Як прибрати вибір системи при завантаженні Windows?

Рекламний блок

kak-ubrat-vyibor-sistemyi-pri-zagruzke-windows

Якщо у вас на комп'ютері встановлено дві і більше операційних систем, то при його включенні автоматично будемо запускатися вибір необхідної операційної системи. Наприклад, у вас може бути встановлена як Windows, так і Linux. Ситуація стандартна, проте якщо ви включили комп'ютер і відразу пішли займатися своїми справами, то, по-перше, буде завантажена перша операційна система, встановлена за замовчуванням, тобто, цілком можливо, зовсім не та, яка вам потрібна, а по-друге, зазвичай для вибору ОС надається 30 секунд. Начебто не дуже зручно, тому що кожен раз треба вибирати операційну систему. Але насправді дану функцію можна легко відключити. Як це зробити, я покажу на прикладі Windows 7.

Windows 7. Перший спосіб

Після завантаження ОС зайдіть в меню «Пуск» і в рядку «Знайти програми та файли» введіть слово msconfig, після чого натисніть клавішу Enter. Або ж просто натисніть сполучення клавіш WIN R з'явиться вікно «Виконати», де також слід набрати слово msconfig.

Перед вами відкрилося вікно конфігурації системи. Зайдіть у вкладку «Завантаження», де ви побачите перед собою вибір операційної системи, а також додаткові параметри завантаження. Виберіть потрібну ОС і натисніть ОК. У мене тільки одна ОС, тому вибирати, власне, не з чого.

Windows 7. Другий спосіб

Існує й інший спосіб відключення завантаження операційної системи. Вам необхідно знайти значок «Комп'ютер» на робочому столі (він також є в меню «Пуск»), натиснути на нього правою кнопкою миші і вибрати пункт «Властивості». Перед вами відкриється вікно з параметрами системи. У правій частині вікна буде розділ «Додаткові параметри системи», по якому вам і потрібно буде натиснути.

Відкрилося вікно властивостей системи. У вкладці «Додатково» знайдіть розділ «Завантаження і відновлення», потім натисніть на «Параметри».

Виберіть ОС, яка завантажується за замовчуванням і натисніть ОК.

Само собою, потрібно розуміти, що з допомогою зазначених методів можна тільки відключити вибір ОС, самі системи не будуть видалені.

Windows XP

Якщо ви використовуєте Widnows XP, то вам доведеться змінити дані у файлі boot.ini, який зазвичай розташований прямо в корені системного диска. Тільки зміни в ньому потрібно проводити дуже обережно, оскільки вони можуть призвести до плачевних результатів. На всякий випадок створіть точку відновлення.

Отже, ось приклад файла boot.ini до XP:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS=»Microsoft Windows XP Professional» /fastdetect

А ось приклад файлу з вже встановленими двома операційними системами, першою з яких буде завантажуватися саме XP:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS=»microsoft Windows XP Professional» /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINNT=»Windows 2000 Professional» /fastdetect

Ще раз нагадую, що редагувати boot.ini потрібно вкрай обережно, інакше є шанс, що операційна система не завантажиться зовсім. А краще його зовсім не змінювати.

Рекламний блок