Помилка 403 forbidden

Рекламний блок

oshibka-403-forbidden

Взагалі-то, 403 помилку набагато частіше бачать вебмастера, ніж користувачі інтернету. Я розповім про те, як і чому з'являється дана помилка і як її виправити. Що ж, почнемо по порядку.

Подорожуючи по просторах всесвітньої павутини, ви напевно не один раз переходили по посиланню, наприклад, з пошуковика, і замість потрібної сторінки бачили лише напис Error 403 (помилка 403)? Явище це не таке вже рідкісне і означає воно те, що доступ до даної сторінки заборонений. Причин може бути декілька, я розберу найбільш поширені з них.

 • Часто помилка виникає при некоректному файлі головної сторінки, який знаходиться на сервері хостингу. Назва файла може бути прописано з великої літери або, наприклад, для нього вказано неправильне розширення, яке необхідно для того, що б сайт правильно функціонував. Наприклад, замість index.php вказано index.htm. Необхідно виправити цю помилку.
 • Друга дуже поширена причина полягає у некоректно заданих права для користувачів. Наприклад, адміністратор сайту виставив для себе права, які дозволяють йому виконувати читання і запис файлів, а ось для користувачів він повністю закрив доступ. У результаті виходить, що сторінки сайту можуть завантажуватися тільки для адміністратора (коли він авторизований на сайті), а для всіх інших користувачів ресурс недоступний, в результаті чого з'являється помилка 403. Права на папки та файли змінюються за допомогою файлового менеджера.
 • В продовження теми з правами. Для файлу cgi-bin в більшості випадків потрібні 755 права, інакше буде неможливо правильне виконання скрипта.
 • Ідемо далі. Сторінка або файл, який ви запитуєте, знаходиться в некоректній папці. Що це означає? А те й значить, що фізично сайт або файл знаходиться у відмінній від необхідної директорії. Дивіться, коли відбувається установка сайту на хостинг, його необхідно поміщати в певну папку, інакше працювати він не буде. Цими папками на хостингу є, наприклад, www або public_html. Бувають також інші папки, про яких краще дізнатися безпосередньо у підтримки хостингу.
 • При перенесенні сайтів помилка 403 можлива в тих випадках, якщо не відбулася зміна DNS-серверів. Наприклад, оновлення DNS для зони .ua може досягати доби, в результаті чого деякий час сторінки сайту можуть віддавати 403 помилку, але відбувається це не завжди і не у всіх випадках.
 • Особливу увагу варто приділити файлу .htaccess, який застосовується для управління веб-сервером з боку користувача хостингу. В нього вносяться директиви, які сприймає сервер і обробляє їх. Це дуже важливий файл, з допомогою якого з сайтом можна робити дуже багато чого: переміщати кінцевого користувача на інший сайт або сторінку, закривати доступ для користувачів з певним ip-адресою, закривати ті чи інші сторінки сайту від будь-якого відвідувача і т. д. Так ось, цілком можливо, що в .htaccess внесена директива, яка забороняє доступ до сторінки, в результаті чого виникає помилка 403.
 • Якщо адміністратор сайту не використовує веб-хостинг, а сервер, то з допомогою певних команд він може забороняти доступ до тих або інших файлів або сторінок на сайті.
 • Причина може бути і в тому, що сервер таким чином блокує доступ до сайту, якщо з одного ip-адреси до нього надходить багато звернень. При цьому для інших ip-адрес доступ залишається відкритим.
 • Користувачам всесвітньої павутини необхідно зрозуміти, що якщо при відкритті сайту виникає помилка 403, то це проблема на стороні сайту і сам користувач в цьому в 99% випадків не винен. Цілком можливо, що зроблено це навмисно самим адміністратором ресурсу.

  Ну а адміністраторам можу сказати наступне - якщо ви раптом зіткнулися з такою помилкою на своєму сайті, то неодмінно звертайтеся в технічну підтримку хостингу, що б якомога швидше вирішити її.

  Рекламний блок