Як встановити Windows 8 з флешки

Рекламний блок

З появою операційної системи Windows 8 у користувачів з'явилися додаткові можливості, які допоможуть зробити роботу за комп'ютером зручніше і цікавіше. У статті я детально опишу, як можна встановити Windows 8 на комп'ютер або ноутбук з флешки.

Для початку переконайтеся, що Ваш комп'ютер відповідає мінімальним системним вимогам: частота процесора-не менше 1 ГГц, оперативна пам'ять не менше 1 Гб для 32-х розрядної ОС, і 2 Гб для 64-х розрядної, обсяг виділеного розділу на жорсткому диску повинен бути не менше 20 Гб (я виділила 18 Гб, і мені цього вистачило).

Тепер потрібно вибрати розділ жорсткого диска, для установки Windows 8. Якщо Ви хочете встановити її замість своєї старої ОС, то відформатуйте той розділ жорсткого диска, на якому вона була встановлена. Якщо Ви хочете встановити Windows 8 поряд зі своєю основною ОС, то потрібно виділити порожній розділ на жорсткому диску.

Скачайте образ з операційною системою Windows 8 з Інтернету. Потім Вам знадобиться флешка, обсяг якої повинен бути більше, ніж скачаний образ. Зверніть увагу, що вся інформація з флешки буде стерта. Тому скопіюйте з неї всі необхідні файли на той розділ жорсткого диска, де зберігаються дані.

Наступне, що потрібно зробити – створити завантажувальну флешку. Для цього можна використовувати різні способи. Я скористаюся безкоштовною і простий програмою Rufus.

Запустіть її на комп'ютері, у рядку «Пристрій» виберіть потрібну флешку. Наступні три рядки заповніть, як показано на малюнку нижче. Далі, натисніть на піктограму у вигляді дискети і виберіть на комп'ютері скачаний образ. Натисніть кнопку «Старт».

Как установить Windows 8 с флешки

З'явиться наступне вікно, у якому програма попередить Вас, що всі дані з флешки будуть стерті – тисніть «ОК».

Після того, як завантажувальна флешка з потрібним нам чином буде створена, натисніть кнопку «Закрити».

Тепер потрібно змінити пріоритетність завантаження в BIOS, щоб комп'ютер запустився з нашої флешки. Підключіть флешку до того комп'ютера, на який будете встановлювати операційну систему. Щоб зайти в BIOS, під час його включення або перезавантаження натисніть клавішу F2 або Del цього залежить від Вашого пристрою. Змінити пріоритетність завантаження можна в розділі «Boot».

Дивимося відео про те, як зайти в налаштування біос і завантажитися з флешки або диска:У мене ноутбук ASUS BIOS виглядає наступним чином. В розділі «Boot» заходжу в «Hard Drive BBS Priorities».

Тут необхідно знайти пункт, в якому є слова USB або Флеш, і поставити його вгору списку.

З правого боку прочитайте, яка кнопка відповідає за збереження налаштувань, у мене F10, натисніть на неї, потім натисніть «Yes».

Комп'ютер перезавантажиться і з'явиться напис «Press any key to boot from USB...» – натисніть будь-яку кнопку на клавіатурі, тоді завантаження виконається з флешки і почнеться установка операційної системи.

У наступному вікні виберіть мову, формат часу і розкладку клавіатури, натисніть «Далі».

Далі натисніть на кнопку «Встановити».

Введіть серійний ключ продукту і натисніть «Далі».

Поставте галочку напроти пункту «Я приймаю умови ліцензії» і натисніть «Далі».

Тепер вибираємо пункт «Вибіркова: тільки установка Windows».

Далі потрібно вказати розділ жорсткого диска, на який Ви хочете встановити ОС. Виділіть його і натисніть кнопку «Настройка диска». У наступному вікні натисніть на кнопку «Форматувати», а потім «Далі».

Після цього почнеться установка операційної системи. Дочекайтеся, коли процес завершиться, і комп'ютер перезавантажиться.

Після перезавантаження знову з'явиться напис «Press any key to boot from USB...», натискати нічого не потрібно, інакше Ви знову завантажити з флешки.

У наступному вікні виберіть відповідний фон і дайте ім'я комп'ютера. Натисніть «Далі».

Якщо Ваш пристрій підключено до Інтернету, відразу буде запропоновано вибрати мережу.

Мережа може бути захищеною, тому необхідно ввести пароль. Потім натисніть «Підключитися».

Далі тиснемо на кнопочку «Використовувати стандартні параметри».

В наступному вікні буде запропоновано налаштувати обліковий запис Microsoft. З її допомогою можна встановлювати програми з Windows Store, синхронізувати файли і налаштування. Я не буду створювати обліковий запис (якщо знадобиться – це можна зробити пізніше), тому натискаю кнопку «Вхід без облікового запису Microsoft».

Далі виберіть «Локальна обліковий запис».

Заповніть рядок «Ім'я користувача». Якщо Ви хочете, щоб при завантаженні операційна система запитувала пароль, заповніть наступні поля, якщо ні – залиште їх порожніми. Натисніть «Готово».

Після цього з'явиться головний екран операційної системи Windows 8.

На цьому процес установки Windows 8 з флешки завершений. Крім того, ми розібралися, як створити завантажувальну флешку з образом і змінити пріоритетність завантаження в BIOS.

Тепер, для коректного використання, потрібно перевірити встановлені драйвера. У мене вони встановилися практично всі. Якщо у Вас не так – встановіть драйвера для Windows 8 самостійно.Рекламний блок