Як дізнатися діагональ екрану ноутбука або комп'ютера?

Рекламний блок

kak-uznat-diagonal-noutbuka-v-nastroykah

Відверто кажучи, на написання цієї статті мене підштовхнув випадок: знайомий запитав, яка діагональ мого монітора і я, нітрохи не вагаючись, відповів - 22 дюйма. А після задумався - чи справді 22? Виявилося, що дещо менше - 21,5 дюйма.

Для того, що б дізнатися діагональ пристрою, можна скористатися одним з декількох способів. Я розповім про них усіх.

Найпростіший спосіб - це знайти етикетку на корпусі девайса. Якщо ми говоримо про ноутбуці, то на ній зазвичай зазначається не лише назва моделі, але і діагональ монітора, а часто навіть дозвіл:

А ось для монітора, що використовується для комп'ютера, часто такого не пишуть зовсім. Єдине, з чим ви можете ознайомитися з назвою моделі.

Отже, у вас є назва моделі, але ви ще не знаєте діагональ екрану. Що робити? У вас же є комп'ютер. Заходимо на Яндекс або Гугл, в пошуковому рядку вбиваємо найменування вашої моделі і натискаємо на клавішу Enter. Отримуємо список сайтів, де згадується ця модель. Відкриваємо і дивимося характеристики пристрою. Можете, до речі, зайти на сайт виробника і знайти свою модель безпосередньо там.

Якщо у вас залишилася упаковка від монітора або ноутбука (зазвичай вона лежить десь на шафі), ви можете дістати її і подивитися всю необхідну специфікацію, яка завжди присутня на упаковці. До речі, в деяких моделях діагональ екрану можуть написати безпосередньо в найменуванні, але я б цього вірити не радив. Наприклад, в назві мого монітора присутня цифра 22, хоча фактично діагональ дорівнює 21,5 дюйма.

А можна поміряти екран самостійно? Можна, чому ж не можна? Для цього вам знадобиться лінійка або рулетка. Користуйтеся ними акуратно, що б не пошкодити лицьову сторону екрану. Вимірюємо діагональ і ділимо отриману цифру на 2,54 - саме стільки сантиметрів в одному дюймі, адже діагональ екрану вимірюється в дюймах. Наприклад, у вас вийшло 39,6 сантиметри. Ділимо їх на 2,54 см і отримуємо 15,6 дюйма. Ось ваша діагональ.

Як з'ясувати дозвіл екрана, я вже розповідав раніше.

Рекламний блок