Рекомендації по вибору процесора

Рекламний блок

Сьогодні ми поговоримо про процесорі, його ще називають «камінь». У цій статті розглянемо, як вибрати процесор для свого ПК, на що слід звернути увагу і які відмінності можуть бути у різних моделей. Ціни, які будуть озвучуватися, можуть досить суттєво відрізнятися від реальних, адже вони часто різняться в різних торгових точках і з часом можуть змінюватися.

Якщо ви збираєтеся придбати центральний процесор, то доведеться звернути увагу на безліч різних характеристик. Наприклад, якщо ви будете гнатися за частотою, то можете зовсім не звернути увагу на ядро, це потім може викликати дуже сумне розуміння того що ви десь прорахувалися. Щоб таких неприємностей не траплялося, слід серйозно поставитися до купівлі «каменю», вивчивши всі його характеристики та обравши необхідні.

Найбільш визначальною характеристикою продуктивності, є ядро. Інші особливості теж можуть впливати на це, але не в такій значній мірі. Дуже примітний факт, це те, що більш дорогі моделі процесорів, у будь-якого виробника, як правило, більш якісні, потужні і швидкі. Ми будемо розглядати центральні процесори на прикладі двох найбільш популярних виробників AMD і Intel. До речі, продукція AMD завжди дешевше аналогічної у Intel.

Але який камінь краще: AMD чи Intel?

На цю тему давно розпочаті найзапекліші суперечки, які тривають і донині, займаючи тисячі сторінок і мільйони повідомлень в інтернеті. Обидві ці компанії не відстають один від одного і завжди йдуть в ногу з часом. Кожна регулярно випускає нові, більш просунуті продукти, які роблять усе нові і нові прориви в розвитку комп'ютерної техніки.


Враховуючи той факт, що поломка процесора настільки рідкісне явище, то можна сміливо вибирати продукцію AMD, яка вас анітрохи не розчарує. Якщо у вас є трохи більше коштів на придбання, то купуючи продукцію Intel, ви отримаєте продукт трохи більш високої якості. Якщо не виконувати ніякі модифікації і розгони і користуватися якісним охолодженням, то абсолютно будь-камінь буде вам служити дуже довго.

Що слід врахувати при виборі центрального процесора для дому?

Давайте ознайомимося з загальними особливостями, на які слід звернути увагу, вибираючи «серце» комп'ютера:

 • у процесорів BOX трирічна гарантія, а у OEM тільки річна. Якщо в магазині вам пропонують гарантію з меншим терміном, то краще пошукати інше місце для покупки;
 • з «БОКСами» обов'язково поставляється кулер. Але, як правило, він призначений для слабких навантажень, якщо ви плануєте використовувати процесор на всю, то варто пошукати більш потужне охолодження;
 • задумайтеся, з якими завданнями будете найчастіше працювати? У разі якщо вам доведеться працювати приблизно з двома місткими процесами одночасно — то тут підійде двоядерний процесор з великою частотою. А якщо буде запущено багато різних додатків, то оптимальним вибором буде багатоядерний процесор, навіть якщо частота окремо взятого ядра буде невелика;
 • якщо ви не збираєтеся грати в потужні ігри і у вас немає необхідності працювати з незручними системами автоматизації проектування, то відмінно підійде гібридний процесор. Він має вбудовану відеокарту, що дозволить істотно заощадити, адже тепер уже немає необхідності в покупці окремої карти;
 • різні моделі процесорів мають різні роз'єми — сокети. Тому звертайте увагу на це, адже обраний камінь може навіть і не підійти до материнської плати;
 • іноді, можна дуже сильно заощадити придбавши процесор з рук. Але варто розуміти, що тут є ризик купити неробочу дрібничку. Тому купуйте у перевірених людей;
 • практично будь-який процесор можна розігнати. Це означає, що ви можете підняти його тактову частоту до більш високих значень, ніж були спочатку. Але якщо ви не спец в цій темі, то краще не варто — адже можна просто спалити камінь;
 • потужні процесори споживають дуже багато електроенергії під час високих навантажень.
 • Центральні процесори, які коштують не дорожче 1500 рублів.

  Зрозуміло, що якщо купувати процесор за таку суму, то не треба чекати від нього занадто високої продуктивності. Така покупка буде доцільна в таких випадках:

 • Для комп'ютера, на якому в основному буде вестися робота з документами. Тобто офісний комп'ютер;
 • Ви збираєте домашній сервер, на якому буду просто зберігається потрібні файли.
 • Комп'ютери з таким «серцем», не будуть відрізнятися високою потужністю, але дивитися фільми та редагувати звіти в Excel на них можна спокійно. Якщо вам більшого і не потрібно, то можна сильно не витрачатися і зупинити свій вибір на цьому. Такі процесори можна підібрати з лінійки Intel Celeron і AMD Sempron. Зараз найбільш підходящі - Intel Celeron G1620, а також AMD Athlon X2 340. А в моделях Intel Celeron E3400 і їх конкурентів AMD Sempron 140/145 є навіть дає можливість виконати розгін «каменю», плюс розблокувати додаткове ядро.

  «Камені», які коштують до 3000 рублів.

  Тут ситуація трохи краще. Адже вже є з чого вибрати досить потужний процесор для повсякденних завдань. Можна придбати гарний двоядерний камінь від Інтел, або навіть аж до чотирьохядерного від АМД. Тут же є основна маса процесорів, які вже вбудовані в самій материнській платі. На жаль, вони непогано підійдуть тільки для простої роботи в інтернеті, але зі складними завданнями справляються погано. Якщо необхідно виконувати не надто складні, повсякденні завдання, то зупиніться на проце AMD Athlon X4 760K, що йде для AMD FM2. Якщо вам потрібен Intel, то хорошим вибором буде Intel Pentium Dual-Core G3220, а також G3430, сумісні з роз'ємом Intel LGA1150.

  На випадок, коли збираєтеся розганяти проц і вам необхідна непогана продуктивність, то хорошим вибором будуть AMD Phenom II X2, або Athlon X4 760K. У них є додаткові ядра, які можна розблокувати, ну і плюс додатково розігнати.

  Що можна підібрати до 4000 рублів?

  Тут є що вибрати, адже це найбільш широка категорія і тут є найбільший вибір для різних платформ. Коли необхідно працювати у простому, номінальному режимі (тобто без розгону), то компанія AMD може запропонувати вам, наприклад, чотирьохядерний проц AMD FX-4300, або AMD FX-4350. Microsoft випускає додаткові патчі, які підвищують продуктивність «каменів» цієї серії. А от якщо ви візьмете AMD A10-6800K, для AMD FM2, то зможете насолодитися багатьма іграми, не складних налаштуваннях продуктивності і навіть зможете створити медіа центр, на його базі. У Intel можна знайти моделі з серії Intel Core i3-4130. Примітно, що там, крім згаданого процесора, можна знайти й інші, не менш цікаві моделі, які були випущені пізніше. До речі, купувати Intel Core i3-2125, ніякого особливого сенсу просто немає, він не значно відрізняється від Intel Core i3-2120.

  Якщо збираєтеся розганяти проц, то AMD пропонує вам AMD Phenom II X4 (650Т, 840Т, 960Т). У цих процах можна розблокувати додаткові ядра, аж до шести. На жаль у Интела особливого вибору, для розгону немає, у цій клітинці ринку. Хіба що, можете зупинитися на Intel Core 2 Quad Q8400 або Intel Core i3-4130 LGA1150.

  Вибираємо «камінь», який буде коштувати не більше 6000 рублів.

  Тут Intel трохи лідирує і може запропонувати моделі на LGA1150. Вони дадуть найбільшу продуктивність. Якщо працювати в простому режимі, то слід зупинитися на Intel Core i5-4440. Якщо ви шанувальник AMD, то вас має зацікавити «камінь» AMD FX-8320. Хочете розігнати ЦП? Погляньте на Intel Core i5-750, він відмінно розганяється до 4 ГГц. А якщо вам більше до душі AMD, то випробуйте можливості AMD Phenom II X6 1055T, він крім розгону до подібних значень частоти, має можливість розблокувати допоміжні ядра і працювати, користуючись усіма шістьма ядерами. Якщо повернутися до Intel, то необхідно вивчити, таку цікаву річ, як Intel Core i5-4440, яка теж може розганятися, в розумних межах.

  Процесори, які стоять до 9000 рублів.

  Тут вже вибрати набагато простіше. Коли вам не потрібно виконувати розгін, то непоганим рішенням буде вибрати Intel Core i5-4670k, який йде для LGA 1150. Цей покращений процесор, про що говорить літера «k» в назві, у нього є графічне ядро Intel HD Graphics 4000, з відмінними показниками по потужності. Крім усього іншого, він все ж непогано розганяється. Якщо необхідно виконувати складні завдання, то для цих цілей підійде AMD FX-9370. Правда, у випадку, коли вам не доведеться особливо використати всі вісім ядер, сенсу в цій покупці немає. Для розігнаних каменів, слід зупинитися на камені Intel Core i5-4670k, на сокет LGA 1150. Це буде найкраще рішення і вибір в цій категорії.

  Вибираємо процесор, який буде коштувати до 12000 рублів.

  На жаль, але для фанатів AMD, тут особливо вибрати нічого. Яким би не був камінь від AMD навороченним, на жаль, в цій ціновій частині ринку, він сильно відстає від Intel. Тут необхідно поглянути на «камені» Intel Core i7-4000K, на Intel LGA 1150. Причому найоптимальнішою купівлею може стати Intel Core i7-4770K, який ідеально підійде для режимів з розгоном і без. Чудово тягне найважчі гри на найвищих налаштуваннях.

  Що вибрати на суму понад 12000 рублів?

  Якщо ви готові викласти таку суму за центральний процесор, то можете однозначно зупинитися на Intel Core i7-4930K, на LGA 2011. Інших конкурентів у нього просто немає.

  Корисні рекомендації по вибору процесора

  Ну і в дорогу, ще пара корисних порад, щодо вибору процесора:

 • Не варто купувати найбільш потужні і дорогі моделі, якщо ви не збираєтеся використовувати занадто потужні програми. Це буде зайва трата грошей на камінь, який буде поїдати електроенергію і дуже швидко відставати, і старіти, з виходом нових моделей.
 • Можна не вистачати найсвіжіші новинки. Вони не на багато спритніше попередніх моделей і ця різниця у швидкості, для повсякденних задач не надто помітна. Але зате вони коштують набагато дорожче.
 • Для потужного процесора, необхідно і гарне харчування. Переконайтеся, що ваш блок живлення зможе потягнути таке споживання.
 • Процесори AMD, для платформи АМ3, мають додаткові заблоковані ядра, які можна включити в роботу. Якщо ви хочете виконати розгін каменю, можна звернути увагу на цю серію.
 • Хоч центральний процесор, цілком заслужено вважається «серце» комп'ютера і від нього багато в чому залежить швидкість роботи ПК, не варто забувати і про інші компоненти. Адже яким би суперпотужним не був камінь, комп'ютер все одно може гальмувати і виснути з-за інших, повільних компонентів. Тому на це теж слід звернути увагу.

  Якщо виникнуть додаткові питання — пишіть їх у коментарях, я з радістю відповім.

  Вдалих покупок!

  Рекламний блок