Як відформатувати жорсткий диск стандартними засобами Windows


З назви статті, напевно, зрозуміло, що мова піде не про якихось спеціальних програмах для форматування жорсткого диска, а про стандартної функції Windows. Стане в нагоді це може встановлювати і розбиратися в програмах типу «Partition Magic» колись або не хочеться, а форматувати диск потрібно, тому що віруси і всякі помилки просто замучили.

Можу запропонувати досить простий вихід з цієї ситуації. І так, припустимо, що у Вас вінчестер розбитий на чотири розділи: один системний з встановленою операційною системою, а 3 інших звичайні для зберігання даних. Системний ми поки залишаємо, з ним такий фокус не пройде, тому що Windows сама себе форматувати не буде. А з рештою необхідно виконати наступні дії:

Заходимо в «Мій комп'ютер» і на тому розділі жорсткого диска, який ви хочете форматувати необхідно натиснути правою кнопкою миші і вибрати пункт «Форматувати».

Как отформатировать жесткий диск

У наступному вікні раджу залишити все, як є (файлову систему і розмір кластера краще міняти іншим способом) і натиснути кнопку «Почати».

Розділ жорсткого диска у якого обсяг такою ж, як на малюнку форматується близько півгодини.

Після того, як закінчиться форматування одного розділу, можна приступати до наступного і т. д. З системним розділом справа йде складніше і з під Windows його відформатувати не вийде. При форматування системного розділу необхідно заново встановлювати операційну систему. Як це зробити докладно описується в серії статей «Установка Windows», кому цікаво можна прочитати.

Дивимося відео по темі: