Скільки можна сидіти за комп'ютером?

Рекламний блок

Для кого-то комп'ютер - засіб для заробітку, для інших - пристрій для приємного проведення часу. Одними з найбільш активних користувачів ПК є дітлахи, які часто просиджують штани у моніторів годинами безперервно. Але, як відомо, так робити не можна, оскільки це може бути небезпечно для здоров'я. З'являється цілком логічне питання - скільки можна сидіти за комп'ютером, не боячись нашкодити собі?

Якщо говорити про дорослій людині, то, згідно з дослідженнями, він стомлюється приблизно через три-чотири години після роботи біля монітора, підлітки ж втомлюються набагато швидше - лише через дві години, проте їх тяга до ПК часом настільки велика, що вони зовсім не помічають втоми.

Якщо ви втомлюєтеся значно раніше, судячи з усього, причина цього полягає в чомусь ще. Наприклад, ви можете неправильно сидіти, в результаті чого спина знаходиться в постійному напруженні. Це не в останню чергу залежить від крісла. Або інший варіант - швидко стомлюються очі. В такому випадку зазвичай потрібно зменшити яскравість або контраст монітора.

Як би там не було, норма для дорослих людей становить не більше трьох годин на день. Якщо ваша робота пов'язана з комп'ютером, тоді вам необхідно робити постійні перерви і відпочивати хоча б по 10 хвилин на годину. Що необхідно робити? Походіть по кабінету, вийдіть на вулицю подихати свіжим повітрям, не забудьте про гімнастику для очей.

Що стосується дітей, то тут все набагато серйозніше. Якщо вірити фахівцям, то дитину віком до 7 років до комп'ютера підпускати взагалі не бажано. Після цього віку тривалість перебування за монітором не повинна перевищувати однієї години в день, причому бажано робити невеликі перерви. З чим пов'язані всі обмеження? Пояснюється це дуже легко - очі діточок піддаються сильному навантаженні. Крім того, часто дитина неправильно сидить у кріслі, що загрожує викривленням хребта.

Рекламний блок