Відновлення завантажувача Windows 7 — Декілька порад які не заберуть багато часу

Рекламний блок

Навички, які допоможуть вам провести відновлення завантажувача windows 7 необхідні в тому випадку, якщо операційна система не запускається зовсім або виник ряд проблем у процесі її включення.

Завантажувач операційної системи – це системна програма, яка призначена для запуску ОС. Говорячи простими словами, це утиліта, за допомогою якої включається комп'ютер.

Зміст:


 • Види проблем з завантажувачем
 • Автоматичне відновлення з допомогою USB накопичувача
 • Відновлення даних конфігурації завантаження ОС
 • Відновлення за допомогою утиліти команду bootrec
 • Повернення завантаження Windows 7 після установки XP

 • З появою нових версій операційних систем поліпшуються і завантажувачі. Наприклад, ОС Windows XP завантажується з допомогою UEFI. Більш нові версії ОС (починаючи з сьомої) в процесі своєї завантаження використовую системну утиліту BOOTMGR.

  Восстановление загрузчика Windows 7

  Види проблем з завантажувачем


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Найчастіше приводом для занепокоєння є виникнення наступних помилок:

 • При спробі запуску системи з'являються повідомлення під назвою «Bootmgr is missing» і/або «Non system disk». Вони виникають як наслідок ушкодження завантажувача або головною запису завантаження;
 • Також операційна система може бути заблокована вірусом.
  В такому випадку необхідно проводити відновлення завантажувача, якщо повідомлення від хакера з проханням вислати гроші за знищення вірусу з'являється відразу після того, як користувач натискає на кнопку запуску персонального комп'ютера або ноутбука;


 • Пам'ятаєте! Якщо операційна система вже почала процес запуску і помилки почали з'являтися тільки потім, це не свідчить про проблеми з завантажувачем. Спробуйте включити ОС в безпечному режимі і усунути виниклі неполадки (наприклад, вірусне ПО).
  Пример ошибки, которая всплывает сразу после попытки запуска операционной системы компьютера


  Приклад помилки, яка спливає відразу після спроби запуску операційної системи комп'ютера


  Перш ніж здійснювати спроби налагодити роботу завантажувача, зайдіть в БІОС і переконайтеся, що у системі виставлений правильний порядок завантаження всіх жорстких дисків.

  Якщо у вас на комп'ютері встановлено відразу два жорстких диска порядок їх запуску некоректний, можуть виникнути проблеми з завантажувачем.


  Проставление очереди загрузки всех жестких дисков системы

  Проставлення черги завантаження всіх жорстких дисків системи


  Першим в черзі повинен стояти той диск, на якому встановлена запускається операційна система.

  повернутися до меню ^

  Автоматичне відновлення з допомогою USB накопичувача


  Вирішувати проблему потрібно, починаючи з самого легкого способу. Якщо у вас не вийде виправити роботу завантажувача з допомогою нижчезазначеної методу, спробуйте наступний представлений у статті варіант вирішення проблеми.

  Щоб розпочати процес вирішення проблеми, візьміть диск з якого встановлювалася ОС. Якщо у вас його немає, можна провести відновлення і без диска – в такому випадку необхідно створити завантажувальний зовнішній носій usb.

  Версія операційної системи, яка розташована на носії повинна повністю відповідати встановленій на комп'ютері.

  Щоб провести автоматичне відновлення з флешки або диска дотримуйтесь таких дій:

 • Вставте диск в привід або флешку в роз'єм. Запустіть комп'ютер і в перші кілька секунд натисніть на клавіатурі кнопку F. Таким чином ви моментально запустіть меню БІОС ще до виникнення неполадки.
  В Біосі змінити порядок завантаження компонентів ОС – диск або флешка повинні бути на першому місці (в залежності від того, який пристрій з образом ОС ви підключили до комп'ютера).
  Після того як черга на завантаження була виставлена, збережіть зміни і закрийте налаштувань BIOS. Процес запуску ОС почнеться ще раз, проте, тепер вона буде завантажуватися безпосередньо з носія образу. З'явиться наступне вікно;

 • Начальное окно установки ОС

  Початкове вікно установки ОС


 • Внизу вікна (рисунок 2) знайдіть пункт відновлення ОС і натисніть на нього. Тепер необхідно вибрати ОС, яка потребує відновлення (у випадку, якщо на комп'ютері встановлено кілька систем одночасно);

 • Выбор ОС, запуск которой нужно исправить

  Вибір ОС, запуск якої потрібно виправити


 • Після того, як ви визначилися з назвою ОС, роботу якої хочете виправити, з'явиться вікно з усіма доступними параметрами відновлення операційної системи. Для початку виберіть автоматичне усунення проблем.
  Цей спосіб може допомогти, але не у всіх випадках. Якщо система після такого автоматичного виправлення все ще не включається, повторіть кроки 1-3 ще раз, і тепер уже виберіть другий пункт (включення раніше збереженого стану ОС).
  Дочекайтеся, поки всі необхідні дії будуть проведені програмою автоматично. Якщо система завантажилася успішно, проблема вирішена. Якщо ні — слід провести відновлення вручну.

 • Окно параметров восстановления Windows

  Вікно параметрів відновлення Windows


  повернутися до меню ^

  Відновлення даних конфігурації завантаження ОС

  Інформація про конфігурації запуску ОС містить докладні дані про те, в якому порядку які дані повинні подгружаться під час включення операційної системи комп'ютера.

  Часто завантажувач ОС не може завершити роботу з пошкоджених елементів в Boot Configuration Data. Щоб виправити неполадку, необхідно додати нові дані конфігурації в завантажувач ОС:

  Повне оновлення конфігурації можна зробити завдяки команді rebuildbcd. Для її виконання необхідно відкрити вікно командного рядка в параметри відновлення системи (як на малюнку вище).

  У рядку введіть текст «bootrec.exe /rebuildbcd» (без лапок) та натисніть на кнопку Ентер, щоб виконати команду. Процес оновлення може зайняти кілька хвилин. Після його завершення у вікні утиліти з'явиться рядок про результат команди.


  Успешное обновление конфигурации загрузчика с помощью командной строки

  Успішне оновлення конфігурації завантажувача за допомогою командного рядка


  Після відновлення даних слід вимкнути комп'ютер, витягти з нього диск з образом ОС, налаштувати стандартний порядок завантаження в Біосі і включити пристрій ще раз. Якщо всі дії були зроблені правильно, система запуститься в стандартному режимі.

  Якщо після виконання команди ви отримали системне повідомлення про те, що конфігурацію не вдалося відновити, необхідно завантажитися в безпечному режимі.

  Для цього в командному рядку введіть команду bootrec.exe/safeboot – вона дозволяє провести запуск операційної системи, використовуючи мінімальну кількість драйверів і сторонніх утиліт, які можуть викликати помилку завантажувача ОС.

  Щоб переглянути та відредагувати параметри конфігурації завантажувача ведіть команду BCDEdit.exe:


  Команда редактирования конфигурации загрузчика

  Команда редагування конфігурації завантажувача


  повернутися до меню ^

  Відновлення за допомогою утиліти команду bootrec

  Якщо вищевказані способи відновлення ОС не підійшли, необхідно спробувати виправити роботу завантажувача з допомогою системної утиліти під назвою команду bootrec. Зайдіть в командний рядок (друга інструкція статті) і введіть в неї наступну команду:

  команду bootrec /fixmbr – дана комнду дозволяє миттєво переписати дані завантажувача у відповідному розділі на жорсткому диску.

  Тепер введіть команду bootrec /fixboot, щоб записати новий розділ для подальшого завантаження. Вікно командного рядка після успішного введення і виконання команд має виглядати наступним чином:


  Командная строчка после введения и выполнения необходимых команд

  Командна рядок після введення і виконання необхідних команд


  Закрийте командну стрічку, вийдіть із середовища відновлення, поверніть чергу завантаження в Біосі і включіть ОС звичайним способом для вас, все повинно працювати нормально.

  повернутися до меню ^

  Повернення завантаження Windows 7 після установки XP

  Якщо на вашому ПК одночасно встановлено відразу дві версії ОС Віндовс: XP і сьома версія, в більшості випадків буде виникати помилка при спробі запустити нову версію системи.

  Це відбувається з-за того, що завантажувач XP не передбачає наявність будь-яких завантажувачів у системі, тому він не дозволяє вибрати і запустити ще одну встановлену на комп'ютері ОС.

  Щоб вирішити проблему, достатньо виконати повернення вибору завантаження з допомогою утиліти MultiBoot – це невелика програмка, яка ефективно усуває проблему конфлікту завантажувачів. Встановіть програму на свій комп'ютер і дотримуйтесь інструкції:

  Рекламний блок