Найбільша флешка за обсягом

Рекламний блок

Навряд чи хтось з читаючих цю статтю не знає, що таке флеш-карта, але я все ж дозволю собі нагадати, що це запам'ятовуючий пристрій, що використовує флеш-пам'ять. Остання отримала величезний успіх за рахунок своєї дешевизни, компактності, міцності, досить великому об'єму і швидкості роботи. Найчастіше флеш-пам'ять зустрічається в портативних пристроях.

Творцем цієї геніальної технології є інженер з компанії Toshiba Фудзіо Масуокой. Подія відбулася в 1984 році. Назва технології він придумав разом зі своїм колегою, воно походить від англійського слова Flash («Спалах»), тому що процес стирання пам'яті нагадував саме спалах.

Згідно з даними на кінець 2008 року, лідером у світі з виробництва флеш-пам'яті компанія Samsung, а Toshibа разом зі своїми підприємствами знаходиться на другому місці. Хто є лідером на поточний момент (кінець 2013 року), невідомо.

Тепер переходимо безпосередньо до флешок, а саме внутрішньої пам'яті. Так, у 2009 році світ побачив накопичувач Kingston DataTraveler 300, одного з лідерів у даній області. Компанія представила флешку, обсяг якої сягав фантастичних 256 Гб пам'яті! На той момент просто феноменальний результат! Швидкість читання складає 20 Мб/с, а швидкість запису менше рівно в половину. Зовні він нічим не відрізняється від інших пристроїв. Єдиний мінус полягає в тому, що з невідомих причин накопичувач може працювати виключно при плюсовій температурі. Вступив Kingston DataTraveler 300 в продаж чи ні, незрозуміло.

У 2013 році відбулася прем'єра Kingston HyperX Predator USB 3.0, флеш-карти, чий обсяг пам'яті досягає 1 Тб! Фактично, цілий жорсткий диск у вашій кишені! Швидкість читання складає неймовірні 240 Мб/с, а швидкість запису - 160 Мб/сек, тобто навіть швидше, ніж середньостатистичний вінчестер. Шкода, що Kingston HyperX Predator зможуть дозволити собі небагато - попередня вартість гаджета складає трохи більше $3000 (більш точних даних на поточний момент немає), а за версію з 512 Гб пам'яті виробник просить близько $1700.

Ну а на завершення я розповім вам HyperStor-6200 - флеш-накопичувачі об'ємом аж 100 Тб! Чи можливо таке? Звичайно! І зараз ви зрозумієте, чому це так. Компанія ViON Corporation представила HyperStor-6200 ще в 2009 році. Виробник стверджує, що пристрій здатне виробляти близько п'яти мільйонів операцій в секунду, а середня швидкість однієї операції становить лише 0,07 секунди. HyperStor-6200 використовується для роботи в корпораціях та представляє із себе досить-таки значний блок, який не те, що в кишеню, навіть в сумку не поміститься. Тим не менш, його теж можна вважати флешкою, але з дуже великою натяжкою. Вартість пристрою з'ясувати не вдалося, але, ймовірно, вона обчислюється десятками, якщо не сотнями тисяч доларів.

Рекламний блок