3 кращі програми для креслення на комп'ютері

Рекламний блок

Обчислювальна техніка проникла у всі сфери людської діяльності. Не стало винятком і інженерна справа. Епоха кульманів і олівців пройшла, тепер для створення якісних креслень використовують спеціальне ПЗ і принтери.

Зміст:


 • Autodesk AutoCAD
 • Аскон КОМПАС
 • Нанософт nanoCAD

 • До того ж, використання подібних програм доступно всім бажаючим, тобто якісні креслення вийшли за межі конструкторських бюро.

  программа для черчения на компьютере

  У відповідному сегменті є безліч гідних САПР (систем автоматизованого проектування). Особливу увагу варто приділити трьом представникам: AutoCAD, Компас-3D і NanoCAD. Саме цим програмам і присвячений цей матеріал.

  Autodesk AutoCAD


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Одна з найбільш затребуваних САПР як в середовищі професійного проектування, так і в колах любителів.

  Компанія Autodesk постійно вдосконалює креслення на комп'ютері в autocad, додаючи все більше можливостей. Нові версії виходять регулярно, з періодичністю в рік.

  Функціональні особливості

  Програма для 3d креслення дозволяє створювати як двомірні проекти, так і тривимірні креслення. При цьому можливості рендера тривимірних об'єктів не поступається повноцінним редакторів 3D графіки.

  Функції 2D моделювання роблять з AutoCAD не просто електронний кульман, але потужний інструмент для створення якісних креслень.

  Програма підтримує роботу з кресленнями в трьох форматах: DWG(закритий формат для редагування креслень AutoCAD), DWF (формат для публікації креслень) і DXF (формат для роботи з кресленнями AutoCAD в інших програмах).

  Переваги і недоліки

  Дана САПР має безліч переваг, проте вони мають свою ціну. За багатий функціонал доведеться платити багато грошей. З іншого боку, є дешевші версії програми з урізаним функціоналом (AutoCAD LT) і безкоштовна версія для використання в освітніх цілях.

  Позитивні властивості:

  Величезний набір інструментів і функцій для професійного проектування.

  Підтримка роботи з хмарними сервісами.

  Можливість інтеграції з електронними таблицями Excel.

  Велика кількість підтримуваних ОС.

  Робота з макетами.

  Можливість роботи з 3D-принтерами.

  Недоліки:

  - Висока вартість базової версії.

  - Високі системні вимоги.

  Сфера застосування

  Застосовується AuotCAD у сфері професійного проектування обладнання, дизайні, архітектурі і навіть в освітніх цілях.

  Будь-яка сучасна галузь виробництва, що потребує створення креслень, не може обійтися без гідного для створення проектів. У більшості випадків це саме AutoCAD.

  повернутися до меню ^

  Аскон КОМПАС


  программа для черчения на компьютере

  «КОМПАС» — це ціле сімейство програмних засобів для створення електронних креслень.  Цікаво! Основна особливість САПР в тому, що вона розробляється російською компанією й має оригінальне обчислювальне ядро. Креслення, створені за допомогою Компас, повністю відповідають державним стандартам.

  Програма для креслення на комп'ютері Компас дозволяє проектувати деталі, цілі механізми і навіть будівлі.

  Функціональні особливості

  Програма підтримує роботу з безліччю найбільш поширених форматів електронних креслень, що дозволяє ефективно співпрацювати з фірмами, що користуються іншими середовищами проектування.

  Основою для готового креслення служить 3D модель. При цьому дані в 2D кресленні динамічно змінюються з редагуванням об'ємної моделі.

  На основі готового креслення відбувається складання проектної документації, яка повністю відповідає державним стандартам. При цьому стандарти постійно оновлюються завдяки спеціальній службі «КОМПАС-Аудит».

  З 2008 по 2013 існувала програма для креслення на комп'ютері онлайн від КОМПАС.

  Переваги і недоліки

  Програма найбільш поширення на території РФ, що не дивно, враховуючи розробників. Є і закордонні локалізації, але попит на них не так великий.

  Серед безлічі переваг варто відзначити такі:

  Простота освоєння і використання.

  Велика база приєднуваних бібліотек.

  Активна розробка і постійне вдосконалення.

  Широкий інструментарій.

  Орієнтованість на російського користувача.

  Недоліки:

  - Висока вартість.

  - Вимогливість до ресурсів комп'ютера.

  Сфера застосування

  КОМПАС широко застосовується як для професійної діяльності, так і в освітніх цілях. Безкоштовних версій програми не існує, проте в освітніх цілях використовується більш дешева КОМПАС 3D LT з урізаними функціями.

  Безліч вітчизняних підприємств використовує даний САПР для створення креслень і проектної документації для типових та оригінальних деталей і вузлів.

  повернутися до меню ^

  Нанософт nanoCAD

  программа для черчения на компьютере

  Це найпростіша програма для креслення на комп'ютері. Відмітна риса – доступність електронного кульмана. Зовні програма схожа з AutoCAD, але, незважаючи на це, програмне і математичне ядро самостійно розроблялося «Нанософт».

  Програма – відмінна можливість організувати креслення на комп'ютері для початківців.

  Функціональні особливості

  Основний функціонал відповідає стандартам САПР. Незважаючи на це, в програмі не реалізовані деякі можливості AutoCAD. З плином розробки nanoCAD, молодий продукт у порівнянні з іншими САПР, отримує унікальні риси і можливості.

  Програма орієнтована на створення двомірних креслень, тому більшість функцій призначені саме для роботи в площині. Також підтримуються формати креслень DWG і DXF, що дозволяє редагувати створені в nanoCAD креслення в будь-якій сучасній САПР.

  Переваги і недоліки

  В оцінці позитивних і негативних якостей програми необхідно враховувати відносно невеликий вік продукту і орієнтованість на широку аудиторію.

  Переваги:

  Невисока вартість повної версії, в порівнянні з іншими САПР.

  Відкритий API, що дозволяє розробляти власні додатки.

  Підтримка російських стандартів проектування

  Наявність безкоштовної версії.

  Недоліки

  - Менший інструментарій.

  - Потенційні проблеми з читанням формату DWG.

  - Обмеження в роботі з AutoLISP.

  Сфера застосування

  Набір можливостей і функцій дозволяє застосовувати nanoCAD для створення креслень і проектної документації. Наявність безкоштовної версії розширює горизонти використання цієї програми.

  Рекламний блок