Як зробити зміст (зміст) у Ворді

Рекламний блок

Дане питання може виникнути як у школяра або студента, так і у офісного працівника або працівника державного підприємства. Іноді, створення змісту в документі регламентується ГОСТом, також цього можуть зажадати вчителі, наукові керівники або вище начальство.

Робити зміст вручну в документі звичайно можна, але якщо Ви додасте або видаліть шматок тексту – зміняться номери сторінок, а може, доведеться змінити назву всіх підпунктів. У будь-якому випадку, необхідно буде переробляти раніше створене зміст, а це займе у Вас певний час.

Тому давайте розберемося, як можна зробити зміст у MS Word. Часу це займе не багато. До того ж, при внесенні змін в документ, можна автоматично оновити створене зміст, щоб там з'явилися нові номери підпунктів і сторінок.

Буду показувати на наступному прикладі. У мене є три розділи, в кожному розділі є параграфи, в параграфах можуть бути підпункти. Таким чином, у мене вийде трьох рівнева зміст.

Как сделать оглавление (содержание) в Ворде (Word)

Щоб створити автоматичне зміст , будемо використовувати «Стилі» для документа MS Word, які знаходяться на вкладці «Головна». Тут нас будуть цікавити стилі «Заголовок 1», «Заголовок 2» і так далі.

Тепер виділяємо текст першого рівня, Глава 1, і вибираємо стиль «Заголовок 1». Так зробимо для всіх глав.

Виділяємо по черзі текст другого рівня, Параграф 1, 2 і так далі, і вибираємо стиль «Заголовок 2».

Виділяємо текст третього рівня, Підпункт 1, і вибираємо стиль «Заголовок 3».

Встановіть курсор в тій частині документа, де буде зміст. Тепер переходимо на вкладку «Посилання» і клацаємо мишкою по кнопці «Зміст». З випадаючого списку виберіть «Автособираемое зміст». Після того воно з'явиться в документі. Як бачите, у мене є Глава, Параграф і Підпункт знаходяться на різних рівнях.

Якщо вибрати з випадаючого списку «Зміст», з'явиться наступне вікно. Тут можна вибрати кількість рівнів для Вашого змісту, відображати чи ні номер сторінки і необхідний заповнювач.

Тепер уявімо, що Ви додали текст, відповідно номери сторінок змінилися, і змінили назву підпунктів. Клікніть по кожному пункту змісту, натисніть зверху на кнопочку «Оновити таблицю». В наступному віконці виберіть, що Вам підходить, «оновити лише номери сторінок» або «оновлення» та натисніть «ОК».

Зміст автоматично оновиться і всі зміни в тексті будуть враховані.

Якщо у Вас суворі вимоги до оформлення тексту документа – пункти і підпункти повинні бути шрифту і розміру, то розглянемо, як зробити утримання в Ворді, використовуючи власні стилі тексту.

Наприклад, Глава 1 – Times New Roman, 16; Параграф 1 – Times New Roman, 14; Підпункт 1 – Times New Roman, 12.

Необхідно створити нові стилі. Для цього виділяємо Глава 1 і на вкладці «Головна» в розділі «Параметри» натисніть на стрілку, спрямовану вниз, щоб розгорнути весь список стилів. Клікаємо по кнопці «Зберегти виділений фрагмент новий експрес-стиль».

З'явиться віконце, в ньому дайте ім'я стилю і натисніть «ОК». Після цього він з'явиться на панелі стилів.

Далі виділяємо Параграф 1 і створюємо стиль з іншою назвою. Повторюємо такі ж дії для Підпункт 1. У підсумку, на панелі вийшли три нові стилю: «Стиль 1», «Стиль 2» і «Стиль 3», із необхідним форматуванням.

Тепер виділяйте в тексті пункти, які будуть у змісті і задавайте їм потрібний стиль. У мене Голова 1, 2, 3 – Стиль 1; Параграф 1, 2, 3 – Стиль 2; Підпункт 1, 2 – Стиль 3. Редагування тексту при цьому не зміниться.

Тепер виділяємо Глава 1, переходимо на вкладку «Посилання», тиснемо на кнопочку «Додати текст» і вибираємо з меню потрібний рівень. Для мого прикладу Глава 1, 2, 3 – «Рівень 1», Параграф 1, 2, 3 – «Рівень 2», Підпункт 1,2 – «Рівень 3».

Після того, як задасте рівні для всіх пунктів у тексті, які будуть входити в зміст, поставте курсор до потрібної частини документа, натисніть кнопочку «Зміст» і виберіть з випадаючого списку «Автособираемое зміст».

Автоматичне зміст у Ворді буде створено і форматування тексту в документі не зміниться.

Використовуючи дані поради, Ви зможете зробити автоматичне зміст у Ворді 2007, Ворді 2010 і Ворді 2013, або використовуючи стилі MS Word, або створивши свій стиль і зберігши форматування тексту.Рекламний блок