Як зробити мультизагрузочную флешку

Рекламний блок

На сайті вже є стаття на тему: як зробити завантажувальну флешку. На неї Ви без проблем зможете записати потрібну програму або операційну систему. Але що робити, якщо у Вас вдома кілька комп'ютерів або ноутбуків з встановленими різними операційними системами. Або друзі часто просять перевстановити Windows або встановити його нову версію. Кожен раз створювати завантажувальну флешку звичайно можна. Також можна купити кілька флешок і встановити на них різні програми. Але набагато простіше вибрати такий варіант – створення мультизагрузочной флешки з різними версіями Windows і утилітами. Про це і піде мова в даній статті.

Отже, що для цього знадобиться. Звичайно, у Вас повинні бути всі потрібні ISO-образи, які Ви хочете на неї записати: різні операційні системи та програми. Це може бути Windows XP, 7, 8 та інші; Dr.Web LiveCD або Kaspersky Rescue Disk –для перевірки комп'ютера на віруси, Victoria – для виправлення помилок жорсткого диска Acronis Disk Director – для поділу жорсткого диска на розділи та інші. Завантажити їх можна з Інтернету, або ж зробіть образи з дисків, про це можна прочитати, перейшовши за посиланням.

Також потрібна буде спеціальна програма, за допомогою якої будемо створювати мультизагрузочную флешку, і, природно, сама флешка. Її обсяг вибирайте, виходячи з того, що Ви будете на неї записувати. Якщо це набір різних програм, вистачить і 1-4 Гб. Якщо хочете зробити мультизагрузочную флешку з кількома ОС, і додати програми, візьміть флешку з об'ємом пам'яті 8 Гб і більше.

В якості прикладу, у статті зробимо мультизагрузочную флешку з Windows 8 і програмою Victoria. Флешку я взяла об'ємом 4 Гб. Використовувати будемо безкоштовну програму WinSetupFromUSB.

Завантажити програму можна з офіційного сайту. Напишіть в пошуковику «WinSetupFromUSB» і перейдіть за посиланням, зазначеної на малюнку нижче.

Как сделать мультизагрузочную флешку

Скачувати будемо останню, на час написання статті, версію програми. Переходимо по відповідному посиланню.

Тиснемо на синю кнопку «Download».

Наступне, що ми зробимо – це отформатируем флешку стандартними засобами Windows, яка у нас буде завантажувальної. Скопіюйте з неї необхідні файли, так як вся інформація з флешки буде повністю видалена.

Вставити її в комп'ютер або ноутбук, причому потрібно використовувати порт USB 2.0. Зайдіть в «Комп'ютер», клікніть по ній правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню «Форматувати».

Далі вкажіть «Файлова система» – «NTFS» і натисніть «Почати».

З'явиться інформаційне вікно, що всі дані будуть знищені, натисніть «ОК».

Коли флешка буде відформатована, відкриється віконце. Натисніть «ОК» і закрийте утиліту для форматування.

Розпаковуємо скачаний архів з програмою WinSetupFromUSB і запускаємо файл «WinSetupFromUSB_1-6».

Першим ділом, запишемо на нашу мультизагрузочную флешку образ з операційною системою Windows 8.

У вікні програми в розділі «USB disk selection and format tools» вибираємо флешку, яку ми форматували. В розділі «Add to USB disk» ставимо галочку в полі «Windows Vista/7/8/10/Server 2008/2012 based ISO» і натискаємо на кнопку з трьома крапками.

Відкриється вікно Провідника. Знайдіть на комп'ютері потрібний образ, у прикладі це образ операційної системи Windows 8, і натисніть «Відкрити».

Натисніть «GO».

Після того, як процес буде повністю завершено, з'явиться віконце «Job done».

У мене флешка на 4 ГБ, тому записати на неї багато операційних систем не вийде. Якщо Вам потрібно додати в мультизагрузочную флешку Windows Vista, 7, 10 – повторіть всі вище описані дії. Щоб додати Windows XP, в розділі «Add to USB disk» поставте галочку в полі «Windows 2000/XP/2003 Setup». Кожен раз обирайте одну й ту саму флешку, на яку записували образи раніше.

Тепер давайте додамо в мультизагрузочную флешку програму для перевірки та виправлення помилок жорсткого диска Victoria.

Запускаємо WinSetupFromUSB і в розділі «USB disk selection and format tools» вибираємо нашу флешку. Далі, у розділі «Add to USB disk», ставимо галочку в полі «Linux ISO/Other Grub4dos compatible ISO» і натискаємо на кнопку з трьома крапками.

Через Провідник знайдіть образ програми на комп'ютері і натисніть «Відкрити». Потім з'явиться інформаційне віконце, натисніть «ОК», або вона сама зникне через 10 секунд.

Натискаємо «GO» і чекаємо, коли на флешку буде записана програма.

Для додавання мультизагрузочную флешку інших, необхідних для Вас, програм, повторіть всі вищеописані дії. Кожен раз обирайте потрібний образ програми.

Після того, як Ви додасте на флешку всі образи операційних систем і програм, давайте подивимося на результат – відкриємо завантажувальний меню флешки в QEMU.

Для цього у вікні програми натисніть на кнопочку «Refresh», поставте галочку в полі «Test in QEMU» і натисніть «GO».

Дивитися, як виглядає завантажувальне меню, можна після кожного додавання на флешку ОС або програми.

У прикладі, завантажувальний меню флешки виглядає наступним чином. На флешці записана ОС Windows 8 і програма Victoria. У Вас буде відображатися інший список, в залежності від того, що Ви на неї закачаєте.

Тепер Ви знаєте, як зробити мультизагрузочную флешку з Windows і різними утилітами. Поміняйте пріоритетність завантаження в BIOS і вибирайте з флешки те, що Вам потрібно для установки на комп'ютер або його перевірки.Рекламний блок