Комп'ютер не вимикається після завершення роботи

Рекламний блок

Найчастіше подібна проблема виникає у користувачів ноутбуків – Ви натискаєте кнопку «Завершити роботу», але з якихось причин комп'ютер не вимикається: продовжують працювати вентилятори, відеокарта і процесор, а на екрані зависає напис «Завершення роботи Windows».

У статті – комп'ютер не вимикається після завершення роботи – я розповім кілька способів, які повинні допомогти вирішити дане питання.

Для початку спробуйте відключити живлення від USB-концентратора. Для цього зайдіть «Пуск» – «Панель управління» – «Диспетчер пристроїв».

Компьютер не выключается после завершения работы

У диспетчері пристроїв розгорніть пункт «Контролери USB, натиснувши на маленьку стрілку ліворуч. Тепер знайдіть поля «Generic USB Hub» і «Кореневої USB-концентратор» і клацніть два рази мишкою на одному з них.

Відкриється вікно «Властивості». Перейдіть на вкладку «Керування живленням» і приберіть галочку з пункту «Дозволити вимкнення пристрою для економії енергії», натисніть «ОК».

Цей пункт відповідає за життя батареї, але не завжди USB-пристрої правильно працюють з нею. Прибравши галочку з вищеописаного пункту, батарея ноутбука буде розряджатися трохи швидше. Виконайте описані дії для всіх Generic та кореневих USB-концентраторів з Вашого списку.

Якщо комп'ютер не вимикається, то треба подивитися події в журналах Windows. За допомогою цього способу, ми відключимо програми та служби, які система не змогла завершити самостійно.

Відкрийте: «Пуск» – «Панель управління» – «Адміністрування».

Далі клацніть по ярлику «Перегляд подій».

Тут розгорніть пункт «Журнали Windows». Далі нас будуть цікавити «Додаток» і «Система». Перегляньте їх на наявність помилок, вони будуть позначені червоним знаком оклику. Можливо, саме із-за цих помилок система не може завершити свою роботу. Внизу зверніть увагу на джерело помилки.

Тепер, якщо служба, що містить помилку, Вам не потрібна, її можна відключити. Знову зайдіть «Пуск» – «Панель управління» – «Адміністрування» – клацніть по ярлику «Служби».

У наступному списку знайдіть потрібну службу, вона буде відповідати назві джерела помилки. Виділіть її мишкою і прочитайте ліворуч, за що вона відповідає.

Щоб відключити службу, клікніть по ній два рази мишкою – відкриється вікно властивостей. У ньому в пункті «Тип запуску» виберіть зі списку «Відключена». Натисніть «Застосувати» і «ОК».

Якщо для завершення роботи комп'ютера заважає додаток, його можна просто видалити або виключити зі списку автозавантаження. Для цього натисніть комбінацію клавіш Win R, впишіть в поле msconfig і натисніть «ОК».

У віконці «Конфігурація системи» перейдіть на вкладку «Автозавантаження». Тут зніміть галочки з усіх підозрілих і непотрібних Вам програм і натисніть «ОК».

Перезавантажте комп'ютер, якщо проблема не вирішилася, знову зайдіть в вікно «Конфігурація системи» і на вкладці «Загальні» залиште галочку тільки в пункті «Завантажувати системні служби». Натисніть «Застосувати» і «ОК».

Якщо після цього комп'ютер буде завершувати роботу нормально, то знову зайдіть в це вікно і відмітьте галочками потрібні для Вас служби та компоненти автозавантаження.

У деяких випадках, викликати проблему із вимкненням комп'ютера можуть звичайні віруси. Щоб виключити цей варіант перевірте його за допомогою антивірусної програми, встановленої на Вашому комп'ютері, і, наприклад, за допомогою програми Dr.Web CureIt. Також, рекомендую прочитати статтю, які існують способи для видалення вірусів з комп'ютера.

Ще один спосіб, який може допомогти вирішити цю проблему – це зменшення часу закриття служб при завершенні роботи операційної системи. Для цього заходимо в реєстр: натисніть комбінацію Win R, введіть regedit і натисніть «ОК».

Відкриється Редактор реєстру». У ньому перейдіть по шляху, відзначеного червоним квадратиком внизу вікна на малюнку нижче. Тепер з правого боку виберіть «WaitToKillServiceTimeout» і клацніть по ньому мишкою. У віконці, змініть значення 12000 – це 12 секунд, на 6000 – 6 секунд, і натисніть «ОК». Тепер час очікування для закриття служб буде не 12, а 6 секунд. Перезавантажте комп'ютер.

Сподіваюся, один із способів Вам допоможе, і проблема, чому не вимикається комп'ютер або ноутбук після завершення роботи, буде успішно вирішена.Рекламний блок