Запис відео з екрану на Android

Рекламний блок

Іноді виникає необхідність записати відео прямо з екрану планшета або телефону. Якщо встановлена ОС є Android версії 4.4 і вище, то це цілком досяжно за допомогою спеціальних нескладних програм.

Правда, для деяких програм можуть знадобитися так звані root-права, по-іншому права суперкористувача. Розглянемо найбільш популярні програми запису екранних дій.


Зміст статті

 • 1 Android SDK
 • 2 SCR Screen Recorder, ScreenRecorder, Rec. (Screen Recorder) і Screencast Video Recorder

 • Android SDK

  Для використання програми потрібно завантажити саму програму з сайту розробника і розпакувати архів в папку. Після цього – включення налагодження USB на вашому пристрої.

  Щоб увімкнути налагодження:

 • Зайдіть в меню налаштувань телефону.
 • Знайдіть пункт із зазначенням номера збірки і, пару раз натиснувши на нього, дочекайтеся повідомлення про те, що є розробником.
 • Після проведених маніпуляцій в меню налаштувань з'явиться новий пункт «для розробників». Зайдіть до нього і встановіть прапорець навпроти «Налагодження USB».
 • Тепер підключаємо телефон до комп'ютера через USB кабель. Знаходимо на комп'ютері папку, в яку раніше розпакували архів, заходимо в sdk/platform-tools. Правою кнопкою миші клацніть на порожньому місці, утримуючи на клавіатурі shift. З'явиться контекстне меню, в якому потрібно вибрати «відкрити вікно команд». У результаті з'явиться командний рядок. В ній необхідно ввести команду додавання пристрою: adb devices. Після введення команди Ви побачите перелік підключених пристроїв і запит дозволу на налагодження.


  Після зроблених налаштувань, можна приступати до запису. Для цього на комп'ютері у відкритому командному рядку потрібно надрукувати: adb shell screenrecord /sdcard/video.mp4 і натиснути enter. В результаті почнеться запис дій, що відбуваються на екрані Вашого пристрою. За умовчанням довжина відео становить 3 хвилини в форматі mp4 і зберігається на SD-карту або в папку sdcard. Зупинку запису можна зробити натисканням сполучення клавіш Ctrl C. Як змінити налаштування, Ви можете дізнатися, набравши команду команду adb shell screenrecord –help.

  SCR Screen Recorder, ScreenRecorder, Rec. (Screen Recorder) і Screencast Video Recorder


  Ці програми трохи схожі і мають інтуїтивно зрозуміле управління, але вимагають root-права. Купуючи дані програми, Ви маєте обмеження часу запису і зміни деяких параметрів. Для того, щоб повністю їх використовувати, необхідно придбати платний аккаунт.

  Рекламний блок