Гіперпосилання в Excel

Рекламний блок

Гіперпосилання в книзі Ексель дозволить користувачеві в одне натискання перейти на потрібну клітинку, на інший аркуш, на клітинку в іншій книзі, відкрити програму або перейти на зазначений сайт в Інтернеті.

Щоб зробити гіперпосилання в Excel, виділіть або порожню комірку, в якій потім напишіть текст для переходу, або клітинку з даними, перейдіть на вкладку «Вставка» і натисніть кнопочку «Гіперпосилання».

Також можете натиснути правою кнопкою миші по виділеній комірці і вибрати з контекстного меню пункт з однойменною назвою.

Гиперссылка в Excel

Відкриється діалогове вікно «Вставка гіперпосилання». У полі «Зв'язати» можна вибрати, що має статися при натисканні на текст з створеної гіперпосиланням: відкриється новий файл, програма або сайт в Інтернеті, посилання може вести на клітинку або лист поточної або іншої книги Ексель. Також можна створити новий файл при натисканні на гіперпосилання або відправити лист по електронній пошті.

Зробимо гіперпосилання на іншу комірку Excel. Наприклад, текст в комірці С5 буде вести на клітинку F1. Виділяємо С5 і натискаємо кнопочку «Гіперпосилання». В наступному вікні вибираємо «місцем у документі». В полі «Текст» буде написаний текст, який був у виділеній комірці, якщо вона була порожня – введіть у поле текст посилання. У полі «Адреса клітинки» вводимо F1. Натисніть «ОК».

Тепер назва «ПДВ», у шапці таблиці, буде вести безпосередньо на ту комірку, де вказано значення ПДВ.

Щоб зробити гіперпосилання на інший аркуш в Ексель, виділіть потрібну комірку і натисніть «Гіперпосилання». У вікні «Вставка гіперпосилання пов'язуємо її з «місцем у документі». Введіть текст посилання, потім вкажіть адресу комірки іншого листа і в області нижче виділіть потрібний аркуш документа. Натисніть «ОК».

У прикладі виділена клітинка А12, в ній буде текст «Інший аркуш», який буде вести на комірку А1 листа «Всі константы1111».

Щоб посилання вели на іншу книгу або запускала потрібну програму, в полі «Зв'язати з виберіть «файлом, веб-сторінкою».

Вставити гіперпосилання в Excel також можна використовуючи формулу ГІПЕРПОСИЛАННЯ. Перейдіть на вкладку «Формули» і натисніть «Вставити функцію». У наступному вікні в полі пошуку введіть Гіперпосилання, потім «Знайти». Виділяємо однойменну функцію і натискаємо «ОК».

У діалоговому вікні «Аргументи функції» потрібно ввести в поле «Адреса» – куди буде вести посилання в полі «Ім'я» – текст, який буде в комірці.

Розглянемо, як правильно записати аргументи для створення різних гіперпосилань.

Посилання на комірку поточного аркуша. Виділяємо клітинку А13 і вставляємо функцію. Текст у клітинці «Значення» і вести вона буде на F1.

В подальшому, можна не викликати майстра для створення функції. Просто напишіть у рядку формул функцію, вказавши в дужках необхідні аргументи: =ГІПЕРПОСИЛАННЯ(F1;Значення).

Щоб посилання вели на комірку іншого листа в цій же книзі, введіть: =ГІПЕРПОСИЛАННЯ("[Ссылки.xlsx]'Всі константы1111'!A1";"Другий лист").

«[Ссылки.xlsx]» – ім'я поточної книги, «'Всі константы1111'» – ім'я листа, «А1» – клітинка на аркуші, «Другий лист» – текст, який буде використовуватися в якості посилання.

Якщо в імені книги або аркуша використовуються прогалини, візьміть їх в одинарні лапки.

Зробимо посилання на іншу книгуз назвою «Список.xlsx» на другий лист, комірку В3:

=ГІПЕРПОСИЛАННЯ("[C:\Users\Master\Desktop\Эксель\Список.xlsx]
Лист2!$B$3";"інша книга, другий лист").

«[C:\Users\Master\Desktop\Эксель\Список.xlsx]» вказуємо повний шлях, по якому перебуває книга Список на комп'ютері. Знайдіть через Провідник книгу Список, клацніть по ній правою кнопкою миші, зайдіть в «Властивості» і подивіться повний шлях. «Лист2» – назва листа, «В3» – адреса клітинки.

Щоб зробити гіперпосилання в Ексель на сайт в Інтернеті, вкажіть у подвійних лапках його адресу.

Якщо потрібно видалити гіперпосилання, клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть з меню відповідний пункт.

Гіперпосилання на аркуші Ексель буде підкреслені, за якими Ви переходили, виділені фіолетовим кольором, не переходили – синім. Щоб виділити комірку з гіперпосилання, клацніть по ній і утримуйте ліву кнопку миші, поки вказуючий палець, не змінить вигляд на білий плюсик.

Якщо Вам потрібно використовувати значення з комірок іншого листа для розрахунку формул, створіть посилання в документі Ексель. З цієї ж статті, можна докладно дізнатися про абсолютні та відносні посилання на клітинки.

Використовуйте створення гіперпосилань у документі Excel, щоб зробити роботу з ним зручніше і швидше. Наприклад, не потрібно буде шукати іншу книгу або запустити потрібну програму, просто клікніть по один раз за текстом гіперпосилання в документі.Рекламний блок