Як відновити завантажувач Windows 7

Рекламний блок

Завантажувач в операційній системі Windows – це як стартер в автомобілі, начебто і дрібниця, а без нього не заведешся. Для тих, хто перший раз зіткнеться з проблемою непрацездатності завантажувача Windows, проблема взагалі може здатися нерозв'язної: чорний екран і все тут, не хоче операційна система стартувати.

Я перший раз зіткнувся з подібною проблемою, коли встановлював Windows активатор: не підійшов він в цей раз чомусь, і завантажувач навернувся. Також подібна проблема може з'явиться, коли ви спробуєте встановити операційну систему Windows XP паралельно Сімці. Сімка більше не запуститься, вона буде встановлена і буде повністю працездатною, але стартанути не зможе.

Тому в цій статті я вирішив розповісти про те, як відновити завантажувач Windows 7. Для цього нам знадобиться інсталяційний диск Windows 7.

Перше що потрібно зробити, це змінити порядок завантаження з вінчестера на CD-ROM, якщо хто не знає, що це таке і як робиться, то я писав про це ось у цій статті

Тепер вставляємо диск в дисковод, перезавантажуємо комп'ютер, у нас з'являється наступна напис, а це означає, що потрібно натиснути будь-яку клавішу для завантаження з CD. Це робимо:

Как восстановить загрузжик Windows 7

Запускається віконце, нам необхідний пункт «Відновлення системи» в лівому нижньому кутку:

Дивимося список операційних систем, який у нас подгрузился. Якщо нашій немає, то тиснемо «Завантажити драйвери», якщо є, то просто тиснемо кнопку «Далі».

Вибираємо перший пункт «Відновлення запуску»:

Утиліта автоматично спробує вирішити всі наші проблеми, які заважають запуску системи. Якщо це не допомогло, то вибираємо останній пункт, а саме «Командний рядок».

Нам для відновлення завантажувача знадобиться утиліта команду bootrec. Тому вводимо в командний рядок команду bootrec і натискаємо клавішу Enter, щоб нам вибилася довідка щодо даної утиліти:

Вводимо першу команду, щоб виконати запис основний завантажувальний запис, пишемо Bootrec.exe /FixMbr.

І слідом за нею записуємо новий завантажувальний сектор: Bootrec.exe /FixBoot.

Виходимо, написавши exit.

Перевіряємо, чи все повинно запрацювати, якщо ні, то існує ще один спосіб. Пишемо в цій же командному рядку bootsect /NT60 SYS. Тиснемо Enter

Виходимо, натиснувши Exit.

Якщо не допомогла і це, то скануємо наш вінчестер на наявність операційних систем за допомогою команди Bootrec.exe /RebuildBcd.

Утиліта знаходить операційну систему і запитує, додати її до списку завантаження. Ми тиснемо y, тим самим додаючи її.

Виходимо, натиснувши exit і перевіряємо, чи з'явилася в списку завантажувача наша операційна система.Рекламний блок