Як дізнатися характеристики комп'ютера

Рекламний блок

Не знаю, як кому, а мені спочатку, завжди було цікаво дізнатися характеристики комп'ютера і неважливо, чи це мій ПК або сусіда, якому я перевстановлював систему. Сам при цьому задав питання, а навіщо? Та просто так, з цікавості або, може бути, з-за того, що у мене вроджена пристрасть до комп'ютерів. Насправді це бажання я зараз порівнюю з умінням, адже воно мені дуже допомагає. Наприклад, подивившись характеристики того чи іншого комплектуючого я без проблем можу відшукати потрібні драйвера чи правильно підібрати новий процесор, визначивши який сокет у материнської плати. У цьому невеликому пості я покажу три простих способи перевірки характеристик комп'ютера за допомогою операційної системи.

Вбудована утиліта «Відомості про систему»

Проста у використанні вбудована утиліта «Відомості про систему» розповість про вашому комп'ютері багато. Щоб відкрити її натискаємо Пуск > Всі програми > Стандартні > Службові > Відомості про систему. Також можна в рядку пошуку набрати слово «відомості», і аналогічно запускаємо програму.

kak-uznat-xarakteristiki-kompyutera-1У вікні цієї утиліти можна переглянути основну інформацію про залозі, таку як вид процесора, модельку материнської плати, кількість встановленої оперативної пам'яті, версію BIOS і так далі. Якщо глибоко копнути по деревоподібному меню, то можна отримати інформацію про самих тонких характеристики вашого комп'ютера. Але якщо охарактеризувати в цілому цей інструмент від Microsoft, то я б не рекомендував його як основним помічником у визначенні характеристик ПК або ноутбука. Її в основному використовують за відсутності сторонніх, більш просунутих програм аналогічного спрямування.

На мій погляд набагато зручніше, але на жаль, також без подробиць, переглянути список встановлених компонентів можна у властивостях комп'ютера. Для цього достатньо викликати його комбінацією клавіш «Win Pause» або правою кнопкою миші клікнути на «Мій комп'ютер» і в контекстному меню вибрати пункт «Властивості». Де з правої сторони вікна, що з'явилося вибрати пункт «Диспетчер пристроїв».


kak-uznat-xarakteristiki-kompyutera-2Як бачите, в цьому списку можна подивитися всі компоненти і пристрої встановлені на вашому ПК: відеоадаптер, мережева карта, звукова карта, чіпсет, жорсткий диск (модель) і т. д.

kak-uznat-xarakteristiki-kompyutera-3Не забуваємо ще про одне вбудованому засобі діагностики - це DirectX. Викликати її можна вбивши в пошук команду «dxdiag». Дана утиліта застосовується в основному для перевірки та тестування відео і аудіо модулів. Крім цього, тут є інформація про основні характеристики комп'ютера, яка доступна для перегляду.

kak-uznat-xarakteristiki-kompyutera-4Всі вище перераховані методи показують основні характеристики персонального комп'ютера. Для більш детального і глибокого моніторингу ПК, я рекомендую використовувати сторонні продукти, наприклад, AIDA 64. Дана програма дуже інформативна і функціональна, зі зручним і зрозумілим інтерфейсом. Рекомендую.

Рекламний блок