smss.exe – що за процес?

Рекламний блок

Останнім часом процес smss.exe дуже бурхливо обговорюється на форумах в Інтернеті так і в реальному житті теж. Я і сам зацікавився, звідки така увага до smss.exe – ну, звичайний собі процес, ну і що. Виявляється, що основне питання полягає в тому, що вірус це чи ні, тому з'явилося стільки метушні навколо цього процесу.

 

Тут однозначної відповіді дати не можливо, оскільки спочатку smss.exe – ніякий не вірус, а звичайний процес, який ви можете спостерігати в Диспетчері завдань.

smss.exe

Лізти в нетрі процесу smss.exe не має ніякого сенсу. Якщо коротко, то цей процес є підсистемою менеджера сеансів, яка в свою чергу відповідає за запуск сеансу користувача. При аварійному завершенні роботи процесів, система продовжує відповідати на запити. Припинити це робити системі допомагає саме smss.exe. Чіпати, а саме видаляти і завершувати цей процес не потрібно, та й у вас навряд чи це просто так вийде (завершити процес просто з диспетчера задач не можна).

Знаходиться smss.exe по дорозі Системний диск\WINDOWS\system32\smss.exe. Запам'ятайте цей шлях, оскільки цей файл повинен знаходитися саме там. Є і не справжні файли smss.exe, які навчилися маскуватися під відомий процес. Так ось знаходиться лже процес smss.exe, іменований вірусом може в будь-якому іншому місці, наприклад, просто в папці WINDOWS. Ось саме від нього потрібно позбавлятися, як від вірусу.Рекламний блок