Як відремонтувати принтер ?

Рекламний блок


У цій статті ми покажемо, як відремонтувати принтер самостійно з використанням експрес-методу ремонту від Ярпена Зигрина. Описана нижче проблема в пристроях різного класу зустрічається з регулярною періодичністю. Тому для того, щоб успішно відремонтувати принтер Вам необхідно знати про її існування.

Отже, що ми маємо? Дзвінок з відділу маркетингу з проханням відремонтувати принтер (у даному випадку - багатофункціональний пристрій I-sensys MF4150»). По голосу з трубки зрозуміло, що принтер друкує нормально, але при скануванні й зняття ксерокопій документа - видає клацають звуки і не працює.

Беремо весь необхідний інструмент і йдемо оглядати "пацієнта".


Как отремонтировать принтер?

Включаємо, дивимося. При скануванні видно, що сканер не рухається по своїй напрямної під склом, а "застряє" у самому її початку.

Несправність тут полягає в наступному: що-то (скупчилася бруд у шестернях або відсутність мастила на напрямній) фізично заважає рухатися скануючого модуля під склом.

Відремонтувати принтер в даному випадку можливо навіть не забираючи його в нашу майстерню. Що ж, скористаємося цією обставиною. Рухаємося далі!

Нашої завданням буде - дістатися до самої направляючої сканера під захисним склом. Для цього нам необхідно зняти керуючу панель нашого МФУ та прилеглі пластмасові елементи корпусу.

Починаємо з индикационной вставки:


Снимаем стекло с МФУ

Виймаємо саму пластикову вставку:


Извлекаем пластмассовую заглушку

Тепер нам треба відгвинтити притискну кришку, так як вона нам буде заважати дістатися до напрямної.


Снимаем крышку принтера

Звільняємо з затиску її власник, відгвинчуємо шурупи, відставляємо кришку в бік. Знімаємо передню керуючу панель.


Отсоединяем переднюю панель управления

Підчіплюємо викруткою пластмасовий каркас, який притискає скло над скануючим елементом, прибираємо його в бік. Ось що у нас повинно вийти в результаті ремонту принтера самостійно:
Тепер акуратно знімаємо захисне скло:


Снимаем защитное стекло принтера

Ось ми і дісталися до потрібних нам в процесі ремонту елементів :) Знімаємо армований гумовий "ремінь", за яким (паралельно з направляючою) рухається скануючий модуль. Вичищаємо всю грязь між шестернями приводить механізму.


Шестерни мотора

Потім - відгвинчуємо шурупи на фіксуючих напрямну "куточках" і виймаємо її з пазів. Наше завдання - добре очистити її від бруду (протерти ізопропіловим спиртом) і нанести на її поверхню свіжу синтетичну консистентне мастило. В іншому випадку апарат пропрацює недовго і ремонт принтера нам не зарахується :)


Очищаем направляющую от грязи

Повертаємо "пасик" і спрямовуючу на свої місця, також закріплюємо зверху сам скануючий модуль.


Пасик принтера

Запускаємо з комп'ютера сканування тестового документа і переконуємося в тому, що швидко відремонтувати принтер можна! Сканер з характерним легким дзижчанням відправився в шлях по змащеній направляючої, на моніторі з'явилася картинка відсканованого документа :)


Принтер - отремонтирован

Виробляємо загальну фінальну збірку принтера в зворотному порядку.

Висновок: ремонт принтера самостійно проводити можна, але тільки в тому випадку, якщо Ви чітко уявляєте характер проблеми.

Зв'язатися з автором статті можна за цією адресою:


Электронная почта автора

Рекламний блок