Як перевірити жорсткий диск?

Рекламний блок

Привіт! Кожен з нас знає, наскільки важливо «здоров'я» жорсткого диска в системі. Думаю, ніхто не буде сперечатися, що поломка жорсткого диска - найгірше з усього, що може статися.

У кращому випадку фахівець зможе відновити ваші дані, але Вам доведеться викласти солідну суму грошей, в гіршому випадку інформація буде втрачена назавжди.

Найкращий спосіб уникнути цих неприємностей - це своєчасна перевірка жорсткого диска на биті блоки. Існує безліч програм, тестів для поверхні ЖД, але я віддаю перевагу MHDD.

Цю програму можна запустити прямо з завантажувального диска, що дозволяє провести тест жорсткого диска прямо після складання ПК. Програма володіє досить великим функціоналом для роботи з жорсткими дисками, включаючи можливості виправлення, так званих soft-bad секторів, приховування дефектних секторів, форматування без можливості відновлення інформації, розбиття диска, встановлення апаратного пароля на накопичувач і т. д. До того ж, mhdd абсолютно безкоштовна.

Як ви вже здогадалися, в цій статті мова піде про тестування. З іншими можливостями програми ми познайомимося в майбутньому.

Отже, для того, щоб перевірити ЖД на биті блоки, нам потрібно завантажитися з вже знайомого нам з попередніх уроків диска hiren's boot CD.

Для того, щоб запустити діагностику, нам потрібно перейти в меню «Hard Disk Tools».

hiren's boot cd mhdd

У меню вибрати пункт «MHDD 4.6»

hiren's boot cd mhdd


Тут потрібно зробити невеличкий відступ. MHDD може працювати як з Windows, так і безпосередньо з чистого DOS. Я волію працювати з під DOS, як це і реалізовано в Hiren's Boot CD. При запуску програми прямо в Windows на її функціональність накладається ряд обмежень.

MHDD НЕ працює з жорсткими дисками, які підключені на контролер як slave.


Після того, як програма завантажиться, з'являється вікно вибору накопичувача, який ми будемо тестувати. Для вибору ЖД потрібно просто ввести номер, під яким з'явився потрібний диск і натиснути Enter.

Выбор жесткого диска для сканирования программой MHDD

Виклик перевірки викликається консольною командою «SCAN».

Команда SCAN в программе MHDD

Після набору команди «SCAN» з'являється наступне вікно, в якому ми може задати деякі параметри сканування.

параметры сканирования

У 90% випадків ці параметри можна залишити без змін і просто натиснути «F4» для початку тесту. Для самих допитливих умів поясню деякі параметри запуску сканування. Start LBA - це вказівка блоків, з яких слід почати сканування, відповідно End LBA - вказівка блоків, на яких потрібно закінчити перевірку. За замовчуванням ці значення встановлені так, щоб охопити всю поверхню ЖД.

Параметр «Remap» дозволяє включити перепризначення битих блоків, якщо такі будуть виявлені. Для включення потрібно призначити цей параметр значення «ON«.

«Erase Delays» дозволяє програмі не витрачати час у спробі очікування прочитати bad block. Ця опція корисна, якщо на жорсткому диску багато битих блоків.

Після того, як ми розібралися з параметрами, можна натиснути клавішу «F4» для старту тесту. Отримана в результаті тесту інформація буде дуже докладно відображати стан поверхні диска.

Сканирование жесткого диска с помощью MHDD

Коли почнеться перевірка, на екрані будуть з'являтися прямокутники. За кольором цих прямокутників і можна буде судити про стан поверхні. Всі позначення можна буде побачити в правій частині екрана, де також йде підрахунок всіх блоків. Так, якщо ваш жорсткий диск справний, тоді він повинен складатися з сірих і іноді зелених прямокутників.

Чим нижче за шкалою позначень колір, тим більше часу знадобилося програмі, щоб прочитати блок. Всі блоки, які читаються більше 500 мс, а також всі блоки в позначеннях нижче можна вважати битими. Якщо у вашому тесті з'являється досить багато блоків від 500 мс, то рекомендую запускати тестування з функцією Remap.

Наприклад, так виглядає скан поверхні пошкодженого жорсткого диска.

Неисправный жесткий диск

Вся перевірка може займати до кількох годин, залежно від об'єму накопичувача і стану його поверхні.Щоб перервати перевірку, потрібно натиснути клавішу «Esc».

Звичайно, програма MHDD не єдина в арсеналі тестів для жорстких дисків, але особисто мені цілком достатньо її функціоналу. Якщо у вас є досвід використання програм для тестів ЖД, обов'язково поділіться.

Здоров'я Вам і Вашому жорсткому диску ?? !

Рекламний блок