Як відключити дефрагментацію SSD дисків у Windows 8/8.1/10

Рекламний блок

Вже не раз згадувалося про те, що SSD диски, при роботі з сучасними Windows, не потребують дефрагментації. Але все ж, у Windows 8 і Windows 10 виявилася дуже дивна функція, яка час від часу робить запуск дефрагментації для твердотільного накопичувача. Сьогодні ми постараємося розібратися в чому ж причина.

Багато користувачі виявили таку особливість у роботі своїх операційних систем. Існує навіть кілька великих обговорень на різних форумах в інтернеті.

При детальному аналізі усієї інформації, що була виявлена запис від Microsoft, в якому роз'яснювалося, що для SSD цей процес запускається для того, щоб уникнути повільного створення точок відновлення. Весь цей механізм ми розглянемо ще окремо, в іншій статті, а зараз безпосередньо про дефрагментації.

Як здійснюється оптимізація SSD дисків у Windows 8/Windows 10

Хочу відразу зауважити, що те, як оптимізувати SSD диск під Windows 7 ви можите прочитати у окремою статтею.


Щоб запустити вікно оптимізації дисків, введіть на початковому екрані команду dfrgui. В цілому, все дуже схоже на те, як це виглядає в більш ранніх операційних системах. Тут так само можна встановити дефрагментацію за розкладом. Але все ж, з'явилися і нововведення.

Как отключить дефрагментацию SSD дисков в Windows 8/8.1/10

Починаючи з Windows 8, утиліта вміє не тільки відрізняти SSD, але і здатна виконувати відправку TRIM команд згідно з розкладом (це займе всього пару секунд). Ця ж функція може спрацьовувати і в момент видалення файлів. З автоматичною оптимізацією всіх носіїв пов'язане завдання ScheduledDefrag. У ньому немає ніяких додаткових налаштувань, доступних користувачеві. Все це відноситься до автоматичного обслуговування, яке запускається в момент простою комп'ютера.

как отключить дефрагментацию ssdДефрагментація запускається саме в момент цього обслуговування, і вона безпосередньо пов'язана із завданням ScheduledDefrag. Включення такої функції можна відстежити і зараз ви дізнаєтеся, як це зробити.

Перевіряємо чи було заздалегідь дефрагментація вашого SSD диска

Утиліта CheckBootSpeed здатна обчислювати подібні події і записувати до звіту. Але можна це зробити і вручну. Відкрийте PowerShell і через журнал відшукайте подія 258 від defrag. Ось так виглядає ця команда:


Get-EventLog -LogName Application -Source «microsoft-windows-defrag» | sort timegenerated -desc | fl timegenerated, message

З'явиться звіт, в якому будуть позначені букви дисків і виконані з ними операції. Їх всього три:

 • аналіз;
 • вторинна оптимізація (re-trim);
 • дефрагментація.
 • Наприклад, погляньте на цей шматочок звіту. Крім оптимізації носієм SSD була виконана і дефрагментація.


  TimeGenerated : 14.03.2013 3:32:24 Message : Модуль оптимізації дисків успішно завершив повторна оптимізація на System (C:)

  TimeGenerated : 14.03.2013 3:32:24 Message : Модуль оптимізації дисків успішно завершив дефрагментація диска на System (C:)

  Використовуючи утиліту CheckBotSpeed, в якій закладено пошук подій, пов'язаних з дефрагментацией, був виявлений факт дефрагментації SSD. Провівши таку перевірку на безлічі інших комп'ютерах, версія поширеності такої проблеми на Windows 8 підтвердилася.

  А там, де не було дефрагментації, система була встановлена відносно недавно. Цілком можливо, до цього ще не встигло дійти.

  Коли і за яких обставин запускається дефрагментація SSD?

  Функція автоматичної дефрагментації активована вже відразу після установки системи. Але для її роботи, повинна працювати служба планувальника і завдання з папок TaskScheduler і Defrag. Ще однією умовою є наявність фрагментації диска (на думку ОС) більш ніж на 10%.

  Фрагментованість диска перевіряється за допомогою такої команди:

  defrag /a C:

  Для файлової системи, фрагментація будь-якої інформації відбувається скрізь, навіть на SSD накопичувачах.

  Когда запускается дефрагментация SSD?

  Але при цьому, розподілом інформації з комірок пам'яті займається сам контролер твердотільного носія. Тим самим перешкоджаючи фрагментації.

  Відтворюємо дефрагментацію з допомогою утиліти defrag.exe

  Для перевірки правильного функціонування утиліти defrag, необхідно передати нещодавно документовані параметри. Виконайте оптимізацію, відкрийте термінал і введіть наступну команду:

  defrag /o /u /v C:

  Де: /o – визначає вибір оптимізації для конкретного типу накопичувача. У випадку з жорсткими дисками, відбувається дефрагментація, а ось для твердотільних, відбувається відправлення TRIM команд. Крім цього, для тієї ж функції, відправки команд TRIM, існує ще один параметр – /l, ми їм ще скористаємося.

  За результатами перевірки, дефрагментація Windows 10 твердотільного носія не буде виконуватись, навіть якщо з'явилося повідомлення з рекомендацією зробити це.


  Вивчення цього питання виявило одну особливість. Завдання ScheduledDefrag надсилає для defrag.exe невідомий параметр $. Як виявилося, він і є джерелом запуску дефрагментації, при наявності більше 10% фрагментації диска.

  З проблемою можна зіткнутися, при старті завдання на дефрагментацію в режимі автоматичного обслуговування, яке було запущено або автоматично, або самим користувачем через центр підтримки.

  дефрагментация с помощью утилиты defrag.exe

  Позначена на малюнку посилання, робить запуск завдання планувальника Manual Maintenance. У нього такі ж функції, як і в іншого завдання – Regular Maintenance, просто друге працює за розкладом.

  При цьому, ваш накопичувач SSD перенесе справжню, повномасштабну дефрагментацію, яка призначена для жорстких дисків.

  дефрагментация SSD

  Звістка цей процес ретельно документується в журналі подій, як ми вже могли в цьому переконатися раніше. Після цього буде зроблена відмітка про нульовий фрагментації

  Ось так буде виглядати звіт аналізу фрагментованості диска:


  C:\Windows\system32> defrag /a c: d: Оптимізація диска (Майкрософт) (c) Корпорація Майкрософт, 2012.

  Виклик аналіз на Win8-SSD (C:)... Операція успішно завершена. Post Defragmentation Report: Відомості про обсяг: Розмір тома = 111,44 ГБ Вільне місце = 42,28 ГБ Загальний обсяг фрагментованого простору = 11% Максимальний розмір вільного місця = 23,55 ГБ

  Примітка. У статистику фрагментації не включаються фрагменти файлів, розмір яких перевищує 64 МБ. Рекомендується виконати дефрагментацію цього тому.

  А ось такий вигляд він матиме після обслуговування:


  PS C:\Windows\system32> defrag /a c:

  Оптимізація диска (Майкрософт)

  (c) Корпорація Майкрософт, 2012.

  Виклик аналіз на Win8-SSD (C:)... Операція успішно завершена. Post Defragmentation Report: Відомості про обсяг: Розмір тома = 111,44 ГБ Вільне місце = 40,53 ГБ Загальний обсяг фрагментованого простору = 0% Максимальний розмір вільного місця = 33,16 ГБ Примітка. У статистику фрагментації не включаються фрагменти файлів, розмір яких перевищує 64 МБ. Дефрагментація цього тому не потрібно.

  Варто зазначити, що для цього була заздалегідь активована функція запису в журнал всіх завдань планувальника. Це було зроблено для визначення взаємозв'язку між функцією автоматичного обслуговування і постійної дефрагментацией твердотільного диска.

  Чи є шкода від дефрагментації для SSD?

  Давайте зараз спробуємо розібратися, як відбувається фрагментація SSD і почому вони не потребують такої операції як дефрагментація. Але забігаючи наперед, варто відзначити, що будь-які непотрібні операції, пов'язані із записом, завжди негативно позначаються на подібних носіях і знижують кількість можливих циклів перезапису для комірок пам'яті.


  Хоча досить важко зробити більш точні висновки, наскільки сильно подібна процедура впливає на термін служби носія. Багато в чому все залежить від ресурсу конкретної флеш-пам'яті і від алгоритмів, які використовують контролер носія. Навіть завдання, які виконуються на самому комп'ютері можуть сильно впливати на це.

  Так само, такі завдання будуть грати велику роль в тому, як швидко настає фрагментація диска. Враховуючи, що процес запускається тільки після досягнення 10%, у випадку з SSD на багатьох домашніх комп'ютерах це може трапитися дуже нескоро.

  Для інтересу була проведена оцінка частоти дефрагментації на 14 піддослідних ПК. Виявилося, що дійсно, для кожного комп'ютера дефрагментація проводилася з різною частотою.

  вред дефрагментации для SSD

  Малоймовірно, що одна-дві дефрагментації в місяць можуть завдати якої-небудь істотної шкоди для SSD. Але при цьому, ця процедура є абсолютно непотрібною.

  Як відключити автоматичну дефрагментацію для твердотільних дисків?


  Враховуючи той факт, що дана функція створена не просто так, перед відключенням переконайтеся точно, що вам вона не потрібна.

  Тут же можна вирішити відключити завдання ScheduledDefrag або вимкнути автоматичне обслуговування. Але як виявилося, такий підхід не принесе багато користі. Перший випадок просто перекриє можливість відправки команд TRIM і дефрагментації звичайних дисків, а другий зупинить всі інші завдання обслуговування.

  Якщо спробувати змінити саме завдання ScheduledDefrag, то так само можна натрапити на певні проблеми. Коли запуститься оптимізатор, розпочнеться перевірка запланованого завдання:

  SSD

  Якщо вибрати збереження налаштованих параметрів, то утиліта просто не буде запускатися. А якщо вибрати інший варіант, то все повернеться до стандартних налаштувань.

  Як виявилося, рішення слід шукати дещо в іншому напрямку. Щоб розібратися з нашою завданням, достатньо виконати два простих кроки.

  Крок перший – відключаємо автоматичне обслуговування для SSD

  Нам потрібно запустити оптимізації дисків, для цього введіть dfrgui на початковому екрані.

  1) Зробіть клік на кнопці «Змінити параметри»;

  2) Тепер необхідно відкрити список з дисками, SSD і знайти познімати біля них прапорці.отключаем автоматическое обслуживание для SSD

  Крок другий – створюємо нове завдання

  Цей крок виглядає трохи незвично, але трохи нижче ви зрозумієте, що до чого.

 • Зробіть клік правою кнопкою за завданням ScheduledDefrag і виконайте його експорт з новим ім'ям TRIM-SSD;
 • Тепер відкрийте цей файл блокнотом і виконайте коригування його опису і замініть деякі команди. Наприклад, це можна зробити так:


  Корпорація Microsoft Корпорація Майкрософт це завдання виконує оптимізацію SSD. D:AI(A;;FA;;;BA)(A;;FA;;;SY)(A;;FRFX;;;LS)(A;;FR;;;AU) S-1-5-18 HighestAvailable IgnoreNew true true true true false true false true true false false false true P7D P1M false false PT72H 7 %windir%\system32\defrag.exe C: D: -l -h

 • Збережіть цей файл і імпортуйте його назад в планувальник.
 • Тепер це завдання буде працювати як автоматичне обслуговування, виконуючи виключно команди TRIM.

  Іноді автоматичне обслуговування може бути у відключеному стані. Це не рекомендується. Щоб його включити, відкрийте завдання в розділі «Тригеры» і виберіть для нього відповідну частоту запуску, в зручний для вас час.

  укзаать частоту запуска дефрагментации SSD

  Чому не можна відразу створити просте завдання в планувальнику?

  Якщо ви багато часу перебуваєте облікового запису адміністратора, то можна піти і таким шляхом. Вище викладений метод підходить для облікових записів користувачів. Початкове завдання буде працювати в рамках облікового запису «Система», як і те, що вам вдалося створити, дотримуючись цієї інструкції.

  Найбільш часті питання

  Серед користувачів часто виникають одні і ті ж питання, тому тут подаємо відповіді на найбільш популярні з них.


  Якщо в події 258 немає запису про дефрагментації, то виходить вона не приделалась для SSD?
  Вірно, для твердотільного носія не проводилася дефрагментація. Можливо, система просто дуже мало працювала і цей момент ще не настав.
  Якщо дефрагментації SSD не було, то чи варто виконувати наведені в статті інструкції?
  Ці інструкції повністю виключають автоматичну дефрагментацію такого носія. Тому є сенс у їх застосуванні.
  А якщо на комп'ютері встановлені виключно твердотілі носії?
  Дотримуйтесь інструкцій з цієї статті, виконайте відключення завдання з ім'ям «ScheduledDefrag» і створіть нове «TRIM-SSD».
  На диску є розділ, підписаний «зарезервовано системою», як з ним вчинити?
  У цьому розділі не відбуваються операції по видаленню файлів, так що необхідності в TRIM командах так само немає. Краще виключити цей списку оптимізації, як показано в інструкції вище. Якщо у вас є бажання, з якої-небудь причини додати його до оптимізації, то вкажіть шлях розділу за GUID і додайте його до файлу XML разом з іншими розділами диска.
  Як можна візуально спостерігати дефрагм SSD?
  Якщо вам це цікаво, то можна піти наступним шляхом: відключаємо ScheduledDefrag, очікуємо місяць, або навіть більше, а потім знову запускаємо обслуговування і спостерігаємо за dfrgui.

  Якщо у вас виникли інші питання по цій темі, то можете, як завжди, задавати їх у коментарях.


  Рекламний блок