Початок установки Windows. Налаштування BIOS

Рекламний блок

Пара слів про те, що таке BIOS:

BIOS (Basic Input-Output System) – базова система вводу/виводу, яка зберігається в пам'яті материнської плати і служить для того, щоб ми з вами (кажучи простими словами) могли керувати «залізом», яке встановлено на нашому комп'ютері. BIOS не однакова на всіх комп'ютерах і залежить від материнської плати.

Некоректні налаштування BIOS можуть призвести до зменшення продуктивності вашого комп'ютера або взагалі вивести його з ладу. Прочитати про налаштування вашої BIOS можна в паспорті на вашу материнську плату. Але все таки, я раджу особливо не експериментувати з налаштуваннями, якщо ви з комп'ютером «на ти». Нам же для установки Windows знадобитися поміняти там всього лише одну налаштування і зберегти результати. Давайте цим і займемося.

Міняємо черговість завантаження пристроїв в BIOS:

Як же потрапити в цю саму BIOS? Включаємо комп'ютер і відразу ж шукаємо на моніторі напис «Press to enter Setup». Написи можуть трохи відрізнятися в залежності від версії BIOS.

Начало установки Windows. Настройки BIOS. Нажимаем del.

Затискаємо клавішу DEL до тих пір, поки не потрапимо в BIOS. Тут необхідно пробігтися по вкладках і постаратися знайти, в який з них згадується про завантаження пристроїв (Boot devices).У мене - це Advanced BIOS Features.

Начало установки Windows. Настройки BIOS. Ищем загрузочные устройства.

Заходимо туди натиснувши клавішу ENTER. Далі я заходжу у вкладку "Boot Sequence", так як мені праворуч програма підказує, що ця вкладка відповідає за пріоритет завантаження пристроїв.

Начало установки Windows. Настройки BIOS. Заходим, чтобы поменять приоритетность загрузки.

Далі я виставляю пріоритетність завантаження таким чином, щоб першим завантажувальним пристроєм (First Boot Device) стояв CD-ROM, а другим уже жорсткий диск.

Начало установки Windows. Настройки BIOS. Меняем приоритетность загрузки.

Далі необхідно за допомогою клавіші ESC вийти на самий початок і вибрати пункт "Save and Exit Setup".

Начало установки Windows. Настройки BIOS. Выходим на начало для сохранения настроек.

Далі у наступному вікні тиснемо «OK».

Начало установки Windows. Настройки BIOS. Сохраняем настройки.

На цьому налаштування BIOS, необхідні для установки Windows XP закінчені. Якщо у вас виникає питання, для чого ми все це робили, то я вам відповім. Робили ми це для того, щоб при наступному включенні комп'ютер завантажився не з жорсткого диска, як зазвичай, а з інсталяційного Windows.
У наступному уроці розглянемо сам процес установки Windows XP.

А також дивимося відео про те, як зайти в налаштування біос і завантажитися з флешки або диска:Дивимося відео по темі установки операційної системи:

Рекламний блок