Чому не включається ноутбук?


В даний час, ноутбуки склали гідну конкуренцію настільним комп'ютерам. А більшість людей вже давно зробили свій вибір на користь цих лептопів. Все завдяки досить значного плюса даних комп'ютерів — їх мобільності. Ви можете взяти з собою ноутбук в будь-яке місце, він може бути завжди з вами. Але при цьому він може піддаватися і різних навантажень, потрапляння пилу, ударів і впливу вологи. Це дуже згубно впливає на роботу навіть такого портативного комп'ютера, внаслідок чого можуть виникати різні несправності.

Ми розглянемо основні причини та способи ліквідувати поломки у вашому ноутбуці.

Якщо ваш ноутбук не включається

Тобто зовсім не включається, ні один індикатор, ні один звук не подає ознак його роботи. Причин цьому може бути багато і ми опишемо найбільш поширені неполадки.

 • З початку, нам необхідно перевірити батарею. Можливо все виявиться набагато простіше і причина криється в розрядженої батареї. Підключіть блок живлення до мережі спробуйте зарядити ноутбук. Якщо навіть після цього він не включиться, то вам необхідно вийняти батарею і підключити зарядний ще раз. Якщо ноутбук відразу заробив, то вся причина криється в несправності батареї. Купіть нову, спробувати зробити калібрування або навіть можете користуватися комп'ютером без неї, якщо віддаєте перевагу працювати з ним лише в одному місці з підключеним харчуванням.
 • Інша причина може бути пов'язана з вийшли з ладу блоком живлення. Що б у цьому переконатися, перевірте його шнур, на наявність ушкоджень, горить лампочка, що вказує на його роботу (якщо вона є). Якщо у вас є така можливість спробуйте підключити його до іншого ноутбука і переконатися в його працездатності. А так само можна скористатися будь-яким радіотехнічним тестером (якщо він у вас є) і перевірити наявність напруги на виході блоку живлення. У будь-якому випадку, якщо ваші побоювання підтвердилися і він виявився несправним, вам доведеться придбати новий блок живлення.
 • Якщо трапилося так, що жоден з попередніх пунктів не допоміг, то причина може бути в ноутбуці. А якщо бути більш точним, то в його «залозі». Тут може бути несправна материнська плата, згоріти мікросхема харчування і різні короткі замикання. Все це досить серйозні проблеми, які може бути, досить не просто усунути. Ремонтом таких несправностей варто займатися тільки в тому випадку, якщо ви дійсно впевнений фахівець у цій сфері. Якщо ні — то тут залишається віднести ноутбук в сервісний центр, де його і полагодять. Слід також пам'ятати, що такий ремонт може досить не мало обійтися.
 • Якщо ваш ноутбук включається, але при цьому спостерігаються наступні несправності

 • Ваш ноутбук включається, на клавіатурі загоряються індикатори, але при цьому екран вимкнений, кулер працює на високих обертах і нічого більше не відбувається. Досить неприємна проблема, яка швидше за все пов'язана з неполадками в Bios, оперативною пам'яттю, несправним північним мостом, або навіть, вийшов з ладу центральним процесором.
 • Після включення, з'являється стандартний екран Bios і тут же відбувається перезавантаження. Таке може бути з-за нестачі харчування. Так само може спрацьовувати захист від перегріву, яка і виконує перезавантаження. Змініть термопасту на процесор, переконайтеся в щільному приляганні до нього радіатора. Почистіть нутрощі від пилу.
 • Під час завантаження операційної системи відбувається раптова перезавантаження. Найбільш вірогідна причина цього може бути пов'язана з неполадками в ОС. Які могли бути викликані різними програмами, впливом вірусів та іншими порушеннями в роботі системи. Найбільш ефективне рішення цієї проблеми — перевстановлення операційної системи.
 • Завантаження зупиняється на екрані Bios, або з'являється чорний екран з білим курсором — це може бути причиною того, що неможливо завантажитися з вінчестера. Це може статися із-за перегріву, або неполадки самого жорсткого диска. Дуже часто проблема може бути пов'язана зі скиданням налаштувань в Bios. За цього варто переконатися, що в налаштуваннях включена завантаження потрібного диску.
 • Ноутбук включився в нормальному режимі, чути звичні звуки його роботи і включення. Але зображення на екрані настільки тьмяно, що його майже не видно. Тут поломка криється у підсвічування дисплея, або в мікросхемі, яка нею керує. Набагато неприємніше ситуація, коли зображення зовсім немає. Це може означати поломку матриці, вихід з ладу відеочіпа або пошкодження шлейфу матриці.
 • Також рекомендую ознайомитися з цим матеріалом, є велика частка ймовірності, що він вам допоможе.


  Як вчинити в разі несправності ноутбука?

  Не піддавайтеся паніці. Пам'ятайте, що більшість несправностей не представляють з себе серйозну проблему і вам під силу самостійно все полагодити. Детально вивчіть інформацію, яка може допомогти в ремонті. Якщо вам не вдалося самостійно розібратися і ви не можете вирішити проблему, то слід звернутися в сервісний центр, попередньо уточнивши вартість ремонту. Іноді ремонт може обійтися в суму, порівнянну з купівлею нового ноутбука. Втім, найчастіше всі неполадки можна ліквідувати самостійно.