Оцифровка відеокасет VHS

Рекламний блок

У кожної людини, що має відношення до комп'ютерів, хоча б раз у житті з'являється ідея розважити себе створенням власного відеоролика. Як варіант, може виникнути необхідність монтування відео, наприклад, з власного весілля. Що вже тут говорити про тоннах старих відеокасет з сотнями різних записи, які порошаться в мільйони квартир і будинків? Все це багато хотіли б увічнити для історії, тим більше, що магнітна плівка має звичку приходити в непридатність, а записи на ній пропадати. У другому випадку, звичайно, можна звернутися до послуг професіоналів. Тим не менш, хіба не набагато приємніше і цікавіше впоратися з таким завданням самостійно, не вдаючись до сторонньої допомоги?

При оцифрування відео з касет потрібно буде мати в наявності певний обладнання: відеомагнітофон, плату відеозахвату (tv tuner). У випадку монтування відео, наявного в цифровому варіанті, така апаратура не потрібна. Знадобиться лише комп'ютер і відповідні програми для роботи з відео - і аудиорядом. В переважній більшості, як не крути, вдома у людей використовуються IBM-сумісні комп'ютери, у випадку ж використання продукції фірми Apple, буде потрібно також конвертер для мак.

Розберемо найскладніший випадок – оцифровування даних з відеокасети. Тим більше, що вона потребує найбільшої витрати сил, людино - і машиночасов. Зате тим, хто навчився переганяти дані з відеокасети в цифрову форму, вже нічого не страшно – після отримання такого безцінного досвіду, ця людина зможе робити з відео все, що завгодно (зрозуміло, в рамках домашнього споживання).

Зрозуміло, всі ці складності автоматично відпадають, якщо у вас сучасна відеокамера, яка здатна писати відео в цифровому вигляді відразу на диск або флешку. В цьому випадку, можна відразу переходити до другого етапу. Якщо ж ми говоримо про відеокасетах і старому «видаке», доведеться трохи поворушити мізками, як це все поєднати в єдину «пекельну машину».

Підключення відеоплеєра VHS

По суті, нічого складного там немає, треба лише мати трохи терпіння і прямі руки, що ростуть з потрібного місця. З'єднуємо відповідні виходи на відеомагнітофоні з їх побратимами на плати відеозахоплення. Боятися тут нічого не треба – всі шнури мають унікальні роз'єми, які можна під'єднати тільки так і не інакше. Переплутати можна лише відеокабель з аудиокабелем, але це вирішується простим перепідключенням в потрібний роз'єм. Потім на комп'ютері запускається спеціальна програма для захоплення відео - та аудіоряду, яка зазвичай йде в комплекті з платою оцифровки. Там практично нічого налаштовувати не доведеться – незважаючи на поширений стереотип, що свідчить про те, що там чорт ногу зломить, насправді, все зроблено «для людей», будь-який розумний чоловік розбереться, як треба натиснути на кілька кнопок, щоб процес пішов. Зовсім інша справа, якщо людина хоче привнести в своє творіння-яку заставку або інші краси. Тут вже доведеться трохи підучитися, але це вже зовсім інша історія.


Точно так само, вимагає придбання деякого навику і редагування готового оцифрованого «видеокуска». З цією метою використовуються різні програми редагування відео, яких в Мережі – маса. До багатьох із них додаються як текстові, так і відеоуроки. Людина, що бажає тренувати в нескладному, але заковыристом справі видеоредактирования, може добитися цього, якщо докладе трохи зусиль – нічого незрозумілого і неприступного у цій справі немає.


Після оцифрування відеокасет створіть DVD диск з меню і запишіть його на диск.

Рекламний блок