Дефрагментація жорсткого диска в Windows

Рекламний блок

Під час роботи за комп'ютером ми копіюємо і видаляємо якісь файли, а також вносимо зміни в деякі з них. Якщо в який-небудь файл внести деякі зміни, то вони можуть зберегтися не поруч з вихідним файлом, а далеко. Якщо таке відбувається часто, то більшість файлів виходять розкиданими по всьому розділу жорсткого диска і розділені на свого роду фрагменти. Такі файли називаються фрагментованими.

З-за появи величезної кількості фрагментованих файлів ефективність роботи комп'ютера падає. Якщо говорити простіше, то система гальмує із-за того що багато часу витрачається на роботу з фрагментованими файлами.

Об'єднання фрагментованих файлів на розділі жорсткого диска і називається дефрагментація жорсткого диска.

Тобто, для чого потрібна дефрагментація жорсткого диска – щоб навести порядок у файловій системі вашого вінчестера, прискоривши тим самим роботу системи. Після дефрагментації жорсткий диск буде піддаватися меншим навантаженням і працювати швидше.

Операційна система Windows надає нам можливість дефрагментації диска без установки додаткового софта.

Слід знати, що дуже часто цю процедуру виконувати не варто, раз у 2 місяці буде достатньо з головою. Деякі люди взагалі чудово обходяться без дефрагментації.

Давайте розберемося, як зробити дефрагментацію жорсткого диска в Windows XP, а в кінці статті я викладу відеоролик про те, як її виконати в Windows 7.

1. Заходимо в «Мій комп'ютер» і натискаємо правою кнопкою миші по розділу жорсткого диска, на якому хочемо виконати дефрагментацію. З випавшого меню вибираємо пункт «Властивості»

2. У вікні, що відкрилося, переходимо у вкладку «Сервіс» і натискаємо на кнопку «Виконати дефрагментацію».

3. Переконуємося, що у нас підсвічений потрібний розділ жорсткого диска (у мене на скріншоті – це (Е:)). Тиснемо на кнопку «Дефрагментація».

Дефрагментация жесткого диска

4. Процес пішов.

5. Дочекайтеся закінчення процесу. Якщо у вас досить об'ємний розділ, і ви давно не проводили дефрагментацію, а працювали досить інтенсивно, то процес може зайняти багато часу. Під час дефрагментації не рекомендується більше виконувати ніякі дії. Можна взагалі залишити комп'ютер на деякий час.

Після закінчення побачите таке віконце:

Звіт можна не виводити, а просто закрити його і все.

Також рекомендую прочитати про дефрагментацію у Windows 8 або про оптимізацію дисків в Windows 10

Ну, а тепер про те, як виконати дефрагментацію жорсткого диска в Windows 7.

Дивимося ролик:

Рекламний блок