Основні відмінності Windows 10 від попередніх версій

Рекламний блок

Як вже відомо, компанія Microsoft представила світу нову операційну систему Windows 10. Чому компанія пропустила windows 9, розробники пояснили, що це пов'язано з тим, що нова ОС10 (операційна система) сильно стрибнула вперед, у порівнянні з минулими системами: Windows 7, Windows 8. Чому ж все-таки ця версія ОС відрізняється від попередніх? В цей пості розглянемо докладно всі основні відмінності Windows 10, а також нововведення від попередніх версій операційних систем компанії Microsoft.

Авторизація через облікові записи Microsoft

Після установки «десятки», з'явиться віконце з параметрами. Найперше дія буде авторизуватися в системі Microsoft.

Авторизация через учетные записи MicrosoftСтавши власником такої закладки, можна відкрити для себе, набагато більш широкі можливості, ніж при використанні локальної версії. Наприклад, можна заходити з будь-якого іншого пристрою і кожен раз отримувати свої індивідуальні параметри. Крім того, синхронізація відбувається і через тепер вже вбудований OneDrive. У деяких випадках, без такої облікового запису, неможливо скористатися навіть деякими послугами і сервісами, що надаються для Windows 10. Але, якщо порівнювати з попередником, Windows 8.1, то все ж для локального облікового запису надано набагато більше можливостей і прав.

У будь-якому випадку, можна і відмовитися від використання облікового запису через сервіси Microsoft і спокійно використовувати систему через запис локального користувача.
Для створення локального облікового запису, під час установки системи, просто пропустіть крок, де потрібно ввести дані для входу в запис Microsoft.


основные отличия Windows 10

нововведения Windows 10Потім, при необхідності, можна завжди без проблем скористатися і обліковим записом Microsoft, або створити ще одну локальну.

osnovnye-otlichiya-windows-10-4osnovnye-otlichiya-windows-10-5

Повернення меню «Пуск»

Після Windows 8.1, нарешті повернулося меню «Пуск», до якого так звикли багато користувачів. Правда воно все одно зазнало певних змін і вже має дещо інший вигляд.

Возвращение меню «Пуск»Це меню є такий собі симбіоз початкового екрану Windows 8 і класичного меню. Тут є вже знайомі багатьом плитки з необхідними (і не дуже) сервісами. Їх, до речі, можна видаляти, редагувати, або взагалі відключити.

osnovnye-otlichiya-windows-10-7Тут залишилися і найбільш характерні для такого меню пункти. В тому числі і вкладка з усіма програмами, кнопки керування живленням, пошук та багато іншого.
Ще одна, нова фішка — можна змінювати розмір Пуску подібно звичайному вікна. Просто потягніть за будь-вільний край.

Якщо відключити плитки, то меню зовсім стане компактним, де буде тільки найнеобхідніше.

Універсальність додатків і Microsoft Store

Windows 10 має досить солідним набором додатків, які можна назвати універсальними. Враховуючи виявлені недоліки в Windows 8, в новій операційній системі їх можна відкривати в звичайному, віконному режимі. Тому зовні вони будуть працювати, як і будь-які інші програми. Всі ці програми можна знайти, завантажити та встановити через Microsoft Store.

Универсальность приложений и Microsoft StoreВикористання подібних програм не є обов'язковим параметром, тому можна і зовсім відмовитися від них. Але ми все ж рекомендуємо звернути на них увагу. Можливо, десь серед цих новинок, є відмінні програми, здатні замінити ті, з якими Ви працюєте і при цьому вони будуть мати набагато більше переваг. Тим більше, володіючи синхронізацією, у вас з'явиться можливість працювати з одним і тим же додатком на абсолютно різних пристроях.

Основні параметри та особливості Панелі управління

Відкрийте «Пуск» і клацніть по кнопці параметри. Далі відкриється вікно з усіма налаштуваннями для облікових записів і інших параметрів для системи в цілому.

osnovnye-otlichiya-windows-10-9Якщо тут будуть труднощі в пошуку потрібного налаштування, то завжди є можливість для цього використовувати вбудований пошук.

Є і звичайна панель управління, але на жаль, у цій операційній системі вона не володіє таким функціоналом як раніше. Тому вікно параметрів тут переважає.
Для відкриття Панелі управління, одночасно натисніть клавіші Win X, або зробіть клік правою кнопкою миші по меню пуск і виберіть її з розгорнулося меню.
Напевно, багатьом, хто стикався з Windows 8, це меню вже трохи знайоме. Тут є ще й багато інших, корисних пунктів.

osnovnye-otlichiya-windows-10-10Але не варто скидати Панель управління з рахунків. У ній є багато старих параметрів, які відсутні у вікні параметрів. Хоча з іншого боку, Параметри мають багато нових налаштувань, які не були включені в Панель управління.

Меню відновлення системи так само серйозно змінилося. Приміром, тут з'явилася можливість повернутися до початкового вигляду системи (Refresh Your PC), який був відразу після установки, при цьому ніяк не зачіпаючи особистих файлів.

osnovnye-otlichiya-windows-10-11

Панель задач і вікна

Як і багато інші елементи зовнішнього вигляду, панель завдань так само сильно видозмінилася. Перше, що кидається в очі, це поле для пошуку, де можна знайти будь-які документи, файли, настройки та папки. Причому пошук можна здійснювати не тільки на своєму комп'ютері, але і в інтернеті.

Панель задач и окнаПри бажанні, цей елемент можна відключити. Для цього зробіть клік правою кнопкою миші по панелі та виберіть для пошуку параметр Вимкнено».

osnovnye-otlichiya-windows-10-13Тут же можна знайти іконку Подання завдань. Вона дозволяє зробити огляд і вибір потрібних запущених вікон і програм. Тут же Ви зможете перемкнутися між віртуальними робочими столами.

osnovnye-otlichiya-windows-10-14

Ще більше віртуальних робочих столів!

Windows 10 стала першою операційною системою, з своєї родини, в якої з'явилася можливість використання декількох робочих столів. Найелементарніше для застосування такої функції — використовувати робочі столи для відкриття великої кількості вікон.
Відкривши Подання завдань, Ви зможете отримати доступ до віртуальних столів. Так само їх можна відкрити одночасним натисканням клавіш Win Tab.

Еще больше виртуальных рабочих столов!Тут є можливо перекинути віконце програми з одного робочого столу на інший. Просто зробіть клік правою кнопкою по мініатюрі програми, у вікні подання завдань, і виберіть потрібний стіл.

osnovnye-otlichiya-windows-10-16

Панель завдань відображає тільки ті програми, які відносяться до активного робочого столу, але при бажанні можна активувати відображенні всіх програма, навіть на інших робочих столах. У цьому випадку, при виборі на панелі завдань програми з іншого столу, виконається автоматичний перехід на нього. Що б налаштувати цю та інші функції, відкрийте Настройки системи і в розділі Багатозадачності виконайте налаштування цих елементів.

osnovnye-otlichiya-windows-10-17Через подання завдань можна легко закривати програми, просто натисніть на хрестик в кутку мініатюри. Ви навіть зможете закривати не потрібні робочі столи. Причому, якщо на закрываемом столі буде запущено програму, то воно автоматично переміститися на сусідню.

Edge і Internet Explorer

У новій системі Internet Explorer вже не є стандартним браузером, хоч далі йде разом з системою. Але тепер, його місце зайняв новий браузер під назвою Microsoft Edge.

По всій видимості, старий браузер залишили для забезпечення нормальної роботи деяких корпоративних додатків і швидше всього 11 IE буде останньою версією.

Чим відрізняється новий браузер від старого:

 • Абсолютно нова система візуалізації Edge HTML;
 • Інша система роботи з javascript – Chakra;
 • Підтримка стилуса, можливість малювати і писати прямо на веб-сайтах;
 • Голосовий помічник Cortana (хоча поки він не підтримує російську мову);
 • Можливість роботи з іншими браузерами;
 • Edge не зможе працювати зі старими панелями і інструментами призначеними для IE, так як в ньому немає підтримки Active X.
 • Робота з командним рядком

  Тепер командний рядок, через довгі роки, почала підтримувати використання нормальних функцій вставки і копіювання за допомогою комбінації гарячих клавіш Ctrl C і сполучення клавіш Ctrl V.

  Работа с командной строкойАле цю здатність треба ще окремо активувати. Відкрийте, через контекстне меню, параметри і властивості для командного рядка (cmd). І в новому віконці можна буде встановити прапорці, навпроти потрібних параметрів.

  І ще багато інші поліпшення і нововведення

  Ті, хто вже мав справу з Windows 8, вже знають багато функцій нової системи, але навіть вони будуть здивовані різними поліпшеннями, яких так не вистачало в попередній системі. Для тих, хто буде переходити з більш старих систем, навіть в новинку познайомитися з новим диспетчером завдань, або можливість працювати з образами, різні нові функції Провідника, параметри безпеки і ще дуже багато нововведень. Також можете відвідати нашу сторінку з відповідями на питання дотичній нової ОС Windows 10 FAQ.

  Рекламний блок