Визначаємо несправності комп'ютера за допомогою комп'ютерних ігор

Рекламний блок

Привести до програмних збоїв і несправностей можуть найрізноманітніші чинники. Нерідко в їх якості виступають всіма улюблені ігри. Встановлювати на жорсткий диск все, що заманеться, не можна.

Не всі ігри однаково корисні, а деякі і зовсім небезпечні для інсталяції. Вся справа в особливостях операційної системи, а також безпосередньо в самих програмних продуктах, які можуть бути не сумісні з комп'ютером.

Всюдисущі віруси

Щоб встановити гру, її спочатку потрібно завантажити. Універсальним варіантом стають торренти. З допомогою трекерів можна знайти будь-які програми і завантажити їх буквально за кілька хвилин. Правда, мало хто замислюється про вміст архівів.

Кожен другий торрент містить в собі віруси. На трекерах файли перевіряються, але така перевірка часто лише поверхнева. Як результат, система заражається вірусними черв'яками і шпигунськими програмами. «Бомба» уповільненої дії дають про себе знати кілька днів або навіть тижнів потому, коли користуватися комп'ютером стає неможливо.


Несумісність програм

Власникам сучасних версій Microsoft Windows не можна забувати про те, що старі іграшки навряд чи будуть працювати на нових збірках. Це пов'язано з введенням нових алгоритмів і стандартів. Ігри перевантажують ресурс комп'ютера, з'їдають занадто багато пам'яті. Навіть найпростіші утиліти починають гальмувати. Зайве навантаження не йде на користь процесора і графічної карти.

Проблеми сумісності стосуються також аматорських утиліт. Найчастіше це інструменти, призначені для ручного налаштування Windows, для оптимізації обладнання. Система сприймає утиліти як шкідливі і потенційно небезпечні. Зміни, внесені в робочі алгоритми, що можуть бути фатальними і вимагати повноцінної перевстановлення Windows.

Щоб уникнути проблем, варто скачувати софт виключно з перевірених порталів. На тих же торрент-трекерах професійного рівня файли забезпечуються докладним описом. З характеристик можна дізнатися, як правильно встановлювати програми і які параметри, необхідні для їх стабільної та безпечної роботи.

Про що говорять збої в комп'ютерних іграх?

Комп'ютерні ігри – це, мабуть, кращий спосіб визначити несправність техніки. Якщо програми гальмують або зовсім не запускаються, напевно в системному блоці щось вийшло з ладу. Сучасні вимогливі ігри і являють собою потужні розробки. Тому будь-які невідповідності безпосереднім чином позначаються на роботі устаткування.

Перевантаження процесора і відеокарти

Якщо гра не запускається і взагалі пригальмовує операційна система, швидше за все додатком не вистачає ресурсних можливостей. На жаль, але навіть сучасні процесори швидко втрачають свою ефективність. Часто проблема лежить у так званій термопасті. Це спеціальна речовина, що забезпечує стабільну роботу комп'ютера без обмежень. Коли паста висихає, навантаження на процесор стають колосальними. Можна навіть спалити материнську картку або відеоадаптер.

Навантаження на обладнання виникають внаслідок нестачі оперативної пам'яті. Причому не завжди проблема полягає в механічних пошкодженнях мікросхеми. Сама по собі операційна система використовує тільки половину вільного ресурсу комп'ютера, залишаючи своєрідний резерв. Щоб зняти ці обмеження, потрібно завантажити утиліти для діагностики. Цілком ймовірно, оперативну пам'ять блокують вірусні файли, просто-напросто перенавантажуючі систему зайвими робочими процесами.

Проблеми з системою охолодження

Частою причиною несправностей і підвисання комп'ютера стає банальний перегрів. Це особливо актуально в літній сезон, коли до природних навантажень додається виснажлива спека. В такому випадку гарантувати безпечну і стабільну роботу системи складно. Геймери для підстраховки купують додаткові кулери, що забезпечує подвійне охолодження і якісну роботу обладнання. Легше витратитися на кулер, ніж викласти величезну суму за процесор або нову відеокарту.

Рекламний блок