Ноутбук як точка доступу Wi-Fi Windows 8

Рекламний блок

Доступ в Інтернет за допомогою бездротових мереж, в наш час можна зустріти досить частина. І це не дивно, адже популярність використання планшетів, смартфонів і ноутбуків серед користувачів тільки збільшується.

І якщо роутер будинку Ви ще не поставили, а мобільний інтернет не підключили або вичерпали ліміт, то відмінною альтернативою буде, підключитися до Інтернету, використовуючи роздачу wifi з ноутбука.

Стаття про те, як зробити ноутбук точкою доступу wifi, вже була опублікована на сайті. Перейдіть по посиланню та ознайомтесь з нею. У ній Ви знайдете опис, як можна роздати wifi, використовуючи безкоштовну програму MyPublicWiFi, і з допомогою вбудованих інструментів операційної системи. Крім того, можна підключити wifi на комп'ютер, прочитайте як.

У цій статті ми розглянемо, як можна роздати wifi з ноутбука за допомогою командного рядка в операційній системі Windows 8.

Перевірте, щоб на Вашому ноутбуці був доступ в Інтернет. В треї повинен відображатися значок мережі, стан «Підключено». Тепер запускаємо командний рядок. Для цього натискаємо клавіші Win X і вибираємо з появи меню швидкого доступу «Командний рядок (адміністратор)».

Ноутбук как точка доступа Wi-Fi Windows 8

Тепер переконаємося, що Ваш ноутбук може бути використаний в якості віртуальної точки доступу wifi. Вводимо команду netsh wlan show drivers і тиснемо «Enter». Знайдіть рядок «Підтримка розміщеної мережі», яка підкреслена на малюнку. Якщо в ній написано «Так», то можна продовжувати. В іншому випадку, нічого не вийде.

Для створення бездротової мережі, вводимо команду:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=comp-profi key=12345678

тут, замість comp-profi введіть будь-яку назву для мережі, 12345678 – це пароль мережі, краще придумати його складніше і не менше, ніж з 8-ми символів.

Щоб запустити мережу, пропишіть команду netsh wlan start hostednetwork – «Enter». Повинна з'явитися напис «Розміщена мережа запущена».

Якщо у Вас з'явилося «Не вдалося запустити розміщену мережа», введіть команду

netsh wlan set hostednetwork mode=disallow

потім:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow

Тепер потрібно зробити так, щоб створена мережа мала доступ до Інтернету. Кликніть в треї правою кнопкою миші по значку мережі і виберіть «Центр управління мережами і загальним доступом».

Тут видно, що наша створена мережа comp-profi зараз без доступу до Інтернету. Вибираємо мережу, через яку ноутбук підключений до Інтернету, і клікаємо мишкою навпроти поля «Підключення».

У вікні «Стан» переходимо в розділ «Властивості». Відкриється вікно «Бездротова мережа».

Тепер знову повернемося до вікна «Центр управління мережами і загальним доступом». Тут потрібно перейти за посиланням «Зміна параметрів адаптера».

Подивіться, якому мережевому підключенню відповідає створена нами бездротова мережа. Знайти можна по назві, у мене – comp-profi. Запам'ятайте назву підключення.

Відкрийте вікно «Бездротова мережа» і перейдіть на вкладку «Доступ». Тут поставте галочку в полі «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера». З випадаючого списку «Підключення домашньої мережі» виберіть назву, яке Ви запам'ятали. Натисніть «ОК».

Відкриваємо «Центр управління мережами і загальним доступом» і дивимося, щоб у мережі, яку ми створили, був доступ в Інтернет.

Щоб переглянути параметри і стан створеної мережі, напишіть команду

netsh wlan show hostednetwork

Тепер можете підключатися до створеної мережі. Покажу на прикладі смартфона з android. Стан: підключено, а дві зелені стрілочки вказують, що дані відправляються і приймаються, те є доступ в Інтернет є.

Щоб зупинити мережа, напишіть команду netsh wlan stop hostednetwork. Якщо знову прописати команду для перегляду параметрів мережі, то в рядку «Стан» побачите «Не запущено».

Ось таким способом, можна зробити ноутбук точкою доступу wifi. Думаю у Вас вийде і Ви зможете користуватися Інтернетом з планшету або смартфону.Рекламний блок