Як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера?

Рекламний блок

У будь-якому комп'ютері є один елемент, без якого дуже важко уявити його роботу. Одна маленька деталь, яка може значно вплинути на його продуктивність. Ця важлива деталь — оперативна пам'ять. І у випадку, коли обсяг оперативної пам'яті на вашому комп'ютері буде недостатнім, операційна система буде змушена використовувати файл підкачки. А це дуже сильно знизить швидкість роботи вашого комп'ютера. Якщо хочете виправити ситуацію, то вам просто необхідно збільшити обсяг оперативної пам'яті. Для цього нам потрібно виконати всього три кроки:

1. Визначаємо, який тип пам'яті використовується в комп'ютері.

В першу чергу, необхідно розібратися, який тип оперативної пам'яті використовується у вашому ПК. Тільки після цього можна робити такі дії.

І так, у даний момент, у комп'ютерах можна зустріти три основних типи оперативної пам'яті: DDR, DDR2 і DDR3. Важливо знати, що всі вони не сумісні між собою. У зв'язку з чим, ви повинні будете дізнатися який саме тип пам'яті підтримується материнською платою, на вашому комп'ютері. Це буде простіше всього зробити, відвідавши офіційний сайт виробника і почитавши опис для неї, в якому і буде вся необхідна інформація.

kak-uvelichit-operativnuyu-pamyat-kompyutera-1Так само, існують різні різновиди оперативної пам'яті, у межах одного типу. Простіше кажучи, пам'ять може мати різну швидкість роботи. Наведемо, для прикладу, пам'ять DDR3:


kak-uvelichit-operativnuyu-pamyat-kompyutera-2Для того, щоб оптимально збільшити обсяг оперативної пам'яті і підвищити швидкість роботи вашого комп'ютера рекомендується вибирати модулі пам'яті з максимальною швидкістю, яку підтримує материнська плата на вашому ПК. Наприклад, якщо ви зайшли на офіційний сайт і побачили, що вона підтримує модулі DDR3-1600, DDR3-1866 і DDR3-2133, то найбільш правильним вибором буде пам'ять DDR3-2133. Ви можете вибрати модулі оперативної пам'яті і з іншою швидкістю, яка підтримується, але отримати максимум швидкості роботи і продуктивності вашого комп'ютера, можна тільки вибравши пам'ять з найвищою швидкістю.

Слід знати, що оперативна пам'ять в ноутбуках відрізняється від пам'яті в настільних ПК. Тому, коли будете підвищувати таким чином продуктивність вашого ноутбука, слід вибирати модулі, форм-фактор яких називається SO-DIMM.

2. Визначаємо кількість вільних слотів.

Тепер нам необхідно визначитися, скільки ми повинні купити модулів оперативної пам'яті. Що б зрозуміти це, нам необхідно дізнатися, скільки ми зможемо підключити їх до комп'ютера. Для цього необхідно знати кількість вільних слотів для оперативної пам'яті, є на материнській платі.

kak-uvelichit-operativnuyu-pamyat-kompyutera-3Є безліч різних програм і утиліт для того, щоб це з'ясувати. Але самий перевірений спосіб: це самостійно зняти кришку на системному блоці і подивитися скільки вільних слотів. Найкращий варіант, якщо всі слоти будуть зайняті модулями оперативної пам'яті. І кожен модуль буде мати однаковий обсяг і швидкість. При апгрейд комп'ютера, коли ви будете збільшувати обсяг оперативної пам'яті, це теж слід враховувати.

Необов'язково дотримуватися ці умови, але слід пам'ятати, що вони допоможуть вам максимально підвищити продуктивність комп'ютера. Тому що використання декількох планок пам'яті, включає багатоканальний режим роботи з інформацією, що підвищує швидкість обробки даних.

3. Встановлюємо нові модулі оперативної пам'яті в комп'ютер.

І так, ви вже купили нову оперативну пам'ять, ось вона вже лежить перед вами. Залишився заключний етап, фінішна пряма — встановити нову оперативну пам'ять. Подивіться на слоти, ви побачите по боках невеличкі засувки. Акуратно, щоб не пошкодити ніякої елемент на материнській платі, або на модулі пам'яті, відкладаємо ці засувки в різні сторони і дбайливо виймаємо плату старої оперативної пам'яті.

kak-uvelichit-operativnuyu-pamyat-kompyutera-4Тепер беремо нові планки пам'яті і встановлюємо їх у зворотному порядку. Для цього відсунемо засувки і вставимо модуль. Зверніть увагу, на планці є ключ, виріз, який при установці повинен співпасти з виступом на слоті. У момент установки нової пам'яті, ви почуєте клацання, який буде говорити про те, що засувки зафіксували планку.

Рекламний блок