доступу до термінального сервера, що працює під управлінням операційної системи Windows Server 2003.

Отже, повернемося до питання про апаратної конфігурації наших термінальних клієнтів. У нашому випадку це пентиумы 1 і 2 з частотою процесорів від 100 до 433 мегагерц. На фото вище - pentium 133Mhz з процесорним роз'ємом Socket 7, 32 мегабайтами оперативної пам'яті, PCI відеокартою з двома мегабайтами відеопам'яті, звичайною мережевою картою і жорстким диском на 500 мегабайт.

Як Ви розумієте, такі комп'ютери самі по собі не можуть бути використані для комфортної роботи, але при правильному підході цілком можуть використовуватися для створення робочих місць користувачів, виконання службових обов'язків яких не вимагається наявність якогось специфічного програмного забезпечення крім того, що встановлено на сервері терміналів.

Отже, зібравши робочу конфігурацію на тестовому «стенді», ми можемо перенести її в підходящий для неї корпус і отримати те, що візуально нагадує повноцінний комп'ютер :)


Thinstation

Власне, фотографії таких зібраних, що називається, на рівному місці, термінальних клієнтів, ми могли бачити на фотографії в самому початку цієї статті.

Тепер трохи про те, як же можна отримати програмну складання цього "дива"? Причому, складання скомпилированную саме під Ваші потреби і з тим функціоналом і драйверами, який потрібен особисто Вам!

Ось за допомогою цього ресурсу ми готуємо для себе складання термінальних тонких клієнтів (у нас їх штук 8 для різних конфігурацій "заліза"). Наприклад, нещодавно ми генерували нову збірку, яка б працювала з новим RDP (Remote Desktop Protocol) - протокол віддаленого робочого столу, серйозно переробленим в Windows Server 2008.

Що важливо, остання з випробуваних нами збірок, добре підтримує зовнішні PCI Usb контролери, які ми закуповуємо спеціально для термінальних клієнтів на базі застарілих комп'ютерів, які не мають портів PS/2 (для миші і клавіатури). Ось як виглядають подібні плати розширення:


Pci USB контроллер

Ми просто вставляємо подібну плату у вільний PCI роз'єм нашого старого ПК, а вже до неї підключаємо USB клавіатуру і мишку користувача. Людині працювати зручно, а те що комп'ютер - музейний експонат, його вже не дуже турбує :)

На завершення я б хотів поділитися з Вами інформацією про те, як виглядає справжній термінальний клієнт, який представляє собою окреме апаратне рішення. Такі пристрої досі використовуються на нашому підприємстві у виробничих цехах, так як вони невибагливі до умов навколишнього середовища і практично не потребують обслуговування.

Я маю на увазі ось такі бездискові станції, виконані у вигляді однієї друкованої плати:


Аппаратный терминальный клиент

Даний пристрій «Kron K-180» працює з мережею, побудованою на основі стандартних комп'ютерних «COM портів. Також до нього (з тильного боку) через паралельний інтерфейс «LPT» можна під'єднати матричний принтер для друку даних. В іншому робота цього термінального клієнта нічим не відрізняється від принципу, описаного вище: після включення з'єднатися з термінальним сервером і працювати на ньому віддалено.

А ось як виглядає наш пристрій без захисного кожуха:
Зліва - моноплата, праворуч - плата блоку живлення. Зверніть увагу на центральний процесор нашого термінального клієнта (обведено червоним).
Позначення «Z80» означає, що це - чіп з 8-ми розрядним процесором всередині. На його основі, у свій час, збиралися персональні комп'ютери «ZX Spectrum». Тактова частота їх була 2,5 мегагерца і проводилися вони на початку 1980-х років минулого тисячоліття. Ось як люди раніше техніку робили - на століття! :)

Сподіваюся, що матеріал в чомусь був для Вас корисним і цікавим. Коментарі та побажання, як завжди, залишайте в гостьовій книзі сайту.Рекламний блок