Установка DVD-ROM дисководу

Рекламний блок


Установка «DVD-ROM» пристрою дуже проста. Треба лише визначитися зі стандартом підключення пристрою: «IDE» або «SATA»? Залежно від цього з'єднувальні кабелі (кабель даних і живлення) будуть іншими.

Ось як виглядає наш пристрій стандарту IDE» з тильного боку (де і відбувається підключення).


Оптический привод IDE

Великим овалом позначено місце підключення кабелю даних, а меншим - харчування. Взагалі, тут все точно так само, як і у випадку підключення жорсткого диска.

DVD-ROM встановлюємо у відведене для нього місце в системному блоці (зазвичай це передня верхня частина корпусу). Підключаємо харчування і «шлейф даних».Зверніть увагу! На «шлейфі» для правильної орієнтації в посадочному гнізді знаходиться «ключ». Для «IDE дисків підключення має виглядати ось так.


Подключение питания и кабеля данных DVD

Тепер нам залишилося надійно зафіксувати з обох сторін наш пристрій чотирма болтами і підключити другий кінець «шлейфу» безпосередньо до материнської плати.

Для «SATA дисків цей процес повністю ідентичний описаному тут, а кабель даних DVD пристрої старого стандарту треба підключити до одного з каналів IDE» контролера на плату.


IDE разъемы на материнской плате

На малюнку вище під номерами у нас зображені:

 • 1 - перший «IDE» контролер (на ньому може бути встановлено два пристрої: «master» і «slave»)
 • 2 - другий «IDE» контролер (також можна підключити два пристрої: в режимі ведучого - «master» і веденого - «slave»)
 • 3 - контролер дисководу (FDC controller)
 • Про стандарти і інтерфейси ATA/ATAPI, а також - SATA, ми з Вами говорили в наступній статті.

  Отже, саме до контролера під номером 3 і ми будемо підключати наш дисковод. Його ще називають «флоппі диск» або «диск 3,5 дюйма» (щодо розміру дискет, з якими він працює).

  Пристрій виглядає ось так:


  Дисковод 3,5 - флоппи диск

  А ось - його роз'єми підключення з тильної сторони:


  Разъемы подключения дисковода

  Великий овал - роз'єм підключення кабелю даних, білий з чотирма контактами - роз'єм живлення. Кабель даних дисководу трохи вужче, ніж «IDE шлейф» жорсткого диска, так що переплутати і підключити неправильно Ви просто не зможете :)

  Ось так він виглядає:


  Кабель данных для дисковода

  Кабель також забезпечений спеціальним «ключем» для запобігання його неправильної установки. Відповідний «ключ» мається також на контролері материнської плати.

  Кабель живлення до флоппі диску йде безпосередньо з блоку живлення комп'ютера. Він має специфічний роз'єм і підключається наступним чином:


  Подключение питания на 3 Вольта

  Зверніть увагу на те, якою стороною роз'єм підключається до пристрою (це - єдино правильне положення). В іншому випадку флоппі диск працювати не буде.

  У завершенні статті хочу дати невелику пораду: якщо Вам потрібно відкрити CD-DVD-ROM, не включаючи комп'ютер (наприклад, Ви забули в ньому диск), то зверніть увагу на спеціально передбачене для такої мети маленький отвір на його лицьовій панелі.

  Отверстие для ручного извлечения диска

  Розпрямите скріпку (або скористайтесь голкою), вставити її в отвір і відчутно надавіть. Лоток пристрою злегка прочиниться. Рукою витягніть його повністю, вийміть диск і посуньте назад. Не хвилюйтеся, він від цього не зламається. Тільки не робіть це, коли диск обертається усередині пристрою! :)

  Як самому встановити оптичний привід в комп'ютер дивіться у відео нижче:

  Рекламний блок