Налаштування отримання автоматичного IP та DNS адреси

Рекламний блок

Більшість помилок, які блокують доступ в інтернет, так чи інакше пов'язані з налаштуваннями IP і DNS. І це не залежить від типу мереж, будь то Wi-Fi або звичайний провідний інтернет. Якщо в цих параметрах вказані неправильні значення, або обраний неправильний спосіб їх отримання, здійснити підключення до мережі не представляється можливим.

Отримання автоматичного IP та DNS адреси

Зараз ми розглянемо способи перевірити такі налаштування, вивчимо як активувати автоматичне визначення IP і інших параметрів. В цілому, подібні поради вже не раз розглядалися у попередніх статтях, просто зараз зробимо більш детальний огляд, за даного випадку. Думаю, це буде набагато зручніше для багатьох користувачів, особливо корисно початківцям. Адже сьогодні ми вивчимо налаштування відразу для трьох операційних систем: Windows XP, Windows 7 і Windows 8.

Неполадки при невірно вказаних IP та DNS

У більшості комп'ютерів є дві основні можливості підключитися до інтернету через локальну мережу й за допомогою бездротової мережі. Якщо немає можливості використовувати бездротовий інтернет, то буде тільки один спосіб — підключитися до інтернету через локальну мережу. В цілому це не має особливого значення. Важливо лише те, що для кожного способу повинен бути заданий IP та DNS, або встановлений варіант з їх автоматичним отриманням.

Проблеми можуть початися коли на комп'ютері вже інстальовано неправильний IP, для того або іншого з'єднання. Він може залишитися від попереднього провайдера, або ви самі раніше встановлювали інші параметри. Ми починаємо підключатися до інтернету, з цим не правильним статичним IP, через мережу Wi-Fi і звичайно ж нічого не виходить. Тому що для роутера ці параметри є не коректними і він намагається видати свої. Але оскільки у налаштуваннях відключена можливість автоматично отримувати мережеві адреси, то природно комп'ютер не буде приймати налаштування роутера.


Ось так і виникає помилка підключення до інтернету. І ця проблема актуальна не тільки для безпроводових мереж. З нею можна зіштовхнутися і при звичайному кабельному з'єднанні з мережею інтернет і причини будуть все ті ж. Тут найкращим рішенням буде включення, згаданого вище, автоматичного способу отримувати налаштування.

Якщо повинні бути задані статичні параметри

Буває і по іншому. Роутер, або провайдер, автоматично не видають адреси і їх потрібно прописувати вручну. Ось тільки на комп'ютері активовано автоматичне отримання параметрів. Він чекає коли провайдер відправить IP та DNS для роботи, але не отримує їх. З-за цього виникає помилка підключення до мережі.

Тут ми вручну вказуємо всі параметри, які необхідні для підключення до мережі. Дізнатися їх можна у свого провайдера.

Основні помилки при неправильних налаштуваннях

Помилки бувають різноманітними, залежно від операційної системи і особливостей підключення. Часто зустрічається помилка «Без доступу до інтернету». У «вісімці» можна побачити повідомлення зі статусом з'єднання «Обмежений» (але можна зіткнутися і з іншими причинами цієї проблеми). Іноді комп'ютер починає нескінченно отримувати один і той же IP-адресу, що так само викликає помилки і не дає підключитися до мережі інтернет. І зіткнутися з усіма цими проблемами можна при будь-якому типі з'єднання. Спосіб, яким Ви підключені до інтернету тут особливої ролі не грає.

А ще, при неправильних DNS адреси, вискакує помилка 105, при перегляді деяких сайтів. Ця проблема вирішується точно так само: ставимо автоматичне визначення мережевих адрес, або вказуємо статичні адреси.

Налаштовуємо автоматичний IP та DNS на Windows 8/8.1

Тепер давайте розглянемо сам процес налаштування IP та DNS-адрес. Почнемо ми з такою популярною на ноутбуках системи, як Windows 8.

Зробіть клік правою кнопкою миші по іконці мережі, яка розташовується на панелі сповіщень. Далі відкрийте центр управління мережами, тут потрібно буде відкрити розділ із Змінами параметрів адаптера. Далі буде віконце, повинні відображатися всі доступні мережеві адаптери.

автоматическое получение ip адресаЗнаходимо той спосіб підключення, який нам потрібен. У нашому випадку це з'єднання з інтернетом по локальній мережі. Робимо клік правою кнопкою по цій іконці (Ethernet) і в яке розгорнулося меню знаходимо і відкриваємо Властивості.

автоматическое получение ipШукаємо в поле, де будуть різні протоколи, рядок з таким текстом:«Протокол інтернету версії 4 (TCP/IPv4)» - виділяємо цей пункт і нижче, тиснемо на кнопку «Властивості».

З'явиться віконце, в якому можна активувати можливість автоматично визначати адреси IP/DNS, або вручну вказати ці параметри. Внесіть необхідні зміни і після цього не забудьте натиснути на «ОК».

nastrojka-polucheniya-avtomaticheskogo-dnsПісля цього потрібно буде виконати перезавантаження свого ПК. Після всіх цих дій можемо перевіряти підключення до інтернету.

Інструкція для отримання автоматичного IP адреси і DNS в Windows 7

Для такої системи, як Windows 7, все відбувається точно таким же чином, як і в прикладі вище. Але щоб новачки сильно не губилися, ми розглянемо і цей випадок.

Зробіть клік правою кнопкою миші по іконці мережі, яка розташовується в тому ж місці, на панелі сповіщень. Потім, через розгорнулося меню, переходимо до Центру управління мережами і у віконці, що відкрилося, робимо клік по Зміні параметрів адаптера. В наступному вікні знаходимо потрібний спосіб з'єднання і заходимо в її Властивості, натиснувши правою кнопкою по адаптеру, який Ви використовуєте.

polucheniya-avtomaticheskogo-dnsДалі ми знаходимо ту ж рядок з Протоколом інтернету версії 4 (TCP/IPv4) і нижче тиснемо на кнопочку його властивостей. Задаємо необхідні параметри для IP та DNS або, якщо необхідно, перемикаємо їх в режим автоматичного визначення параметрів мережі. Після виконання в цьому вікні налаштувань, не забуваємо натиснути на кнопку «ОК».

avtomaticheskiy-ipЯк ви вже переконалися, все відбувається так само як і в Windows 8.

Настройка автоматичного отримання IP та DNS на Windows XP

Як не дивно, але тут настройка відбувається теж трохи схожим чином. Через меню «Пуск» ми повинні відкрити «Панель управління» і в ній знайти розділ з таким ім'ям «Мережа та підключення до Інтернету».

avtomaticheskiy-dnsВ цьому розділі будуть «Мережеві підключення». Відкрийте цей пункт.

avtomaticheskiy-ip-adresІ в цьому вікні ми побачимо всі доступні підключення до мережі, для даного комп'ютера. Вибираємо потрібну нам підключення і клацаємо по ньому правою кнопкою мишки. У розташовувався потрібно буде вибрати «Властивості».

ip-adresУ цих властивостях так само потрібно виділити «Протокол Інтернету (TCP/IP)» і нижче клікнути по кнопці «Властивості». Далі, вже звичним способом, вказуємо необхідні адреси, або включаємо автоматичне визначення параметрів мережі. Після виконання всіх налаштувань, натискаємо на кнопку «ОК».

avtomaticheskiy-dns-adresПісля цього можемо перевіряти з'єднання з інтернетом.

Рекламний блок