Чим відрізняється смартфон від айфона?

Рекламний блок

chem-otlichaetsya-smartfon-ot-ayfona

Питання, яке ви бачите у заголовку цієї теми, останнім часом мені доводиться чути все частіше і частіше. Найцікавіше в ньому те, що задано він абсолютно неправильно. Чому, запитаєте ви? Та хоча б тому, що будь-iPhone - це і є смартфон! Не вірите? Я вам це доведу прямо зараз.

Що б ви змогли переконатися в правоті моїх слів, наведу вам такий факт: смартфон - це мобільний телефон, доповнений функціональністю кишенькового персонального комп'ютера. А тепер скажіть мені, чи підходить під це визначення настільки улюбленої багатьма «айфон»? Безумовно! Інша справа, що сей гаджет дуже сильно відрізняється від інших смартфонів. Про деякі відмінності я хотів би розповісти більш докладно.

У чому полягають відмінності?

 • З чого почати? Мабуть, ось з чого: на даний момент компанія Apple фактично випускає лише один єдиний смартфон (колишні покоління моделі я не беру в розрахунок, оскільки вони продаються в обмеженій кількості країн). Є думка, що майбутній iPhone 6 отримає відразу дві варіації з різним розміром екрану (4,7 і 6 дюймів відповідно), але поки це лише припущення. А тепер подивіться на будь-якого конкурента, наприклад, на компанії Samsung або HTC - у них в запасі безліч моделей на будь-який смак і гаманець. Це, однак, не заважає Apple заробляти мільярди - її чудо техніки користується просто феноменальним успіхом по всьому світу.
 • Наступне дуже значна відмінність полягає в операційній системі: Apple використовує виключно iOS, з'явилася навіть раніше, ніж платформа Android, яка сьогодні встановлюється відсотків на 90% смартфонів. Що краще? Про це я вже розповідав якийсь час назад. Особисто я вибираю Android (для тих, хто буде обурюватися, напишу:досвід використання платформи iOS в мене досить довгий - аж з 2009 року, в той час як віссю Android я користуюся трохи більше півроку на поточний момент), тому що не хочу бути прив'язаним до комп'ютера (навіть видалити пісню зі девайса без iTunes не можна). Я в будь-який момент можу поміняти оболонку, яких тисячі, в той час як з iOS такий номер не пройде. Хоча сама по собі ця платформа дуже цікава і зручна. Загалом, тут все залежить від вашого смаку.
 • Ще одним знаковим відзнакою на мій погляд є відсутність слота для карти пам'яті. Так, якщо у вас iPhone на 16 гігабайт, збільшити простір ви банально не зможете. Однак тут є одне АЛЕ - останнім часом багато виробників, що використовують вісь Android, перестали додавати слот для флешки, а тому збільшити простір також не вийде. Чому? Та хоча б тому, що різниця між девайсами на 16 Гб і 32 Гб пам'яті може досягати декількох тисяч рублів, у той час як флешка на 32 Гб коштує від 300 рублів. Як кажуть, відчуйте різницю. Особисто я вважаю, що це не самий правильний спосіб наживатися на власників пристроїв, але навряд чи хтось почує мої слова.
 • Крім слота для флеш-карт, телефони від Apple забезпечуються незнімним акумулятором. Хоча особисто я вважаю, що в цьому немає ніякої необхідності - коли батарея почне погано тримати заряд, ви напевно захочете поміняти телефон на більш новий, а це відбудеться не пізніше, ніж через рік (так свідчить статистика).
 • «Айфони» досить серйозно відрізняється своїм зовнішнім виглядом від інших смартфонів - останні нерідко являють собою чорний «брусок», який нічим не відрізняється від аналогічного фірми-конкурента. У теж час iPhone виглядає свіжі, модно і стильно. Але, знову ж, у кожної фірми є свій стильний смартфон (найчастіше це флагман), який не тільки володіє відмінними характеристиками, але і дуже навіть непогано виглядає.
 • При рівних характеристиках, гаджети iPhone зазвичай дорожче своїх конкурентів, що, втім, не зупиняє покупців. Причому різниця деколи досягає дуже великих сум, особливо якщо говорити про істинно китайські апарати, які завжди відрізнялися могутнім «залізом» і порівняно невеликою вартістю.
 • Хотілося б сказати і про те, що iPhone - це свого роду символ престижу в нашій країні, у нас він модний, у нас його обожнюють. Можна навіть сказати, що це самий модний смартфон на поточний момент і, думається, цей розклад не зміниться ще багато років. Втім, не буду забігати вперед.
 • *****

  Ще раз повторюся: iPhone - це теж самий смартфон, що і Samsung, HTC, Nokia і так далі. Просто його ім'я стало прозивним ім'ям. Він володіє тими ж основними функціями, що і схожий девайс будь-якої іншої фірми, хоча і наділений своїми фірмовими фішками, які дозволили йому стати таким успішним. Що краще? А це вже вам вирішувати, дорогі користувачі.

  Рекламний блок