Punto Switcherрозумний перемикач розкладки клавіатури

Рекламний блок

punto-switcher-umniy-pereklyuchatel-raskladki-klaviaturyi

Колись давно, коли я тільки починав вивчати інтернет, дуже великі незручності створювала клавіатура, вірніше, розкладка. Бувало, пишеш англійською адресу в рядку браузера, а він виявляється російською - розкладку забув змінити! На щастя, дуже скоро ця проблема була вирішена однією дуже простою програмою, яка називається Punto Switcher. Саме про неї я хочу вам розповісти.

Punto Switcher - програма для автоматичного зміна розкладок, завдяки чому стає працювати набагато простіше. Її перша версія була випущена аж у 2001 році, її придумали самі звичайні російські розробники. Згодом вона стала дуже популярною і нею всерйоз зацікавився інтернет-гігант " Яндекс. Після переговорів він викупив всі права на Punto Switcher. Саме тому сторінка завантаження перемикача розкладок знаходиться на одне їм з піддоменів Яндекса.

Установка програми проста до непристойності, тому я навіть не буду розповідати про цьому процесі. Однак під час установки вкрай рекомендую уважно вивчити вміст написаного у вікні програми - вам обов'язково запропонують зробити Яндекс стартовою сторінкою у браузерах, а також встановити деякі сервіси пошукової системи. Чи варто з цим погоджуватися, вирішувати тільки вам, але я завжди відмовляюся від подібних пропозицій, так як не хочу засмічувати систему непотрібними, а часом мешающимися утилітами.

Після установки в правій нижній частині екрану з'явиться іконка з написом або EN RU (російська та англійська відповідно). Через налаштування раджу вам змінити цей індикатор на прапори країн - так набагато зручніше орієнтуватися. Втім, на смак і колір...

За замовчуванням утиліта буде автоматично змінювати розкладку, слідуючи внутрішнім правилам. Припустимо, ви пишете слово Пщщпду, Punto Switcher бачить, що воно не відповідає правилам і автоматично змінює розкладку, в результаті слово перетворюється в Google. Погодьтеся, дуже зручно. Проблема в тому, що програма не ідеальна і часто змінює розкладку навіть у тих випадках, якщо слово написано правильно. На жаль, така особеуность Punto Switcher, оскільки його система орієнтується не на правильність написання слова, а виключно на правила, встановлені розробниками. Тим не менш, рішення цієї проблеми існує - слова, при написанні яких програма автоматично змінює розкладку, можна заносити в список виключень і в наступний раз з подібними труднощами ви не зіткнетеся. Правда, кожне проблемне слово доведеться заносити в цей список.

Для скасування конвертації по-замовчуванню служить кнопка Pause/Break. Також існує можливість поміняти розкладку у вже написаному тексті (його необхідно виділити та натиснути певну комбінацію клавіш), створити список автозаміни слів, змінити регістр виділеного тексту і т. д. Налаштувань для роботи з текстом стільки, що тільки на їх вивчення можна витратити півдня. Але можу сказати, що абсолютній більшості користувачів робити це не потрібно - в дефолтному режимі система функціонує цілком стерпно.

Чому стерпно, а не ідеально? Тому що для цього доведеться покопатися в налаштуваннях. Мене, наприклад, не влаштовує те, що при будь-якій помилці Punto Switcher видає звук, що символізує про проблему, тому я повністю відключив всі звуки. Мене не влаштовує, що програма показує мені зовсім непотрібні поради, тому цю функцію я теж вимкнув. Але найбільше проблем доставила скасування конвертації: припустимо, написав слово, система перевела його на англійську розкладку, натискаєш на кнопку Pause і... Ніякого ефекту не відбувається. Довелося довго ламати голову, поки не додумався зняти галочку з пунктика «Переключатися лише між російською і англійською розкладкою». Тільки після танців з бубнами програма запрацювала саме так, як мені цього хотілося.

Серед інших особливостей Punto Switcher хотілося б відзначити так званий щоденник. У щоденнику зберігаються абсолютно будь набраний на клавіатурі текст, а за бажанням - вміст буфера обміну. Функція вкрай цікава і корисна. Для чого? Уявіть, що ви пишете дипломну роботу. Раптом світло в будинку відключають, комп'ютер вимикається, а ви не встигли зберегти написане... Якщо щоденник був включений, то можна легко відновити весь текст з його пам'яті. А ось деякі особи використовують щоденник для того, щоб шпигувати за своїми близькими - в неті можна знайти чимало історій про те, як сім'ї були зруйновані саме завдяки Punto Switcher. Для того, що б ніхто не зміг прочитати збережені записи в щоденнику, на нього можна встановити пароль. Є думка, що написане відправляється прямо в Яндекс, але, повірте мені, це лише вигадки.

У теж час програма є збирачем інформації про те, які сайти відвідував користувач, які запити він вводив в пошукових системах і т. д. Офіційно про це не повідомляється, проте проведені досліди показали, що цієї дійсно так. Про них можна почитати, наприклад, на «Хабре».

Серед інших незвичайних проблем виділяється оновлення програми. Що в цьому такого, запитаєте ви? Поясню: програма просить оновитися, навіть якщо ви вимикаєте цю можливість! Дана проблема широко обговорювалася на «Хабре» і там навіть було знайдено рішення, на жаль, досить складне для звичайного користувача. Втім, є думка, що це не особливість даної програми, а швидше за все баг. Але справа в тому, що розробники прекрасно обізнані про нього, а багу, між іншим, вже більше півтора років. До речі, чому я не обновлююся? Та хоча б тому, що розробники напевно підготували мені що-небудь новеньке, чого мені знову доведеться кілька годин чаклувати з налаштуваннями. А я цього робити не хочу.

Що, вам вже страшно від того, що я розповів? Насправді все набагато краще, ніж ви могли подумати. Просто утиліта заточена таким чином, що б показати всі свої достоїнства (читай - функції), які найчастіше ніколи не будуть потрібні в майбутньому. Трохи повороживши, у вас на комп'ютері з'явиться відмінна програма, яка буде знати, чого саме ви хочете і в який момент. Загалом, всім раджу.

Рекламний блок